BG Development

Страници: (3) [1] 2 3   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Покупка на мак
thrawn
Публикувано на: 06-01-2021, 09:27
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

За мое нещастие, стигнах до момента в който не мога да отлагам повече покупката на мак.
Машината ще се ползва за поддръжка на мобилни клиенти (swift) и евентуално създаване на нови такива.
Спрял съм се на 13 инчовата серия от лаптопи (ползвам такъв и съм ОК с размерът на дисплея за програмиране). Чудя се обаче дали да е pro или air серия. Ако ще е air, то ще е с последния процесор който предлагат, та няма да се различава от pro-то по това, рам-ът също ще е максимално поддържания, та и тук не би трябвало да има разлика с pro-то.
Тъй като не разбирам от тия пръчки се консултирах в магазин за разликите, pro-то било с около 20% по-ярко, охлаждането по-добро (съответно е по-тежък), има някакво светещо тъч контролче, и разбирасе тарикатски надпис pro. Това при ценова разлика от минимум 1К.

Та въпросът ми е, до колко е оправдано да купя pro като имате в предвид за какво ще се ползва. А ще се ползва само и единствено за това което описах горе.
PMEmail Poster
akrachev
Публикувано на: 06-01-2021, 12:26
Quote Post

Име: акрачев

Купувай Про, няма да сбъркаш.

Между впрочем вчера си взех сървър Mac (тежи към 15 кг, корпус алуминий) с 16 GB RAM и DVD - за 70 лв. (няма диск но мисля или Убунти или Минт да му слагам) - но ябълката на корпуса си е яка.

Това мнение е било редактирано от akrachev на 06-01-2021, 12:28

--------------------
PMEmail PosterUsers Website
Антон Яначков
Публикувано на: 06-01-2021, 14:18
Quote Post

Име: Антон Яначков

За теб машината е инструмент за работа, а инструмент се купува само Pro. Мощен процесор с калпаво охлаждане на машината и тактовата честота се е сринала. Дявола се крие в детайлите. Ако имаш парите купувай Pro. С инструменти, гуми и жена, компроси не бива да се правят.
PMEmail PosterUsers Website
ifnull
Публикувано на: 06-01-2021, 15:23
Quote Post

Име: Димитър
Ранг: Старо куче

според мен не си струва про да е 13. Ще го ползваш с външен монитор и тогава това че е по-ярко вече не играе роля. Ще ти изтекат очите ако дълго време програмираш на 13 инча. Има по добри колонки и батерията държи повече плюс нещато които са ти казали в магазина. Но те според мен не играят такава голяма роля ако ще е за програмиране. При теб стои избора по-скоро mac mini или air
При наличието на излишни 1К вземи про и си начеши егото
PMEmail Poster
thrawn
Публикувано на: 06-01-2021, 15:46
Quote Post

Име:

Мислех си за mini, ама той върви с монитор, клавиатура, мишка ... А като ги знам изгъзиците на apple, ще излезе, че всичко трябва да е тяхно за да работи. Затова се спрях на лаптоп - поне всичко е в едно и "знаеш, че работи".

Наистина 13 инча е малко, но няма да се ползва дълго за писане (имам zen book с тоя размер и съм на ясно с "удоволствието" да пишеш на него). А ако се наложи, то "винаги" мога да го бодна на нормален монитор (най-вероятно мога де, щото може да трябва и той да е на apple). Разликата в цената заради размерът при pro-тат е потресаваща затова не си струва (в моя случай).

Демек, избирам между долния край от сегментът на pro-тата и върхът в сегмента на air серията.
PMEmail Poster
ifnull
Публикувано на: 06-01-2021, 16:11
Quote Post

не си ограничен от към периферия може да накачиш монитор, мишка и клавиатура каквато имаш стига да са с bluetooth или usb
PMEmail Poster
bvbfan
Публикувано на: 06-01-2021, 16:27
Quote Post

Име:

Така и така нямат матов екран, ще ти свети като коледна елха.

--------------------
QUOTE (Bender @ 23-04-2015, 19:11)
Xamarin: ЛАПАЙ!
Ти: Добре...
PMEmail Poster
thrawn
Публикувано на: 06-01-2021, 16:55
Quote Post

Име:

QUOTE (ifnull @ 06-01-2021, 16:11)
не си ограничен от към периферия може да накачиш монитор, мишка и клавиатура каквато имаш стига да са с bluetooth или usb

Това за mini-то ли?
За него имах в предвид, че не може да се ползва на всякъде. Трябва или да се мъкне целия цирк с него (което обезсмисля идеята на малкия корпус) или да се ползва на място на което има всичко необходимо (което пък намаля местата на които би могло да се ползва).

Затова се спрях на лаптоп. Просто цели цирк е неразделно свързан icon_smile.gif Трябва да се влачи допълнително само зарядно и мишка (тия на лаптопите са ми отвратителни).
PMEmail Poster
ifnull
Публикувано на: 06-01-2021, 17:30
Quote Post

QUOTE (thrawn @ 06-01-2021, 16:55)
QUOTE (ifnull @ 06-01-2021, 16:11)

Това за mini-то ли?

и за air също
PMEmail Poster
FidelDahan
Публикувано на: 08-01-2021, 00:44
Quote Post

Име:

QUOTE (Антон Яначков @ 06-01-2021, 14:18)
С инструменти, гуми и жена, компроси не бива да се правят.

И с червено вино и презервативи icon_lol.gif
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0