BG Development

Страници: (13) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Не върви и вече не зная какво да правя.
jako
Публикувано на: 20-07-2019, 19:46
Quote Post

Име: Жони
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Преди доста години завърших техникум. Оценките ми бяха между 4 и 5. След това отидох в технически ВУЗ и там ситуацията с оценките беше между 3 и 4. С доста зор се дипломирах и започнах да си търся работа (основно като програмист). Наемаха ме в различни компании докато бях по-млад, но рядко успявах да се задържа повече от 3 месеца. От няколко места дори ме уволняваха за некомпетентност. Трудно го приех, но в един момент осъзнах, че да съм наемен работник не е по силите ми, а и все имах усещането, че съм каторжник. Много ме дразнеше и това, че началниците получаваха добрите пари, без почти да полагат усилия, а аз трябваше да се гърча по 9 часа на ден. След време регистрирах собствена фирма, но за жалост не успявам да привлека достатъчно поръчки. Опитах да разработя собствени продукти, но така и не успях да стигна до нещо завършено което да се продава. Оказва се, че когато си калпав човек си оставаш калпав независимо в каква среда или ситуация те постави животът.
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 20-07-2019, 20:07
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

важното е да сме живи и здрави icon_smile.gif
PM
Gamma Goblin
Публикувано на: 20-07-2019, 20:11
Quote Post

Име:

Оказва се, че когато си калпав човек си оставаш калпав независимо в каква среда или ситуация те постави животът.
Цял уикенд си мисля за тея неща, и стигнах до същия извод. Ама то и в библията е казано
Защото, който има, на него ще се даде и ще има в изобилие; а който няма, от него ще се отнеме и това, което има.

ПП: ще си намериш мястото, споко

Това мнение е било редактирано от Gamma Goblin на 20-07-2019, 20:33

--------------------
https://www.rust-lang.org/
---
Хора, които са прекалено умни, за да се занимават с политика, са наказани да бъдат управлявани от глупаци.
---
Life is hard; it's harder when you're stupid.
---
Black metal is like coffee. You have to learn to drink it but when you get used to it, you just want it darker and darker
PMEmail PosterUsers Website
ici
Публикувано на: 20-07-2019, 21:18
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP

Когато реалността се разминава с желанието имаме проблем. Баланса се нарича хармония.

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
Stilgar
Публикувано на: 20-07-2019, 22:45
Quote Post

Име:

Тази част ми хареса най-много

Много ме дразнеше и това, че началниците получаваха добрите пари, без почти да полагат усилия, а аз трябваше да се гърча по 9 часа на ден.

--------------------
Опитахме се да го направим както трябва, но стана както винаги.
SuN
Публикувано на: 21-07-2019, 08:00
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

От няколко места дори ме уволняваха за некомпетентност.

И мен са ме уволнява за некадърност. icon_sad.gif Тогава разбрах, че истински програмист от мен никога няма да стане и затова реших да напредвам с подмазване и връзки. Сега взимам двойно по-голяма заплата и работа по-малко от хората, които казаха, че не струвам няколко хиледарки. :/

Това мнение е било редактирано от SuN на 21-07-2019, 08:03
PMEmail Poster
Реконструктор
Публикувано на: 21-07-2019, 09:05
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

Веничките надлъжно. В банята, да не създаваш грижи на хазяина.
PMEmail Poster
jako
Публикувано на: 21-07-2019, 15:41
Quote Post

Име: Жони
Ранг: Новопостъпил

Регистрирах дружеството без начално финансиране. Нямам възможност да плащам възнаграждения, така че да изградя екип. Клиенти и поръчки има доста, но когато обясня, че съм само аз в екипа просто прекратяват комуникацията. При търсенето на инвеститор се случва абсолютно същото. Щом каза, че съм само аз моментално получавам отговор от вида - ние инвестираме в екипи не в отделни хора. За жалост, получава се параграф 22. Дори в елементарно участие на хакатон ме връщат, защото не мога да предложа отбор.
PMEmail Poster
johnfound
Публикувано на: 21-07-2019, 15:53
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

Нямам възможност да плащам възнаграждения, така че да изградя екип.

В твоят случай ти трябва екип от съмишленици, а не от наемници. Тогава няма да имаш нужда и да им плащаш докато няма доходи.

Освен това, очевидно бъркаш приоритетите. Важното е какво правиш, а не колко ти плащат за това. Парите идват, когато спреш да мислиш за тях и се концентрираш на работата.

Разбира се, това изисква да си промениш начина на мислене, иначе ще стане като във филма "Хитър Петър". icon_lol.gif

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 48C0321ADDB2FE5F644BB5E3D58B0D58C35E5BCBC81D7CD333633FEDF1047914A534256478D9
Dr.Who
Публикувано на: 21-07-2019, 18:32
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

QUOTE (Stilgar @ 20-07-2019, 22:45)
Тази част ми хареса най-много

Много ме дразнеше и това, че началниците получаваха добрите пари, без почти да полагат усилия, а аз трябваше да се гърча по 9 часа на ден.

Точно тука се издаде, че е трол.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (13) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0