BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> PowerShell launcher
thrawn
Публикувано на: 05-08-2020, 14:12
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Някой ползва ли powershell скриптове за лаунчери на java приложения?
Днес се заихрах, скъса ми нервите и реших, че е по-добре да си кютам с натив изпълними файлове.

Та мисълта ми е, има ли изобщо файда да се боря или да седя далеч от това чудо.

Това мнение е било редактирано от thrawn на 05-08-2020, 14:13
PMEmail Poster
!TuringComplete
Публикувано на: 05-08-2020, 22:11
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

Не съм, но ползвах Launch4j за exe wrapping и работи безпроблемно, като plugin в pom-а лесно се настройва.

Отначало исках да направя windows service wrapper, но няма добро решение, но за runnable jar в exe няма проблеми.

Това мнение е било редактирано от !TuringComplete на 05-08-2020, 22:13
PMEmail Poster
akrachev
Публикувано на: 07-08-2020, 21:36
Quote Post

Име: акрачев

QUOTE (thrawn @ 05-08-2020, 14:12)
Някой ползва ли powershell скриптове за лаунчери на java приложения?
Днес се заихрах, скъса ми нервите и реших, че е по-добре да си кютам с натив изпълними файлове.

Та мисълта ми е, има ли изобщо файда да се боря или да седя далеч от това чудо.

не става ли със Start-Process ?

--------------------
prozrenieto.com Духовни уроци събрани от добри хора
PMEmail PosterUsers Website
thrawn
Публикувано на: 08-08-2020, 06:44
Quote Post

Име:

Да де, аз баш заради това го загледах. Ама почна да ми прави мизерии с кавичките и ескейпването на шпаци и наклонени черти и го зарязах (щото бързах) а ме хвана страх да не настъпят и някоя мотика с рестрикциите за изпълнение.
PMEmail Poster
dvader
Публикувано на: 08-08-2020, 07:39
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

Какво толкова трябва да прави тоз launcher, че трябва да се пише на PS1?

--------------------
I find your lack of faith disturbing
PM
thrawn
Публикувано на: 08-08-2020, 08:17
Quote Post

Име:

Трябва да стартира java приложение но с доста параметри на виртуалната машина + параметри на самото приложение.

С launcher става по-просто за поддръжка. Проблемът на cmd е, че при стартиране на скриптове винаги извежда и треминал. Затова се огледах в start-process, че там можеш да отрежеш конзолата (NoWindow май беше опцията).

Като цяло, "проблемът" го има само под Windows заради глупавия шел.
PMEmail Poster
dvader
Публикувано на: 08-08-2020, 19:01
Quote Post

Group Icon
Име:

QUOTE (thrawn @ 08-08-2020, 08:17)
Като цяло, "проблемът" го има само под Windows заради глупавия шел.

А сигурен ли си, че PS1 скрипт не създава конзола? Все пак е PowerShell...
Иначе имаш куп варианти:
Ползвай VBS или JS - тях можеш да си ги пуснеш без конзола.
Създай си просто shortcut и си го цъкай със здраве.
Напиши launcher на java - пускай си го без параметри пък той да си генерира параметрите.
В крайна сметка ако имаш куп параметри значи си имаме работа с конзолно приложение - защо те притеснява, че има конзола? Пусни си я минимизирана, ако чак толкова те дразни.

--------------------
PM
thrawn
Публикувано на: 09-08-2020, 06:02
Quote Post

Име:

Да, не създава конзола (в слуая javaw + Start-Process с опция NoNewWindow).

Иначе, не е проблем стартирането. То и сега се стартира със шорткът.
Става дума за УИ приложение а опциите са конфигурационни (опции на виртуалната машина + опции на самото приложение + системи параметри). Всичко работи, но има кофти недостатък - трудно се променят параметрите, щото трябва да се препиат всички шорткъти а интерфейсът за редакцията им не е удобен (все пак е малко текстово поле).
Има и мотика - нямаш пренасочване на стандартните входно/изходни потоци и самия вход в текстовото поле е ограничен.

PowerShell го загледах, щото уж бил модерната работа... Ама е толкова модерен, че не може да се справи дори със стандартната структура от директории на Windows (да речем в Program Files шпацията трябва да бъде ескаейпната специално за него).

За vbs, да и той върши работа (преди години съм ползвал подобни лаунчери) ама ми изглежда несериозно на съвременно черчаве да разчитам на vbs.

Остава натив изпълним файл който да си чете опциите от конфигурационни файлове. Тук единствения ми проблем е, че изпълнимия файл ще платформено зависим (ама това не е болка за умиране, щото така или иначе ще ми трябва само за 64 битови windows-и).

PMEmail Poster
dvader
Публикувано на: 09-08-2020, 07:44
Quote Post

Group Icon
Име:

Пренасочване на вход/изход за УИ приложение?

Значи имаме УИ проложение, дето е достатъчно куцо, че не може да си прочете конфигурацията от файл и има нужда да му пренасочваме вход/изхода, обаче проблемът е във Windows че създава конзола?

Не знам защо реши, че изпълнимият файл ще е платформено зависим - напиши го и него на джава и ще си бъде независим.

Не на последно място, за създаване на шорткъти Windows си има API, така че може да си напишеш конфигуратор, дето генерира lnk файл.

Прочее, а как е решен проблемът на другите платформи?
Шел скрипт? А шел скрипта няма ли конзола?

--------------------
PM
thrawn
Публикувано на: 09-08-2020, 09:31
Quote Post

Име:

Абе човек, всяко приложение приема конфигурационни параметри. Вариантите за подаването им са 3 - параметри на самото приложение, кобфигирационен файл или УИ в самото приложение.

При java самата платформа приема конфигурационни параметри (размер на използваната памет, пътища за търсене на модули и класове, влюбени модули и т.н.) все неща които се задават при стартиране на самата платформа. Така че, се ползва само и единствено вариант 1.
Останалите два варианта за подаване на параметри са екстра за потребителите и като цяло не си струват усилието за създаване на УИ и сериализирането им, ако не се налага честата им промяна, при положение, че платформата предоставя интерфейс за директна работа със системни параметри.

Иначе, е останалите ОС шел скриптове не отварят конзола, освен ако изрично не кажеш, пе искаш такава да се отвори.

А за пренасочването на потоците - удобно е за трасиране. В противен случай трябва да използваш логери които товарят допълнително и не винаги са удачно решение.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0