BG Development

Страници: (3) 1 [2] 3   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Help s business plan, game developing
stewie
Публикувано на: 11-03-2018, 22:23
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

QUOTE (Дон Реба @ 11-03-2018, 23:09)
на 41 и още учиш? нормалните хора на 41 водят внуците си на детска градина

Е коригирай малко тоя трол, на 41 само циганите водят внуците на детска градина.
PM
Merlin77uk
Публикувано на: 11-03-2018, 22:41
Quote Post

Име:
Ранг: Новопостъпил

специално за Стевие ще отговоря че карам второ висше и не виждам нищо циганско, това че твоите родители на 41 ти водиат внуците в градина си е лично твои проблем, моля те не слагаи всички под общ знаменател и се опитаи да гледаш малко по надалеч от носа си. Сащо така не съм казал че търся хора да ми работят без пари, научи се да четеш и да разбираш смисъла, опитвам се да пиша на български все пак лол Тръся информация, съсщо така ако има желаести да ми помогнат със самата разработка на играта са добре дошли и да ме потърсят на лични, но няма как да им плащам пълна заплата докато не получа финансиране. Много проекти са започнали така, чисто от ентусиасти, ясно ми е че ти не си такъв, но пък и няма да постигнеш много с такова мислене. За да вземеш, понякога трябва и да дадеш.
вече бях наречен прост като пуканка, циганин и съсм сигурен че много ще последват. Моля ако не можете да помогнете със нищо няма нужда от обиди, защото форума е за взаимопощ а не за обиди. Аз също съм българин и така мога да ви оправя че няма да разберете от каде ви е дошло, но няма да го направя защото времето ми е ценно и това е непродуктивно, затова това е последният ми реплъ към тролове.
PMEmail Poster
Golden Gega
Публикувано на: 11-03-2018, 22:42
Quote Post

Име:

QUOTE (Merlin77uk @ 11-03-2018, 22:08)
моят пост беше зов за помощ, (моля чети внимателно), а не предлагане на работа, това че съм във англия не означава че рина парите с лопата или че паса трева лол
Пак ще сте пробвам да обясня, търся помощ като информация- колко може да струва правенето на прототъпе на игра подобна на "Dust514"https://www.youtube.com/watch?v=f0X5-dN2W6M ,която сте е за Ps4/Xbox, колко време ще отнеме. Какви хора сте са ми необходими/хардваре
Колко време/пари съответно да се завърши проекта.
Аз нямам парите, информацията е за съсздаване на буснес план които да мога да покажа на инвеститори и след като получа финансиране да съсдам клон на компанията във българия.
Ако има желаести да помогнат със арт/программинг каквото там е необходимо за създаването на прототъпе, при което сте се плати минимално, тъи като е невъзможно един човек (аз) да финансирам толкова голям пройецт, търся хора които са заинтересувани от бъдестето и които искат да правят игри години наред и да живеят добре, а не от някакви пари които ще им стигнат за един месец и полсе пак празно...

Това което за теб е информация, аз го работя - по определени изисквания изготвям и давам оценка колко ще струва, за колко ще се изготви, с какъв екип и т.н. Правя и по-специфични анализи - сравнявам различни решения, определям трудности, проблеми и ред други неща.
На теб това може да ти се струва странно, но за това се плаща. В петък завърших втора част на един анализ на средно голяма държавна, остава проектирането на системата им.
Понеже много прочувствено ревеш ти подсказах как може да получиш безплатно оценките си - регистрациите в сайтовете за които говорехме са безплатни. Пускаш обява за твоя проект, без да споменаваш че ще плащаш, и си готов. Отделен е проблема че от 200 предложения 10 ще са смислени и че няма как да ги познаеш. Дори и това те мързи да направиш, въобще много странен предприемач си.
Мога да ти изпратя и едни индийци дето ме лазиха по линкедин - момата дето ще те омайва е доста напориста и ще останеш доволен. Е, от работата накрая едва ли, но ти и без това не си на тоя етап.
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 11-03-2018, 23:15
Quote Post

Име:

QUOTE (Merlin77uk @ 11-03-2018, 23:41)
специално за Стевие ще отговоря че карам второ висше и не виждам нищо циганско, това че твоите родители на 41 ти водиат внуците в градина си е лично твои проблем, моля те не слагаи всички под общ знаменател и се опитаи да гледаш малко по надалеч от носа си. Сащо така не съм казал че търся хора да ми работят без пари, научи се да четеш и да разбираш смисъла, опитвам се да пиша на български все пак лол Тръся информация, съсщо така ако има желаести да ми помогнат със самата разработка на играта са добре дошли и да ме потърсят на лични, но няма как да им плащам пълна заплата докато не получа финансиране. Много проекти са започнали така, чисто от ентусиасти, ясно ми е че ти не си такъв, но пък и няма да постигнеш много с такова мислене. За да вземеш, понякога трябва и да дадеш.
вече бях наречен прост като пуканка, циганин и съсм сигурен че много ще последват. Моля ако не можете да помогнете със нищо няма нужда от обиди, защото форума е за взаимопощ а не за обиди. Аз също съм българин и така мога да ви оправя че няма да разберете от каде ви е дошло, но няма да го направя защото времето ми е ценно и това е непродуктивно, затова това е последният ми реплъ към тролове.

