BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Помогнете с едно проучване.
CPPlus
Публикувано на: 14-08-2015, 14:22
Quote Post

Име: Людмил Григоров
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Здравейте! Ще се радвам, ако изразите мнение по следните въпросчета icon_razz.gif :

1. Бихте ли играли игра на телефон тип top-down shooter?
Ако да - каква атмосфера бихте харесали?
Например:
- много екшън, метъл музика и много кръв.
- напрегната и загадъчна обстановка с jump scares и пъзели.
- атмосферата да се води по-скоро от историята.
- всички изброени.

2. Мислите ли, че контроли тип "виртуален джойстик" са удобни? Например имате окръжност в долния ляв ъгъл на екрана с по-малък кръг вътре. Героя се движи спрямо позицията на кръга в окръжността.
Ами ако има два такива контролера - единия за посока на ходене, а другия за насочване на оръжието на героя в двата долни края на екрана?

3. Харесвате ли old rpg стила тип Diablo 1, 2?.

4. Каква мобилна платформа ползвате и бихте ли дали пари за игра? Ако да - за какво и колко? Вашите деца каква платформа ползват и "врънкат" ли ви често да пращате SMS-и icon_lol.gif ? Ако да - за коя игра?

5. Ако ползвате Андроид - коя версия?

Това мнение е било редактирано от CPPlus на 14-08-2015, 14:57

--------------------
Нищо не е свършило, докато не е свършило! Не се предавай и ще постигнеш целта си!
PMEmail Poster
inf1ux
Публикувано на: 14-08-2015, 14:31
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

1. Бих - На теория бих играл всичко, което ме впечетли, но най-често се виждам да играя нещо бързо - да усещам значителен прогрес за 4-5 минути(3-4 нива).

2. Нямам мнение, но това което аз правя и ще правя във всяка бъдеща игра задължително включва възможност да си настройваш позицията на джойстика по екрана.

3. Нз какво е олд рпг стила - играл съм диабло преди години и ми хареса.

4. Имам Андроид - за мобилна игра не бих дал пари. Нямам деца. Дори не знаех, че все още се използва sms пеймънт метод.

5. 4.4(чакам новите нексуси да пуснат и моментално си взимам).

Данните от този форум няма да ти помогнат - тук всички са кодери и кракъри с рутнати телефони.
Като цяло ако гласиш игра за българския пазар - бъркаш. Дори и да имаш готова игра на английски и трябва само да я преведеш на български - няма да си избие и превода.
За България - реклами са най-добрия вариант.
Аз не познавам хора, които да са си купували някога игра за мобилни устройства.

Това мнение е било редактирано от inf1ux на 14-08-2015, 14:33
PMEmail Poster
Stilgar
Публикувано на: 14-08-2015, 14:47
Quote Post

Име:

1. Не. Въпреки че съм играл Halo: Spartan Assault на таблет. Основната причина е 2. Ако щях да играя си представям, че щях да я харесвам под формата на полупъзел където за да се мине всяко място трябва да се използва правилното оръжие.

2. Отвратително е дори когато е направено добре, а е много лесно да се омота и много игри го правят зле.

3. Не. Един от най-противните жанрове игри. (Естествено съм играл Diablo 1, 2 и 3)

4. Windows Phone. За състезателна игра бих дал. Тази игра ми е идеалът за мобилна игра - http://www.armedgame.com/ За съжаления явно съм малцинство. Винаги плащам ако играта има платена версия. Никога не давам пари за микротранзакции. На телефона играя още пъзели. Обичам красива графика (примерно Halo-то изглеждаше страхотно).

--------------------
Опитахме се да го направим както трябва, но стана както винаги.
PMEmail PosterUsers Website
angelovarna
Публикувано на: 14-08-2015, 14:51
Quote Post

Име: Ангел
Ранг: Посетител

1. - напрегната и загадъчна обстановка с jump scares и пъзели.
- атмосферата да се води по-скоро от историята.

2. Един за движение, друг за екшън. Най-удобно ми е ако за движението е в единия край на екрана (долу-вляво), а другия - отсреща (долу вдясно).

3. Да.

4. iOS. До 8лв. за игра, но само ако знам, че си я бива. Иначе колкото в името на пробата бих се разделил с половината от тази сума. Rayman Run ми е една от любимите игри, за които съм платил подобна цена.

5. Ако си взема някой ден телефон с Андроид то бих гледал да е с последната актуална версия и от компания с политика за поддръжката на устройствата си - поне 2г. за у-во.

Това мнение е било редактирано от angelovarna на 14-08-2015, 14:53
PMEmail Poster
Irrefutable
Публикувано на: 14-08-2015, 15:13
Quote Post

Име: Васил

Diablo да, ако имам мишка.....

Играенето на телефон (и всичко що е с тъч скрийн) е неприятно преживяване, колкото и да е добра играта.

--------------------
Not only to survive: to die alive.
PMEmail PosterICQYahoo
Stilgar
Публикувано на: 14-08-2015, 16:27
Quote Post

Име:

QUOTE (Irrefutable @ 14-08-2015, 15:13)
Diablo да, ако имам мишка.....

Играенето на телефон (и всичко що е с тъч скрийн) е неприятно преживяване, колкото и да е добра играта.

Bullshit. Това е така при опит да се пренесе стандартната схема за игра с мишка на touch (примерно затова виртуалните джойстици са тотален провал). Има си игри направени за touch дето много добре им се получава. Същите тея биха били много зле с мишка. Ето например да си представим как се играе оная игра дето си навеждаш телефона за да вкараш топчето в дупката с мишка - ми никак. Има много такива примери къде крайни като този, къде не чак толкова.

--------------------
Опитахме се да го направим както трябва, но стана както винаги.
PMEmail PosterUsers Website
purjola
Публикувано на: 14-08-2015, 17:59
Quote Post

Име:

1. Не. Top-down игрите най-добре се играят на клавиатура (+ мишка) или на gamepad (правете разлика м/у gamepad и joystick)
2. Виж т.1
3. Твърде грайндерски са hack'n'slash (action) rpg-тата. Циклил съм доста време на всичките D-та - твърдо не харесвам жанра
4. Не бих. Всички мобилни игри са много зле - кофти менюта, тежки и преди всичко е гадно да ме заливат с реклами
5. Ползвам уж изчистен Android 4.2, чувам че и 5.0 яде батерия, така че за момента не ми дреме на шнура коя версия ползвам.
PMEmail Poster
CPPlus
Публикувано на: 15-08-2015, 05:35
Quote Post

Име: Людмил Григоров

Благодаря за отзивите!

--------------------
Нищо не е свършило, докато не е свършило! Не се предавай и ще постигнеш целта си!
PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0