BG Development

Страници: (3) [1] 2 3   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Spring Boot или обикновено ЕЕ приложение
thrawn
Публикувано на: 09-03-2020, 09:26
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Върти ми се в главата проект за едно приложение с много клиенти. По същество, то ще е основно rest сървиз но ще предлага и административен панел (за сега го виждам като web базиран). Та се чудя какво да използвам.

Вградения web сървър в java не ми допада особено затова се насочих към ЕЕ. Ама се чудя дали да пробвам как ще стане с употребата на spring boot (нали е много модерен напоследък...) или да не се занимавам с глупости и да си инсталирам направо един ЕЕ сървър като нормалните хора.
PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 09-03-2020, 09:41
Quote Post

Име:

колкото и да го мразя - spring boot, просто вече няма ЕЕ сървъри

--------------------
https://ncase.me/trust-bg/
---
Misanthropy is the general hatred, dislike, distrust or contempt of the human species or human nature. A misanthrope or misanthropist is someone who holds such views or feelings.
---
INTJ’s are good at being very good at everything
---
"Чувството за вина дето искаш да ни го вмениш, може да си го навиеш на руло и да си го пъхнеш отзад." - stewe
PMEmail PosterUsers Website
thrawn
Публикувано на: 09-03-2020, 10:31
Quote Post

Име:

Е ти ме уби...
Томкат нали си го има (все пак, спринг бут го ползва него) гледам, че и wildfly си го има.

Мен реално ме притеснява web клиентът. Всичко което намирам за spring boot по темата касае jsp. Ама не знам защо, но jsp адски много ми мяза на php...
PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 09-03-2020, 10:54
Quote Post

Име:

томкета си го има, но той не е ЕЕ сървър

Спринг боота може да работи и с нети вместо томкат. Просто оракъл убиха ЕЕ-то и там реално нещата просто съществуват. Има ТомЕЕ за ЕЕ сървър, който не е чак толкова лош, но когато става въпрост за хелп и ресурси в нета ще ти е по-лесно със спринга

--------------------
---
Misanthropy is the general hatred, dislike, distrust or contempt of the human species or human nature. A misanthrope or misanthropist is someone who holds such views or feelings.
---
---
"Чувството за вина дето искаш да ни го вмениш, може да си го навиеш на руло и да си го пъхнеш отзад." - stewe
thrawn
Публикувано на: 09-03-2020, 12:31
Quote Post

Име:

Разбрах те.
Значи, ще го направя със spring boot ако не за друго, то поне да го видя що за животно е.

Ако успея да подкарам и jsf ще стане идеално.
PMEmail Poster
akrachev
Публикувано на: 09-03-2020, 15:43
Quote Post

Име: акрачев
Ранг: Старо куче

за Spring Boot, ... то и аз имам една идея за един сървър, и самия факт, че мога да дам после на хората един jar и да им кажа ей така пускате сървъра и ето админ панел с него

Това мнение е било редактирано от akrachev на 09-03-2020, 15:44
Gamma Goblin
Публикувано на: 09-03-2020, 15:50
Quote Post

Име:

QUOTE (akrachev @ 09-03-2020, 15:43)
за Spring Boot, ... то и аз имам една идея за един сървър, и самия факт, че мога да дам после на хората един jar и да им кажа ей така пускате сървъра и ето админ панел с него

ти може да го направиш на томкат и да зипнеш всичко и да кажеш само рунвате "start.sh"

--------------------
---
---
---
marquez
Публикувано на: 12-03-2020, 23:44
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

Хвърли едно око и на Vert.x или Quarkus.
PMEmail Poster
!TuringComplete
Публикувано на: 13-03-2020, 21:09
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

От една страна може да избераш между web servlet container и JEE application server, но изглежда нямаш нужда от advanced EE API-та или от advanced clustering & HA.

Най-ползваните servlet containers са tomcat, jetty и undertow.

От друга страна е хубаво да ползваш някакъв framework с определен модел на програмиране и IoC, за non-JEE среди разбира се Spring. А Spring Boot(framework за framework-a) само ще ти интегрира Spring с вграден servlet container по избор, + автоматична конфигурация и други екстри за бързо разработване.

От трета страна ти трябва някакво API за REST services(освен ако няма сам да ги реализираш с чисти servlets), а Spring и Spring Boot имат интеграция с такива API-та или имплемнтациите им - JAX-RS, Apache CXF, самият Spring Web.

Ако не ползваш Spring Boot, ами примерно Spring + JAX-RS/Spring Web, пак само се билдва и деплойва .war артифакт на servlet container/application server без особености.

А ако ще провайдваш и фронт енд, Spring Web MVC(допълнително dependency към Spring Web) ти позволява да plug-неш всякакви тегнологии за View layer-а, примерно разни темплейт енджини по-добри от JSP.

Това мнение е било редактирано от !TuringComplete на 13-03-2020, 21:13
PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 13-03-2020, 21:36
Quote Post

Име:

От друга страна е хубаво да ползваш някакъв framework с определен модел на програмиране
това не е хубаво и чичо боб има цяла глава ф clean architecture защо не е хубаво

--------------------
---
---
---
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0