специално за Стевие

Пичага, я напиши пак stewie как се произнася, че ми стана интересно какво си научил от английският език на острова.

опитвам се да пиша на български все пак лол

Не ти се получава, погледни си правописа.

Скаран си леко с българският и английският език. Оттук насетне никой няма как да те вземе насериозно като бизнесмен.

но няма как да им плащам пълна заплата докато не получа финансиран

Искам да дойдеш у нас да ми направиш нова баня, ама като получа финансиране ще ти платя.

вече бях наречен прост като пуканка, цигани

Не съм те нарекъл циганин, репликата ми беше към Дон Реба, че няма как да си дядо на 41.

PM
Дон Реба
Публикувано на: 12-03-2018, 07:45
Quote Post

Име:

QUOTE (stewie @ 11-03-2018, 22:23)
QUOTE (Дон Реба @ 11-03-2018, 23:09)
на 41 и още учиш? нормалните хора на 41 водят внуците си на детска градина

Е коригирай малко тоя трол, на 41 само циганите водят внуците на детска градина.

всички нормални хора, и помаците, и турците от селата, не е само циганите
PM
todor3
Публикувано на: 12-03-2018, 14:17
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

QUOTE (Merlin77uk @ 11-03-2018, 19:23)
Здравеите Приятели,
Аз съм 41 годишен, живея в момента в Лондон и във колежа където уча има конкурс за бизнес план кадето идват бизнес ангели (инвеститори) кото оценяват и дават савети .... Които спечели има възможност да бъде финансиран. Та идеята ми е да предложа биснесс план за Game developing company, да финансират игра коиято сте се направи във България и много други след нея.
Аз не разбирам от нисто свързано със програмиране, хтмл, аниматион... нисто не разбирам само съм играл игри ))
Та въпроса ми е от две части:
1- Колко човека трябват и колко инвестираане за да се направи траилер, и няколко секунди от гамеплея, за игра подобна на "Dust514" която беше за плаъстатион 3. (Аз имам идея за игра която е подобна на Dust514 и искам да се направи за конзола само ps4/xbox и няма да е фрее и няма да има връзка със ПЦ).)
2- колко време и пари съответно да се завърши тази игра след това. Като се вземат впредвид всички разходи.

Аз си мисля че имам много много малък шанс да спечеля сега, което все пак е шанс, но дори да не стане, по късно, ако има желаести да помогнат със траилера или там каквото трябва за да добие по комерсиален и разбираем вид, аз сте продължа да търся инвеститори и тогава тези състите хора сте са гръбнака във новата ни фирма. Разбира се в началото сте се опитам да платя някои неста от моя джоб ако ми е по силите, другаде сте тарся ентусиасти ))

Към трудно начинание си се насочил. Прочети тази книга:

Game Development and Production

Erik Bethke

Wordware Publishing, Inc.

В нея ще откриеш отговори на въпросите които си задал, както и множество примери от реалната индустрия.
PMEmail Poster
Merlin77uk
Публикувано на: 12-03-2018, 21:32
Quote Post

Име:

Искам да благодария на Тодор и састо специални благодарности на Дани която сте помогне със легалната част- nondisclosure agreement и contractor agreement и всички свързани с това документи for free, наистина оценявам това! Бих искал да питам колко се заплаша за арт designer и на някои които има опит със Unreal engine?
PMEmail Poster
rvc
Публикувано на: 16-03-2018, 00:49
Quote Post

Име:

QUOTE (Merlin77uk @ 12-03-2018, 21:32)
...Бих искал да питам колко се заплаша за арт designer и на някои които има опит със Unreal engine?

много...
но да знаеш всеки сам определя цената на труда си, все пак сме пазарна икономика а не социализъм с твърдо определени от държавата цени на услугите.
подготви се да чуеш стряскащи числа които ще ти докарат кошмари и киселини в стомаха.
PMEmail PosterUsers Website
SuN
Публикувано на: 16-03-2018, 08:28
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

QUOTE (rvc @ 16-03-2018, 00:49)
но да знаеш всеки сам определя цената на труда си

Това изобщо не е редно. Егоизма и лакомията на хората са това, което задушават икономическата активност и растеж. Не може всеки път когато един млад, умен и красив българин се опита да направи нещо и да даде хляб на хората - да се появят банда пиявици, които само искат да смучат!

PMEmail Poster
Merlin77uk
Публикувано на: 17-03-2018, 18:19
Quote Post

Име:

Благодаря, разбрах че тук помощ няма да намеря във какъвто и да е вид, явно хубавите неща стават наистина бавно )
PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0