BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Prince of Persia I
code2
Публикувано на: 06-05-2020, 17:02
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

Предполагам, че много хора тук от форума са играли тази игра. Бях направо учуден като видях, следното видео:
https://www.youtube.com/watch?v=USv8OQbg73M
По-специално как успя да мине първо ниво. Пробвах на емулатор, но от 20 опита веднъж да ми се получи и все си мисля, че по-скоро е случайност, а не че съм улучил някакъв специален начин.

Другото нещо, което впечатлява е откритите множество бъгове, които помагат в играта. Аз когато играеш играта открих един такъв, но той не помагаше, а направо ме убиваше (в екран, който не трябва да е там).

Видях и един хитър трик, който определено може да се нарече мой пропуск...
PMEmail Poster
SoftUniBog
Публикувано на: 18-05-2020, 18:54
Quote Post

Име:

Това е за дъртите но, едно време за жеалките копия на Епъл 2, Правец 8Д или C ако си комунистическо гъзарче, имаше една игра Каратека с тия плавни движения като после на 16 битовите с Prince of Persia. Автора е един и също, Jordan Mechner, и има много интересни блог постове за игрите и как са се правили, ма това е за дъртаци, пишлеметата нема го оценят.

https://jordanmechner.com/backstage/journals/

Едно време, като програмистите са слушали Slayer, не са се къпали, е можело 1-2 човека да сгънат неколко десетки милиона с малко програмиране за 2-3 месеца, сега смешните гейм офисчета в България са 200-300 човека и даже не могат да локализират една игра от китайски на английски 2 години.

Sic transit gloria mundi.

Това мнение е било редактирано от SoftUniBog на 18-05-2020, 19:03
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 18-05-2020, 19:49
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

QUOTE (SoftUniBog @ 18-05-2020, 19:54)
Едно време, като програмистите са слушали Slayer, не са се къпали

В сегашно време все още слушаме Slayer, но се къпем защото вече има пари за бойлер/ТЕЦ.
PM
SoftUniBog
Публикувано на: 18-05-2020, 20:18
Quote Post

Име:

Стиви, не се къпи бе, сапуна убива добрите микроби и естествените частици, които убиват корона-вируса. Докога ще се учим? Оня ми пие антибиотици 3 дена и после 2 седмици пробиотици, това звучи ли ти логична?

Сега ще кажеш, че и ваксини си слагаш, освен, че се къпещ? После що не бил милионер.
PMEmail Poster
Delegate
Публикувано на: 18-05-2020, 22:02
Quote Post

Име:

QUOTE (SoftUniBog @ 18-05-2020, 18:54)
Едно време, като програмистите са слушали Slayer, не са се къпали, е можело 1-2 човека да сгънат неколко десетки милиона с малко програмиране за 2-3 месеца, сега смешните гейм офисчета в България са 200-300 човека и даже не могат да локализират една игра от китайски на английски 2 години.

Sic transit gloria mundi.

Помня преди 14-15 години, когато в един bg форум за разбработка на игри се подвизаваха разни български стартъпчета, пишеха се статии за гейм-дев, флеймеше се - DX vs OGL, Ogre 3d vs Irrlicht, разни авангардни техники, като immediate mode GUI,
Component based entity system vs OOP и подобни. Тогава Unity беше тотален шит, не че сега не е, а Ънреал беше нереално да си го помислиш, та се портваха на Quake некви стари мазаници и на HL единичката и после двойката, като излезе.
Повечето хора си пишеха еднджините и мечтаеха да правят игрици и да ги продават по света и у нас. Разни индита се закачига на тоя клон -Earthrise, Силата на меча, и на Haemimont игриците.
Сега гледам и чуждестранни фирми, на които съм се възхищавал, като indie-та (frictional games) са бакрутирали отвсякъде, а бяха доста успешни с няколко заглавия подред, но после се опитаха да станат големи и като удари наводнението умряха, както динозаврите от собствената си тромавост и ресурсоемкост, пък и времената много се промениха. Сега не можеш да намериш някой да се занимава със сериозно рийлтайм3д и да не е яка фирма с ААА заглавия. Тия дето цъкат на Юнити и Ънреал prefabs-ове от някой магазин за ассети и си фантазират, че правят игри и "гледай кво съм направил бабо, ше ми дадеш ли 20 лв. да дръпнем с едни авери по наргиле и да им разкажа за новия си проект" не ги броя.
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 18-05-2020, 22:15
Quote Post

Име:

QUOTE (SoftUniBog @ 18-05-2020, 21:18)
Стиви, не се къпи бе, сапуна убива добрите микроби и естествените частици, които убиват корона-вируса.  Докога ще се учим? Оня ми пие антибиотици 3 дена и после 2 седмици пробиотици, това звучи ли ти логична?

Сега ще кажеш, че и ваксини си слагаш, освен, че се къпещ? После що не бил милионер.

Който слуша хигиенни съвети от форума сигурно ще се научи и как се правят буци сирене от дедовия.

Моля те къпи се! После като мина през някое пиче след тебе (понеже ти ги ебеш 2-и след Наков, а аз трети след теб) и като кажа, че съм програмист и тя ще повърне и ще избяга!

Това мнение е било редактирано от stewie на 18-05-2020, 22:16
PM
Delegate
Публикувано на: 18-05-2020, 22:38
Quote Post

Име:

Истинската расова путка я влудява миризмата на коч, па дори и да не си признава. Все пак ние сме потомци на вид, който е открил къпането и топлата вода едва наскоро и е душил предника и задника на брачния си партньор в продължение на милениуми. Нема курва, която да откаже на каубой с басов тембър, потни петна под мишниците и понасмръдващ на тутун, уиски, конски фъшкии и тестостерон.
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 18-05-2020, 23:14
Quote Post

Име:

QUOTE (Delegate @ 18-05-2020, 23:38)
Истинската расова путка я влудява миризмата на коч, па дори и да не си признава. Все пак ние сме потомци на вид, който е открил къпането и топлата вода едва наскоро и  е душил  предника и задника на брачния си партньор в продължение на милениуми. Нема курва, която да откаже на каубой с басов тембър, потни петна под мишниците и понасмръдващ на тутун, уиски, конски фъшкии и тестостерон.

Тоя дето ще сваля гащите на тая расова путка (които ще тръгнат да се разхождат сами) бая ще му люти на очите. И, не, къпането и топлата вода не са открити сравнително скоро. Истината е, че през всичките години на човешката история винаги е имало къпещи се и свине. Както сега се говори за миене на ръце през 2020, бал съм ти и човешката еволюция. Сега има бойлери, тец-ове, газ и всякакви путкимайни, но на свинята повече и харесват лайната. Ко да прайш...

Това мнение е било редактирано от stewie на 18-05-2020, 23:15
PM
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0