BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Моля за помощ за тест/Selenium Webdriver с Java, Моля за помощ за тест/Selenium Webdriver
Цвети
Публикувано на: 01-03-2021, 20:30
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте,
нова съм в тестването и се упражнявам на този сайт: http://book.theautomatedtester.co.uk/

Искам да тествам, че подзаглавието в бяло се появява на страницата. Проблемът ми е, че в този div, в който е текстът има и ul. Търся по XPATH. Първият вариант за xpatH e //*[@class="mainbody"]/text(), който ми хваща и елеметите от ul, ако се опитам да го взема и принтирам, изписва грешка, че това е обект, затова пробвах друг xpath, който практически взима този div, без останалите елементи, но когато се опитавм да взема текста, връща и текста и от другите елементи... Когато се опитам да застъпя само текста с индекс, не се получава, а когато проверя дължината на List, в който запазвам елементите, в конзолата се изписва, че имам само един елемент. Пускам код:
CODE

public void displaySubHeadingTest() {

List<WebElement> subHeading = driver.findElements(By.xpath("// [@class='mainheading']//following-sibling::div"));

// WebElement element = subHeading.get(0);
     //String elementText = element.getText();
     //int numberOfElements = subHeading.size();

for(int i=0; i < subHeading.size(); i++) {
         String element = subHeading.get(i).getText();
         System.out.println(element);
     }

Не съм включила още assert. Това искам да го аправя, когато успея да взема само текста между div и ul.

Търсих в stackoverflow, но нищо оттам не ми реши проблема.

Пробвах едно нещо от stackoverflow, което ми връща true с conains(), но аз искам да измъкна този текст, а не да проверявам, дали е там с contains.

Това мнение е било редактирано от SuN на 01-03-2021, 23:32
PMEmail Poster
Бай Аз
Публикувано на: 02-03-2021, 12:13
Quote Post

Име:

Здравей!

Java съм учил преди 100 или 120 години, не помня вече точно icon_lol.gif , но ще се опитам да ти помогна като се абстрахираме от езика за програмиране.

От поста ти е видно, че си объркана и не знаеш какво искаш и как да го направиш, а само стреляш напосоки...
Така няма да стане!

Програмирането е логика и то "желязна" логика!

Значи първо трябва много добре да си изясниш какво точно искаш да направиш.
След това трябва да си напишеш в псевдо код или даже в свободен текст точните стъпки (алгоритъма), по който смяташ, че ще се реши задачата.
И чак след това да видиш вече, кои точно средства(функции, процедури, методи...) на езика трябва да използваш за твоя случай.

Опитай се да направиш това - и нещата ще се получат!

А конкретно за твоя случай: (от това, което разбрах от описанието ти) трябва да намериш функция (процедура или метод), която взема текста от този <div>, но трябва да зададеш условие - да не се включва текста в <ul>.

Другият вариант, който не го препоръчвам, (но съм виждал на практика подобни изпълнения) е да вземеш веднъж текста от <div>, да го запишеш в променлива от тип стринг, след това да вземеш текста от <ul> да го запишеш в друга променлива - също от тип стринг, и след това от първата да извадиш втората.(като резултата го запишеш в трета променлива от тип стринг - и така в нея ще ти остане текста, който ти трябва.)

Това е от мен, надявам се да ти помогне!

Успех!
PMEmail Poster
Цвети
Публикувано на: 02-03-2021, 16:19
Quote Post

Име:

Отговорът е супер! От писането на лист, най-простото решение беше със split() да си разделя стринговете и се получи! Мерси
PMEmail Poster
Бай Аз
Публикувано на: 02-03-2021, 20:08
Quote Post

Име:

QUOTE (Цвети @ 02-03-2021, 16:19)
Отговорът е супер! От писането на лист, най-простото решение беше със split() да си разделя стринговете и се получи! Мерси

Радвам се, че съм бил полезен! icon_smile.gif

И ти пожелавам всичко най-добро!
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0