BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Мнение за словесна андроид игра
ggenov91
Публикувано на: 14-12-2018, 14:50
Quote Post

Име: Георги
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте,

Тези дни пуснах новата си словесна пъзел игра "Подреди дума" на андроидския пазар. Интересно ми е какво мислите за графиката, gameplay-а и общо взето всичко? Всички мнения са добре дошли.
PMEmail Poster
lucky
Публикувано на: 14-12-2018, 18:41
Quote Post

Име:
Ранг: Старо куче

Ох! От индийските ботове няма спасение. Точно такива коментари (Worst и толкоз) и аз съм получавал. Бях ги репортнал на Гуугъл, обаче отхвърлиха и ми забраниха да репортвам въпросният коментар повече. Да живей либералния онлайн пазар icon_cool.gif

user posted image

Това мнение е било редактирано от lucky на 14-12-2018, 18:42
PMEmail Poster
saruman
Публикувано на: 14-12-2018, 20:54
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

Здрасти,аз по принцип си падам по такива игри тип кръстословици,ребуси,судоку и т.н.,така че идеята ми харесва и приветствам всеки подобен образователен тип игра.
Продължавам по същество - тъй като аз я тествах на телефона си(Huawei P9),първо лошо впечатление ми направи rotate на екрана на 90 градуса,в смисъл че игри от този тип нямат нужда по хоризонтала да им е дългата страна,и специално при телефон е доста по-неудобна за игра този изглед,защото при по-големи дисплеи не става да играеш с една ръка...
Второ един и същ "готически" фонт за цялата игра - според мен самият фонт е доста куц и грозен,и може да се ползва за някоя част,ама пък чак за цялата игра абсурд.
Сега по gameplay-а - малко разцъках само да се ориентирам,но ми се падна животно "бързолет" и "стридояд",а именно думи,които за сефте чувам(камо ли пък да го вържа с птица),и ми направи лошо впечатление йерархията на хелпа - първо има бутон,който преразбърква изцяло буквите на началната дума,който в конкретния случай не върши абсолютно никаква работа,а при положение,че главната целева група на играта е от подрастващи до ученици,не мисля,че има изобщо смисъл от него,и по-скоро този бутон трябва да дава нова дума.Хелпа лично според мен трябва да се направи на стъпки,примерно първо да ти подскаже,че е птица,второ да ти нареди 2-3 букви на правилните места,и чак на третото ниво да ти каже цялата дума коя е.
Иконката на бутона с връщане към менюто с категориите не е интуитивна,че изпълнява такава функция,едно "back" или просто стрелка наляво "<-" било доста по-ясно,да не говорим,че в момента и двата бутона правят едно и също.
В главното меню също не ми харесват скалиранията на бекграунда и на нова игра бутона,трябва дизайна да е максимално изчистен тъй като играта е мисловна,а това изисква пределна концентрация,а тия ефекти единствено разсейват.Освен това в същото меню има и таймер,който цъка наобратно и брой на монетите за хелпа,което означава,че задължително трябва да има раздел правила в главното меню,което да обяснява как да си ползваш стотинките и какво стане като свърши времето..
Поздравителният екран при позната дума няма нужда да има хикс горе вдясно,всеки тъч по екрана е редно да ти даде нова дума...
Ами на прима виста май е това icon_smile.gif

--------------------
http://www.wefunkradio.com/radio/

Remember,remember the fifth of November
PMEmail Poster
saruman
Публикувано на: 14-12-2018, 20:57
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

А да и задължително версии на колкото се може повече езици(препоръчвам английски и мандарин icon_smile.gif ) ,той българският пазар е толкова мизерен и необразован,че грам не си заслужава да се атакува icon_smile.gif

--------------------
http://www.wefunkradio.com/radio/

Remember,remember the fifth of November
PMEmail Poster
ggenov91
Публикувано на: 14-12-2018, 22:18
Quote Post

