BG Development

Страници: (4) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Забраняване на достъп, Standart User
peterhoff
Публикувано на: 13-08-2018, 11:25
Quote Post

Име: Петко Иванов
Група: Потребител
Ранг: Активен

Здравейте, не съм сигурен дали темата е в подходящия раздел и, ако съм объркал... Моля да бъда извинен!

Това, което искам да направя е да създам Standart User акаунт в който да забраня инсталирането на какъвто и да било софтуер, било то свалено от и-нет или от флашка..
Всъщност се поразрових и намерих начин как да го направя, но проблемът ми не е в това.

Като администратор съм създал едни .reg файлове, които се записват в regedit. Когато, активирам стандартния юзър... Не мога да инсталирам програми, което е чудесно, но и .reg файловете ми не се записвят, както е с администраторския акаунт... Какво да направя, че стандартния юзър да работи, като администраторския и да има само една забрана и тя да е да се инсталират програми icon_smile.gif

Надявам се да сте разбрали въпроса ми icon_smile.gif
Блаходаря предварително icon_smile.gif
PMEmail Poster
Ivan_Dimitrov
Публикувано на: 13-08-2018, 11:35
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

...

Това мнение е било редактирано от Ivan_Dimitrov на 13-08-2018, 11:35
PMEmail Poster
peterhoff
Публикувано на: 13-08-2018, 11:36
Quote Post

?
PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 13-08-2018, 11:59
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

ползвай линукс

--------------------
Бе наш този свят преди да дойде човекът и нямаше място за богове
Отново ще бъде, но само че нека човешкият род да ги прибере
Изсъхват морета рушат се скалите, луната завинаги да свети ще спре
Ще паднее Господ Бог от звездите и всичко що диша в този ден ще умре
Тогава земята ще стане на пепел, свидетели ще бъдат само пясък и жар
И никой не ще помни дали нявга е светил ликът на отреченият бивш господар
PMEmail PosterUsers Website
peterhoff
Публикувано на: 13-08-2018, 12:01
Quote Post

Питам конкретно за Windows icon_smile.gif
PMEmail Poster
dvader
Публикувано на: 13-08-2018, 14:20
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

QUOTE (peterhoff @ 13-08-2018, 11:25)
Какво да направя, че стандартния юзър да работи, като администраторския и да има само една забрана и тя да е да се инсталират програми icon_smile.gif

Никак, администраторите винаги имат пълни права.

Не знам какво съдържа reg файла но вариантите са два:
А) reg файла да пише само в HKCU клона
Б) Стандартните усери да им се дадът права да пишат в тази част на регистрито, където трябва да пише reg файла.

Първият вариант е за предпочитане.

PS.
Дори стандартните усери могат да инсталират програми, просто не могат да ги инсталират в Program files.

--------------------
I find your lack of faith disturbing
PM
peterhoff
Публикувано на: 13-08-2018, 14:25
Quote Post

Аз успях да забраня инсталирането и в момента в който започна инсталация ми изкача съобщение "Installation process are restricted by Administrator". Нещо такова беше си мисля icon_smile.gif

Дадох на всички .reg файлове пълент достъп, като owner...
Станах owner дори и на regedit в стандартния юзър...
Станах owner и дадох всички права на стандартния юзър там където записва .reg файла, но все още нищо не се случва icon_sad.gif
PMEmail Poster
dvader
Публикувано на: 13-08-2018, 19:22
Quote Post

Group Icon
Име:

Правиш ли разлика между reg файл и самото регистри?
Единственият достъп, който е нужен върху reg файла е четене.
Само регистри трябва да му променяш правата.
С оглед колко знаеш, по-добре е да пробваш на виртуална машина - шанса да омажеш нещата необратимо е доста висок.
Прочее, за инсталацията, нищо не си забранил, просто защото няма такова понятие като "инсталация". Е пробвай да ограничиш инсталацията на Гугъл Хром....

--------------------
PM
Антон Яначков
Публикувано на: 16-08-2018, 21:01
Quote Post

Име: Антон Яначков
Ранг: Старо куче

QUOTE (peterhoff @ 13-08-2018, 11:25)
Какво да направя, че стандартния юзър да работи, като администраторския и да има само една забрана и тя да е да се инсталират програми icon_smile.gif

Ако си правил инсталационни пакети, значи знаеш, че самата инсталация на дадена програма включва няколко неща:
1. Копиране на необходимите файлове в директории, които програмиста или потребителя е избрал. В това число ехе, оcx, dll и разни други типове файлове, чието присъствие е задължително.
2. Регистрация на файловете, които изискват регистрация, примерно - dll, ocx и др.
Регистрацията представлява добавяне или промяна ключове в reg файла.

Сега помисли - как можеш да забраниш дадена инсталация?
Ограниченият акаунт ти забранява добавяне на файлове във системни директории, забранява ти и промяната на reg файла, тоест регистрации на допълнителни библиотеки. Но теб това не те устройва. Ти искаш компютъра да работи с администраторски акаунт, тоест reg файла да може да се променя.
Следователно изхождайки от факта, че по подразбиране библиотеките обикновено се записват в две директории, то ти остава да забраниш тези директории за писане. Но това няма да ти реши проблема напълно, защото преди да запише дадена библиотека, инсталационната програма проверява дали я има, ако я има тя изобщо няма да я презаписва и регистрира. Отделно някой инсталационни програми, така са направени, че хвърлят библиотечните си файлове в съвършено други директории.

Но кому е нужно да правиш подобно упражнение, като portable програмите тръгват без инсталация, дори при ограничен акаунт?
PMEmail PosterUsers Website
dvader
Публикувано на: 17-08-2018, 06:58
Quote Post

Group Icon
Име:

QUOTE (Антон Яначков @ 16-08-2018, 21:01)
Но кому е нужно да правиш подобно упражнение, като portable програмите тръгват без инсталация, дори при ограничен акаунт?

Ами, то обикновено там където може да се пише се забранява изпълняването и проблемът е решен.

--------------------
PM
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (4) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0