BG Development

Страници: (36) « първа ... 34 35 [36]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> любимата тема на джонката - таймерите
SuN
Публикувано на: 08-11-2019, 17:32
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор
Ранг: Почетен член

QUOTE (40oz @ 08-11-2019, 16:45)
Аз се чудя как може да ъпгрейднем поливните системи, може би да вземем някой второкурсник да обучи модел за разпознаване на оклюмал райграс или да изчакаме еволюционно сами да си искат

Като има събитие за дъжд. Ако природата не е предвидил да има рай трева, защо ти ще ѝ се мешеш с твоите таймери?

--------------------
Само аз не троля.
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 08-11-2019, 19:18
Quote Post

Име: Антон Яначков
Група: Потребител

QUOTE (johnfound @ 08-11-2019, 10:36)
@Яначков: Максимално токовата защита не работи с таймери от никакъв вид. От това, че някои неща настъпват след известно време никак не следва, че там има "таймер".

Ти изглежда само просто АВ си виждал и за това така мислиш. Хубаво е да видиш истинско КРУ на атомна станция и рязко ще си смениш мнението. В КРУ-то на 1 и 2 блок, още можеш да видиш стари руски прекъсвачи на които МТЗ-то е реализирано с релета за време. Има съоръжения с пусков ток с продължителност по над 15 секунди . Съвременните прекъсвачи са същински компютри. Всичките им защити и блокировки са софтуерно зададени. Там няма да чуеш бръмчащо реле за време, защото таймерите са софтуерни.

Това мнение е било редактирано от Антон Яначков на 08-11-2019, 19:21
PMEmail PosterUsers Website
Антон Яначков
Публикувано на: 08-11-2019, 19:20
Quote Post

QUOTE (Gamma Goblin @ 08-11-2019, 12:22)
 не е ефективно това. Представи си че почиваш повече от времето на таймера ? Или по-малко ? Най-добре е е с изкуствен интелект да те следи

Още по добре е естествен интелект да те следи, защото можеш да го хванеш да ти носи и чантата.
johnfound
Публикувано на: 09-11-2019, 07:56
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

QUOTE (Антон Яначков @ 08-11-2019, 20:18)
QUOTE (johnfound @ 08-11-2019, 10:36)
@Яначков: Максимално токовата защита не работи с таймери от никакъв вид. От това, че някои неща настъпват след известно време никак не следва, че там има "таймер".

Ти изглежда само просто АВ си виждал и за това така мислиш. Хубаво е да видиш истинско КРУ на атомна станция и рязко ще си смениш мнението. В КРУ-то на 1 и 2 блок, още можеш да видиш стари руски прекъсвачи на които МТЗ-то е реализирано с релета за време. Има съоръжения с пусков ток с продължителност по над 15 секунди . Съвременните прекъсвачи са същински компютри. Всичките им защити и блокировки са софтуерно зададени. Там няма да чуеш бръмчащо реле за време, защото таймерите са софтуерни.

Ами ако наистина има реализации с релета за време, значи те са грешни. Някой пишман инженер ги е измислил – "дешево и сердито".

Ако и новите софтуерни реализации са такива – значи след пишман инженерите са се появили и пишман програмисти. Или по-точно, тъпи кодери, които пишат без да мислят написаното в спецификацията от пишман инженера.

Макар че, аз лично смятам, че ти и понятие си нямаш как всъщнот работи всичко това (особено софтуерното решение) а просто смяташ, че има таймер, тъй като някакви неща се случват известно време след други неща.

Така че – "Постваш кода или не съществува!"

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 48C0321ADDB2FE5F644BB5E3D58B0D58C35E5BCBC81D7CD333633FEDF1047914A534256478D9
thrawn
Публикувано на: 09-11-2019, 08:58
Quote Post

Име:

Да се похваля, заради "сътрудничество" с една софтуерна фирма, вчера ми се наложи да забият едно sleep(3 * 1000) в работна нишка. Сега стискам палци да си оправят нотификациите.
Е на това му се вика синхронизация с таймер...
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 09-11-2019, 09:31
Quote Post

QUOTE (johnfound @ 09-11-2019, 07:56)
Ако и новите софтуерни реализации са такива – значи след пишман инженерите са се появили и пишман програмисти. Или по-точно, тъпи кодери, които пишат без да мислят написаното в спецификацията от пишман инженера.

Макар че, аз лично смятам, че ти и понятие си нямаш как всъщнот работи всичко това (особено софтуерното решение) а просто смяташ, че има таймер, тъй като някакви неща се случват известно време след други неща.

Така че – "Постваш кода или не съществува!"

Напротив, само преди две седмици ми връчиха флашка, на която беше записана програмата за бъркане в мозъка на 6 kv прекъсвачи. На един прекъсвач при изпитание в изпитно положение, беше засечен дефект, че включва, когато не трябва да включва. Задачата ми беше да подкарам програмата и да я разцъкам, защото гаранцията на прекъсвача е изтекла, а фирмата иска маса пари, за да дойде да сложи една клявка. С такава програмка, залагаш прагове на защити, логики, ограничения и времезадръжки. Не съм специалист по настройка на прекъсвачи и никога няма да бъда, но естеството на работа ме сблъсква със всякакви времезадръжки. Лично за мен, използването на таймери и тяхната полезност в сложната техника, е извън всяко съмнение. Времезадръжки имат много технологични защити и блокировки, като времевите интервали са от няколко секунди до няколко минути. Каква е логиката да събаряш ядрен блок, ако може да не го събориш, вкарвайки даден параметър в допустимите граници за допустимо време. Философията е хубава наука, но реалността налага своите необходими изисквания.
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (36) « първа ... 34 35 [36]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0