QUOTE (saruman @ 14-12-2018, 20:54)
Здрасти,аз по принцип си падам по такива игри тип кръстословици,ребуси,судоку и т.н.,така че идеята ми харесва и приветствам всеки подобен образователен тип игра.
Продължавам по същество - тъй като аз я тествах на телефона си(Huawei P9),първо  лошо впечатление ми направи rotate на екрана на 90 градуса,в смисъл че игри от този тип нямат нужда по хоризонтала да им е дългата страна,и специално при телефон е доста по-неудобна за игра този изглед,защото при по-големи дисплеи не става да играеш с една ръка...
Второ един и същ "готически" фонт за цялата игра - според мен самият фонт е доста куц и грозен,и може да се ползва за някоя част,ама пък чак за цялата игра абсурд.
Сега по gameplay-а - малко разцъках само да се ориентирам,но ми се падна животно "бързолет" и "стридояд",а именно думи,които за сефте чувам(камо ли пък да го вържа с птица),и ми направи лошо впечатление йерархията на хелпа - първо има бутон,който преразбърква изцяло буквите на началната дума,който в конкретния случай не върши абсолютно никаква работа,а при положение,че главната целева група на играта е от подрастващи до ученици,не мисля,че има изобщо смисъл от него,и по-скоро този бутон трябва да дава нова дума.Хелпа лично според мен трябва да се направи на стъпки,примерно първо да ти подскаже,че е птица,второ да ти нареди 2-3 букви на правилните места,и чак на третото ниво да ти каже цялата дума коя е.
Иконката на бутона с връщане към менюто с категориите не е интуитивна,че изпълнява такава функция,едно "back" или просто стрелка наляво "<-"  било доста по-ясно,да не говорим,че в момента и двата бутона правят едно и също.
В главното меню също не ми харесват скалиранията на бекграунда и на нова игра бутона,трябва дизайна да е максимално изчистен тъй като играта е мисловна,а това изисква пределна концентрация,а тия ефекти единствено разсейват.Освен това в същото меню има и таймер,който цъка наобратно и брой на монетите за хелпа,което означава,че задължително трябва да има раздел правила в главното меню,което да обяснява как да си ползваш стотинките и какво стане като свърши времето..
Поздравителният екран при позната дума няма нужда да има хикс горе вдясно,всеки тъч по екрана е редно да ти даде нова дума...
Ами на прима виста май е това icon_smile.gif

Благодаря много за коментарите, супер полезни са и съвсем скоро ще оправя някои работи, които си описал !

П.С. Относно версиите на английски, пробвах вече на предната игра, която беше доста успешна за българския пазар, но имам чувството, че е почти невъзможно да пробие на английския пазар (самата конкуренция за класиране на аппа е огромна)

П.С. Сега като видях коментарите осъзнах, че си гледал другата ми игра, не тази която съм дал за ревю icon_lol.gif Новата ми игра е "Подреди думА", ти си гледал старата, която е "Подреди думИ"

Това мнение е било редактирано от ggenov91 на 14-12-2018, 22:47
PMEmail Poster
Zeardn
Публикувано на: 17-12-2018, 15:12
Quote Post

Име: Бето
Ранг: Активен

Браво, свалих играта и много ми допадна! icon_smile.gif Ще я препоръчам на приятели, които си падат по такива. Продължавай напред и успех!
PMEmail Poster
ggenov91
Публикувано на: 17-12-2018, 17:22
Quote Post

QUOTE (Zeardn @ 17-12-2018, 15:12)
Браво, свалих играта и много ми допадна! icon_smile.gif Ще я препоръчам на приятели, които си падат по такива. Продължавай напред и успех!

Благодаря много, ще се радвам да напишете отзив и в google play щом я харесвате, така играта се изкачва нагоре в класацията и достига повече хора icon_smile.gif Има ли неща, които не ви допадат, ще се радвам да я подобря?
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0