BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Мнение за Acronis
gergi14
  Публикувано на: 12-08-2021, 12:34
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте. Понеже фирмата няма профил в бг работодател а от известно време ме спамят разни recruiter-и се чудя дали някой тук няма мнение за тях? Интересува ме най-вече R&D отдела - на какво точно се пише, какво е заплащането, как е средата и от вкъщи ли се работи?
PMEmail Poster
relax4o
Публикувано на: 12-08-2021, 14:00
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

Ами вземи им отговори на тези рекруитъри. Те ще ти обяснят каквото те интересува.

--------------------
Бисери :D

QUOTE (oveRLuckEd)
Ползваш някоя нова версия на PHP, която е вече ооп ориентирана и заради това ти я изкарва тази грешка.

QUOTE (nbacool2)
Щом няма input полета, значи няма откъде да се направи SQL инжекция Very Happy
PM
Shamana_vt
Публикувано на: 12-08-2021, 17:45
Quote Post

Име: Шамана
Ранг: Новопостъпил

Бачках в Acronis година и нещо. Положението е плачевно. Ако мога да обобщя с 2 думи – това са новите Luxoft. Нямат профил в bgrabotodatel, понеже изглежда си плащат на сайта. С колеги неведнъж сме опитвали да създадем профил на компанията, но без успех.

Представят се за интернационална компания, но всъщност са руска компания под прикритие, която незнайно защо е дошла в София и където 99% от management-а и около 80% от служителите са руснаци (дори и в българския офис).

До сега не бях работил с руснаци и нямах някакви впечатления за тях, но сега мога да кажа, че повечето от тях са с доста посредствени технически умения, но за сметка на това самочувствието им е до небето. С тях не се спори – руснака винаги е прав, а ти си там да вършиш черната работа.
Както казах в българския офис на Acronis мнозинството са руснаци relocate-нати от Москва и всякакви бивши съветски републики. Следователно отношението към българите е доста пренебрежително и надменно и напоследък като цяло избягват да наемат не-рускоговорящи, понеже повечето са скарани с английския. Оправданието за пред хората е, че в България просто няма достатъчно квалифицирани специалисти. Makes sense.

Пише се на C, Python, Go, Javascript….в зависимост от проекта, но общо взето повечето проекти са legacy, писани с frameworks от преди 15+ години (буквално), като в някои дори има вкарани по 2-3 frameworks и е пълна каша. Не бих препоръчал.

Заплащането всъщност е един от малкото плюсове на Акронис – над средното за сектора е и е препоръчително да се пазариш за колкото можеш повече на интервюто защото увеличения няма. До колкото знам работят от вкъщи.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0