BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Хардуерен проект
code2
Публикувано на: 19-01-2023, 06:24
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

От доста време не съм влизал и едни 10-на минути ми бяха достатъчно за да прегледам всички интересуващи ме теми. Заради това да съживим форума, то предлагам да се организираме да реализираме някакъв хардуерен проект. Естествено е да търсим хора по електроника за самата реализация, но преди това трябва ясно да се представя какво и защо се прави.
Ако имате интерес от подобен проект, то пишеше с какво бихте се включили. Аз имам идея за проекта, но нямам намерения да я споделям от самото начало, просто защото ще стане поредната тема за празни приказки и забавление. Говоря за проект, който ми е интересно наистина да бъде опитано да бъде реализиран...
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 19-01-2023, 09:17
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор
Ранг: Почетен член

„И сам война е войн.“

Приятел, ако искаш да направиш нещо - действай!

Тази година завършвам нещо като арт инсталация - един от проектите на живота (от ученик искам нещо такова). От време на време закачливо дразня другите, които се увличат от подобни въпроси, но нещо различно от финансите все ги спира. Но иначе е нещо банално и на никой друг не му пука, поне докато не почна да плащам.

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 19-01-2023, 15:48
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев
Група: VIP

На мен лично ми забраниха да пипам поялник някъде 1991-ва, щото хардуеристи много, а свестен софтуер пишат много малко. icon_smile.gif

Може да си вземеш една такава платка и да се ебаваш ако ти е кеф и да закачиш някакви термометри и пр. Ако я поръчаш от Фарнел днес, утре ще ти е в ръцете. Мога да ти дам едно рамо ако се заклизмиш някъде.

https://bg.farnell.com/stmicroelectronics/s...very/dp/2480961

https://github.com/icis4/Disco-F746-Test1

user posted image

--------------------
Ние не сме в една лодка, ние сме в една буря. Лодките са различни.

Следващият път когато се почувстваш ненужен, грозен и недооценен, помни че освен това си и тъп.
PMEmail PosterUsers Website
code2
Публикувано на: 19-01-2023, 18:29
Quote Post

Име:

Това да си човъркам нещо интересно - това отдавна го правя. Но до момента не съм видял нито веднъж какъвто и смисъл да показвам направеното публично. Нито някой се включва в правенето (освен с мъдри съвети, които и аз без проблем сам си измислям), нито по какъвто и да е друг начин.

Та идеята ми е следната. Ако почна да правя проекта и го представям например тук в подфорум на форума "Проекти", то вече няма да ми пука, дори и само оплюване да получавам. Важно е, че представянето ще е на едно по-престижно специално отделено място от това, където всеки може да си пише всякакви глупости.

И всъщност проектът не е свързан с датчици и други подобни.

Това мнение е било редактирано от code2 на 19-01-2023, 18:30
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 20-01-2023, 11:44
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

А защо не ползваш гитхъб или някой от вариантите му като безплатен хостинг за публикуване? Така хем ще е толкова престижно, колкото си го направиш, хем при интерес от другите може да получиш включвания или оплювания.

Но поне за мен, най-големия плюс ще е, че цялата структура на съдържанието ще е архивирана на твой компютър.

Това мнение е било редактирано от SuN на 20-01-2023, 11:45

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 20-01-2023, 17:44
Quote Post

Име:

в другия форум имахме много дълга тема за правене на гама спектрометри, и никакво оплюване нямаше, хем чертата беше основен участник . така че давай смело
PM
code2
Публикувано на: 20-01-2023, 20:34
Quote Post

Име:

Ясно е, че нито в сайт със свободна регистрация като гитхъб нито в онзи форум мястото е престижно, за да си струва дори труда да описвам проекта...
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 20-01-2023, 21:15
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев
Група: VIP

Ти явно си се прицелил много нависоко. icon_smile.gif В github е Linux. Явно искаш да направиш нещо още по-така?

--------------------
Ние не сме в една лодка, ние сме в една буря. Лодките са различни.

Следващият път когато се почувстваш ненужен, грозен и недооценен, помни че освен това си и тъп.
PMEmail PosterUsers Website
code2
Публикувано на: 21-01-2023, 13:38
Quote Post

Име:

QUOTE (ici @ 20-01-2023, 21:15)
Ти явно си се прицелил много нависоко. icon_smile.gif В github е Linux. Явно искаш да направиш нещо още по-така?

Не е правилно да се каже, че се целя нависоко. По-точно е да се каже, че се целя доста настрани, а не там където общото течение ще ме повлече. Именно заради това и наричам този форум престижно място - защото има дълга история и макар днес изключително слабо посещаван той има стойност за цяло поколение хора (от което съм и аз самия).

Проблемът ми до момента не са направата на проектите, а това че опитите ми да се мине към публично представяне и развитие до момента са ми били пълни провали. Явно трябва да привлека някой, който ги умее тези неща....
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0