BG Development

Страници: (8) « първа ... 6 7 [8]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Тия търговци са се ояли толкова, че нямам думи!
Дон Реба
Публикувано на: 23-08-2019, 07:39
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

QUOTE (Major Obvious @ 22-08-2019, 07:26)
Я дай малко ноу-хау за поливната система че и аз сега правя. Готовите маркучи с дупки ли ползваш или нещо друго? Аз взех едни дюзи но нещо не ме кефи как работят. Редукторен вентил слагаш ли за да намалиш налягането? Игра ли си да правиш сам контролна система или взе наготово програматор?

първо бях с дебели маркучи и тръбички, но това се оказа неудобно, системата трябва да църцори денонощно, а не да се пуска за поливане и да се спира после. после я пренаправих на база 4.7мм компоненти, но за съжаление няма много предлагане. пробвах разни варианти, и последно като най-добра комбинация ми се вижда маркуч и регулируеми дюзи на гардена, а тройници от няква куча фирма. тройниците на гардена не ме кефят нещо.
от начало беше с редуцир вентил, ама той зимата замръзна и се сцепи. сега съм с обикновен сферичен кран+манометър, пускам я на две атмосфери, но и на пълно налягане няма грижа.
PM
Major Obvious
Публикувано на: 23-08-2019, 13:10
Quote Post

Име:
Ранг: Активен

Значи не си ползвал от тия кафявите маркучи с дупки? Гледам навсякъде тях слагат ама не знам дали е щото им е най-евтино или просто поливат по-ефективно.
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 23-08-2019, 14:24
Quote Post

Име:

не, не съм, те сигурно направо пръскат? за голяма площ може и да става, мене ми трябва за кашпи
PM
DarkOne
Публикувано на: 23-08-2019, 19:56
Quote Post

Group Icon
Име: Александър Петков
Група: Администратор

Доколкото съм проучил нещата надупчените маркучи са с капкообразуватели вътре в маркуча, което ги защитава при разместване, пренасяне, настъпване и т.н. Би трябвало да църцорят като нормално капково. Аз си мисля да слагам от тях догодина.

--------------------
The man who learns only what others know
is as ignorant as if he learns nothing.
The treasures of knowledge are the most rare,
and guarded most harshly.
-- Chronicle of the First Age
PMICQ
Major Obvious
Публикувано на: 24-08-2019, 06:14
Quote Post

Име:
Ранг: Активен

QUOTE (Дон Реба @ 23-08-2019, 14:24)
не, не съм, те сигурно направо пръскат? за голяма площ може и да става, мене ми трябва за кашпи

Не, със сигурност не пръскат но за кашпи вероятно няма да са подходящи щото трябва да нареждаш кашпите според дупките които са сложили.
PMEmail Poster
dvader
Публикувано на: 24-08-2019, 08:13
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

Да ви имах проблемите...
А после търговците се били ояли...

--------------------
I find your lack of faith disturbing
PM
ici
Публикувано на: 24-08-2019, 08:17
Quote Post

Group Icon
Име: Луминантен Рептилоид
Група: VIP

QUOTE (dvader @ 24-08-2019, 09:13)
Да ви имах проблемите...
А после търговците се били ояли...

Ами да ние три години се оядохме с домати, зелен фасул и краставици с автоматично напояване. Тази година обаче не се организирахме. Имаме къща на 30км от София и ходим само да берем и плевим веднъж седмично. Тази година нещо не се получи, имахме много други занимания.

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
PMEmail PosterUsers Website
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (8) « първа ... 6 7 [8]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0