BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Професионално развитие
Angelovi
Публикувано на: 10-01-2019, 16:48
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Сега искам да Ви разкажа една съдба.

Като ученик не бях решил с какво точно да се занимавам, и след 12 клас изкарах високи оценки на матурите. Имах желание да уча в ТУ и така и стана не знаех точно каква специалност, но служителката която приемаше документите ми вика "с тези оценки си за КСТ". Така и стана приеха ме в КСТ, но като повечето неориентирани хора го завърших просто колкото да взема диплома. Сега няколко години по-късно не мога да си простя факта, че не съм учил както трябва. Работя работа която няма развитие и това ми тежи страшно много. Искам да се занимавам с Web сайтове, но искам да попитам според Вас дали изобщо да се надявам на някакво чудо т.к. вече 5 години от както съм завършил, английския ми не е на високо ниво. Бих искал, който има желание да сподели дали изобщо има смисъл да се залъгвам да записвам курсове като например такива в SoftUni, и дали изобщо бих започнал работа някъде. Знам, че сега има глад за програмисти, но знам че няма да наемат и който и да е с изкарал няколко курса и още повече че съм в Пловдив а тук възможностите на са както в София.
МНОГО БИХ ИСКАМ ДА МОГА ДА СИ ПОГОВОРЯ С НЯКОЙ, КОЙТО СЕ ЗАНИМАВА С РАЗРАБОТВАНЕ НА УЕБ.
Опасението ми е да не си загубя още 2-3 години в и без това вече изтърван живот.
НАДЯВАМ се да не съм отегчил някого.

Който иска да даде някакъв съвет, много ще съм благодарен.
PMEmail Poster
Delegate
Публикувано на: 10-01-2019, 17:41
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

На колко си години, та използваш " и без това вече изтърван живот" в изреченията си ?
Аз залагам на 30-на
PMEmail Poster
Stilgar
Публикувано на: 10-01-2019, 17:45
Quote Post

Име:

Преди години водих курсове по програмиране в Пловдив. Имаше хора като теб. Сега някои работят като програмисти. Повечето обаче не работят като програмисти. Това е.

--------------------
Опитахме се да го направим както трябва, но стана както винаги.
PMEmail PosterUsers Website
Angelovi
Публикувано на: 10-01-2019, 18:15
Quote Post

Име:
Ранг: Новопостъпил

Много си близо. След няколко месеца ще навършва 30
PMEmail Poster
deam0n
Публикувано на: 10-01-2019, 18:44
Quote Post

Име: Атанас Атанасов
Ранг: Посетител

Примерни безброй за хора почнали работа след изкарани няколко курса..

Аз почнах първата ми работа в областта със средно образование от езиково училище без да съм карал курсове.. Но имах знания, имах и проекти които мога да покажа.

PMEmail Poster
akrachev
Публикувано на: 10-01-2019, 19:00
Quote Post

Име: акрачев
Ранг: Старо куче

Ип Ман когато отива във Хон Конг е на 52 - и тепърва му предствоят тупалките с разни майсторечета ... оставаше да каже, че е стар - и никога нямаше да чуем за Винг Чун.

Това мнение е било редактирано от akrachev на 10-01-2019, 19:00
PMEmail Poster
40oz
Публикувано на: 10-01-2019, 21:01
Quote Post

Име:
Ранг: Активен

Абе на филм добре изглежда винг чун тай чи май чи, ама на практика е малко смешно, както показа оня мма хулиган преди няколко месеца (https://www.youtube.com/watch?v=Y9YdSFS8Ejc). За това помисли добре преди да се хванеш на хорото и да посветиш следващите х години на нещо безмислено.
PMEmail Poster
akrachev
Публикувано на: 10-01-2019, 21:10
Quote Post

Име: акрачев

QUOTE (40oz @ 10-01-2019, 21:01)
Абе на филм добре изглежда винг чун тай чи май чи, ама на практика е малко смешно, както показа оня мма хулиган преди няколко месеца (https://www.youtube.com/watch?v=Y9YdSFS8Ejc). За това помисли добре преди да се хванеш на хорото и да посветиш следващите х години на нещо безмислено.

Сега нека да вметна, че съм изчел достта книги за Винг Чун и съм наясно с дърварското преподаване (реално - Ип Ман не е преподавал много - бил е пристрастен към опиума и когато го питали дали нещо е правилно, просто е казвал Да - иначе трябва да стане и да покаже!) - а и китайците не дават "тайните"

Та у нас има не повече от 5 човека дето не го играят дървено, за щастие се запознах с един от тях, който е "reverse-engineer-нал" "тайната" от Багалев.
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 10-01-2019, 21:27
Quote Post

Име: Антон Яначков

QUOTE (Angelovi @ 10-01-2019, 18:15)
Много си близо. След няколко месеца ще навършва 30

Ако те влече тоя занаят, то едва ли ще има значение моето мнение или мнението на който и да е. Ако те влече, от 30 години до 960 са си 930 години кариера. Нали за толкова е проектиран човека? Но ако не те влече това са 930 години тежък отвратителен труд. Та на такъв въпрос, тук едва ли някой може да ти помогне, а и не бива.

Това мнение е било редактирано от Антон Яначков на 10-01-2019, 21:27
PMEmail PosterUsers Website
gat3way
Публикувано на: 11-01-2019, 09:37
Quote Post

Име:

Те опиатите, особено ако не се приемат интравенозно и не са от бързодействащите чудеса на химията като фентанила имат грубо казано две фази - първата е кратка, но доста еуфорична и активна, втората и по-продължителната е летаргичната седация, та дядката като се е напушвал с опиум, сигурно е пребивал един-двама здравеняци, после е изпадал в блажено спокойствие и е отговарял "мдааааа", "даааааа, точно", "омммммм" и прочее.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0