BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Removing write protection SD card
ceco1988
Публикувано на: 02-07-2019, 21:30
Quote Post

Име: Цветослав
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

Привет, група,

Помагайте, от 3 дни се боря с една SD карта. По някаква причина стана в write-protected mode - Windows 7. Пробвах какви ли не неща и не мога да я оправя - 7 Ways to Remove Write Protection
Данните вече не са ми толкова важни, защото си ги прехвърлих, така че съм склонен и на format

Благодаря!

--------------------
Duke
PMEmail Poster
40oz
Публикувано на: 02-07-2019, 21:52
Quote Post

Име:
Ранг: Активен

Да няма някакъв хардуерен write protection като дискетите едно време.
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 02-07-2019, 22:39
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP
Ранг: Почетен член

Преди около 4-ри години колега се бъзикаше с такива карти. Докато се усети им беше начукал някакви команди, които май се бяха оказали еднократни. Направи рекламация в Технополис и си взе други вместо прецаканите. icon_smile.gif

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
PMEmail PosterUsers Website
erazor
Публикувано на: 02-07-2019, 22:43
Quote Post

Име: Димитър
Ранг: Старо куче

QUOTE (40oz @ 02-07-2019, 21:52)
Да няма някакъв хардуерен write protection като дискетите едно време.

По спомени доста SD карти имат такова заключване. Може да е заминало нещо ключето и да е станало постоянно заключено или друг дефект на картата.

Пробвай да я върнеш верно.

user posted image
PMEmail PosterICQ
gat3way
Публикувано на: 02-07-2019, 22:44
Quote Post

Име:

Те някои наистина си имат хардуерна защита от запис, съвсем механична такава, трябва да дръпнеш една джуджавка за да можеш да пишеш, виждал съм такива, параноя от вируси продава фийчъра или нещо от сорта.
PMEmail Poster
thrawn
Публикувано на: 03-07-2019, 08:09
Quote Post

Име:

Аз им правя хардуерен ресет. Заключвам картата и после ресет на паролата. Това лъсва всичко за секунди. Става удобно и бързо, но трябва да имаш директен достъп до самата карта.

Това мнение е било редактирано от thrawn на 03-07-2019, 08:10
PMEmail Poster
ceco1988
Публикувано на: 03-07-2019, 09:27
Quote Post

Картата е Micro SD, смених 2 адаптера и пак не става. Кагато я извадя и сложа, Windows ми дава, че има проблеми и иска автоматично да я оправи, но като е станала в Write protection mode не може да направи нищо. Сложих я на телефона и там нищо. Интересното е, че aseUS Partition Master ми дава, че картата е пълна, а имаше няколко GB място преди да се случи това.
Вече се замислям къде да отида да ми я оправят, че е 128 GB и ползвах като Storage, защото лаптопа ми е с 128 BG SSD и все не стига
П.С. Гаранцията и ми icon_smile.gif

Това мнение е било редактирано от ceco1988 на 03-07-2019, 09:29

--------------------
Duke
PMEmail Poster
ceco1988
Публикувано на: 03-07-2019, 09:30
Quote Post

QUOTE (thrawn @ 03-07-2019, 08:09)
Аз им правя хардуерен ресет. Заключвам картата и после ресет на паролата. Това лъсва всичко за секунди. Става удобно и бързо, но трябва да имаш директен достъп до самата карта.

Може ли малко инфо, за да видя дали ще мога и аз да го тествам или да видя къде мога да отида да го направят, ако е специфично

--------------------
Duke
PMEmail Poster
thrawn
Публикувано на: 03-07-2019, 12:30
Quote Post

Име:

Картите имат система за заключване с парола (команда 42) и съответно, ако не знаеш паролата картата става неизползваема. Има предвидена и възможност за ресет на паролата, но тоя ресет освен, че маха самата парола затрива всичко по самата карта.

За да го използваш обаче ти трябва възможност да подаваш директно команди. Едно ардуино би ти свършило работа (със слот за карти), распбери или каквото там имаш, което позволява да си правиш сам spi комуникацията.

Това мнение е било редактирано от thrawn на 03-07-2019, 12:32
PMEmail Poster
ceco1988
Публикувано на: 03-07-2019, 13:41
Quote Post

QUOTE (thrawn @ 03-07-2019, 12:30)
Картите имат система за заключване с парола (команда 42) и съответно, ако не знаеш паролата картата става неизползваема. Има предвидена и възможност за ресет на паролата, но тоя ресет освен, че маха самата парола затрива всичко по самата карта.

За да го използваш обаче ти трябва възможност да подаваш директно команди. Едно ардуино би ти свършило работа (със слот за карти), распбери или каквото там имаш, което позволява да си правиш сам spi комуникацията.

Като гледам няма да мога да го направя аз по този начин. Между другото проблема се получи, след като Windows ми даде съобщние, че все едно картата е премахната по време на прехвърляне на файлове, без аз физически да я махам, след което взе да се получава този проблем.
Мисля да пробвам това - SD Card formatter

--------------------
Duke
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0