BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Приложени е с точна цел, Формолировка
dilqn4os
Публикувано на: 28-06-2021, 19:38
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Активен

Здравейте,

Понеже не съм техническо лице, бих желал да ви помоля как мога да формолирам правилно действията на дадено приложение, за да бъде разбрано от програмист.

Дадена трейдинг платформа(за акции) да може да засича дадено число по-голямо от зададена стойност от мен и да ми изкарва нотификация.

Пример:

На дадената снимка се вижда числото 41. Ако задам стойност в приложението(което искам) 110 и излезе в тази колонка(Volume) число >110 да ми изкара веднага нотификация.

Въпроси:

1. Трудно ли е да се случи ?
2. Как би могло да се случи ?
3. Има ли шанс да забива платформата от приложението ?
4. Каква би била цената му по много груби сметки ?

Смятам да го пусна в upwork като задание и да си платя. Просто ако някой би ми обяснил по технически как могат да се случат нещата ще съм благодарен.

Това мнение е било редактирано от dilqn4os на 28-06-2021, 19:39

Прикачена картинка (Кликнете на картинката, за да я увеличите!)
Прикачена картинка
PMEmail Poster
dilqn4os
Публикувано на: 28-06-2021, 20:48
Quote Post

Име:

Допълнение:

Какво да добавя ?
Как да го обясня по-лесно на техен/ваш език ?
Какво е по-добре да се ползва за тази цел като програмен език ?

Идеята е, че символите са да кажем 450, но не мога да ги видя на време във всеки едни ако се слчуи това, което искам и с помощта на софтуера да ми го засича.

Благодаря предварително.
PMEmail Poster
dvader
Публикувано на: 29-06-2021, 11:47
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP
Ранг: Почетен член

То отчитането, че даден параметър е минал дадена стойност се прави лесно. Ключовото е откъде и в какъв вид се взимат данните.

Спокойно можеш да напишеш описанието именно както си го написал, те програмистите ще те разберат.

--------------------
I find your lack of faith disturbing
PM
dilqn4os
Публикувано на: 29-06-2021, 14:31
Quote Post

Име:

Именно, че се взима от маркет дата(заплаща се) и нямам достъп до това, а просто визуално като включа даден символ и ги виждам.

Въпроса тогава е ще може ли просто да се нагласи само през платформата ?

Това мнение е било редактирано от dilqn4os на 29-06-2021, 14:31
PMEmail Poster
miron
Публикувано на: 29-06-2021, 16:46
Quote Post

Име: Мирослав Николов
Ранг: Старо куче

Може и да може, ама току виж се оказало по-скъпо от това да си платиш за пазарните данни ;-)
PM
dilqn4os
Публикувано на: 29-06-2021, 18:28
Quote Post

Име:

To със сигурност ще е по-скъпо. Но маркет дата-та си я плащаш не може без нея. Идеята в това, което искам е, че може да не го видиш на време и просто да ти дава индикация, че го има. Все пак следенето на над 500 600 символа не е лесно, а и това се случва бързо.

А ако може да взима дата от самата платформа ?

Балгодаря ви все пак за отговорите.
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 29-06-2021, 18:52
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

Всичко, което искаш може да стане бързо, евтино и качествено, но това би навредило на алъш-вериша на фирмата, която ти продава (или би могла да продава) достъпа до пазарните данни*.

Ако си намериш човек и му дадеш точни данни за платформата за да си направи проучване , той ще може да ти даде и по-точни отговори. Препоръчвам да ползваш официални и поддържани канали за достъп до данните, а не да опирате до свалянето им от снимки на екрана. При дребни промени, това самоделно решение за сваляне може да спре да работи и да се наложи да правиш (следва напълно измислен пример) нови 27 договора за доработка за по 100 бона.

* Това, което всъщност искаш е освен сигнализацията за преминаване на някаква граница, да си направиш и собствена история на данните. Второто струва пари и е доста безполезно когато историята е кратка или непълна.

Това мнение е било редактирано от SuN на 29-06-2021, 18:54

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 30-06-2021, 08:49
Quote Post

Име: Антон Яначков

Дай малко повече информация за това приложение:
За каква операционна система иде реч?
Това действащо приложение ехе ли е или е нещо друго?
PMEmail PosterUsers Website
dilqn4os
Публикувано на: 30-06-2021, 14:49
Quote Post

Име:

QUOTE (SuN @ 29-06-2021, 18:52)
Всичко, което искаш може да стане бързо, евтино и качествено, но това би навредило на алъш-вериша на фирмата, която ти продава (или би могла да продава) достъпа до пазарните данни*.

Ако си намериш човек и му дадеш точни данни за платформата за да си направи проучване , той ще може да ти даде и по-точни отговори. Препоръчвам да ползваш официални и поддържани канали за достъп до данните, а не да опирате до свалянето им от снимки на екрана. При дребни промени, това самоделно решение за сваляне може да спре да работи и да се наложи да правиш (следва напълно измислен пример) нови 27 договора за доработка за по 100 бона.

* Това, което всъщност искаш е освен сигнализацията за преминаване на някаква граница, да си направиш и собствена история на данните. Второто струва пари и е доста безполезно когато историята е кратка или непълна.

@SUN благодаря за отговора.

Ако има вариант да се направи с маркет датата най-добият начин ли е ? Така и така я ползвам и си я плащам ?
PMEmail Poster
SuN
  Публикувано на: 30-06-2021, 15:15
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

Да, защото тях искаш да следиш.

Препоръчвам да не слагаш акценти върху отделни мои думи. Мнението ми беше прекалено общо и според ситуацията може да се направи точно наобратно на казаното от мен.

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0