BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Проблем с електричеството.
makka89
Публикувано на: 28-11-2020, 18:21
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

Здравейте хора! Наскоро реших да сменя компютъра, че стария вече беше твърде бавен за нуждите ми и доста шумен. Поръчах нови части и сглобих новият компютър, но се оказа, че има проблем захранването.То издаваше неприятен писклив звук и при пускане на програма, която натоварва видеото звука се променя към по интензивен и при алт+таб се връща към нормалното пищене. Занесох захранването на сервиз, но ми го върнаха и казаха, че нищо му няма, но пак продължаваше да издава звука. След което го занесох с компютъра в сервиза, но там звука го нямаше и после го тествах и в приятел, и там нямаше проблем. Помислих, че може волтажа да е малък и намерих вкъщи един китайски мултицет и премерих,но беше около 205-10 волта. Наскоро и монитора ми започна да издава пукащ звук дори и известно време след като го изключа. Реших, че на 15 години му е дошло времето и взех нов, но и от новия като се заслушам чувам лек жужащ звук. Също така усещам, и че ушите ми пищят след като поседя на компютъра, което до сега не ми се е случвало. Чудя се от какво може да е всичкото това, ако на някой му се е случвало подобно нещо и може да даде съвет какво да направя, ще е прекрасно!!

Видео 1 : https://streamable.com/mbcah4
Видео 2 : https://streamable.com/o6h0wx (трябва да се усили звука за да се чуе)

--------------------
Drenched in pain again, Becoming who I am
PMEmail Poster
DarkOne
Публикувано на: 28-11-2020, 19:16
Quote Post

Group Icon
Име: Александър Петков
Група: Администратор
Ранг: Почетен член

QUOTE (makka89 @ 28-11-2020, 18:21)
Помислих, че може волтажа да е малък и намерих вкъщи един китайски мултицет и премерих,но беше около 205-10 волта.

А трябва да е 230.

--------------------
The man who learns only what others know
is as ignorant as if he learns nothing.
The treasures of knowledge are the most rare,
and guarded most harshly.
-- Chronicle of the First Age
PMICQ
ici
Публикувано на: 28-11-2020, 19:21
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев
Група: VIP

Пробвай с нещо такова: https://zonetech.bg/apc-essential-surgearre...any-pme1wu2b-gr

Може да изключваш едно по едно - пералня, хладилник, климатик и пр. докато пищенето изчезне.

Може да е 5G - Боледувал ли си от Ковид-19?

--------------------
Ние не сме в една лодка, ние сме в една буря. Лодките са различни.

Следващият път когато се почувстваш ненужен, грозен и недооценен, помни че освен това си и тъп.
PMEmail PosterUsers Website
makka89
Публикувано на: 28-11-2020, 19:24
Quote Post

Име:

Благодаря Ви за отговорите!

Може да е 5G - Боледувал ли си от Ковид-19?

Ами не знам дали съм боледувал от Ковид-19. Но забелязвам от скоро по стълбовете около нас нови черни клетки на Виваком през около 50 метра,който забелязах, че ги поставят тези дни... Нямам си на идея дали е за 5Г.

Това мнение е било редактирано от makka89 на 28-11-2020, 19:28

--------------------
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 29-11-2020, 07:11
Quote Post

Име:

просто изчакай, като станеш на 40 вече няма да чуваш нищо по-високо от 1KHz хахаха
ей, много се разглезихте. телевизорите с с кинескоп всички пищяха, като бях млад и минавам покрай прозорец, чувах ТХОто дори без да чувам звука от телевизора. пищяло било, голям праз. като тръгне човек по тоя път, стига до пералня в мазата с опашки за записване и бой за таймслотове - не се ебавам, това е практика в много западни държави , познайте защо - ами пералните били шумни, затова.
PM
Антон Яначков
Публикувано на: 29-11-2020, 13:51
Quote Post

Име: Антон Яначков

QUOTE (makka89 @ 28-11-2020, 19:24)
Ами не знам дали съм боледувал от Ковид-19. Но забелязвам от скоро по стълбовете около нас нови черни клетки на Виваком през около 50 метра,който забелязах, че ги поставят тези дни... Нямам си на идея дали е за 5Г.

Ако сега наблюдаваш измиране и изчезване на хлебарките, значи е точно 5G. Няма страшно, човешкия организъм е по приспособим и от хлебарките и от техниката. Ще преболедуваш един два Ковида, ще привикнеш с новите условия и някакво пищене изобщо няма да ти прави впечатление. Даже обратно, ще се чувстваш дискомфортно, ако настъпи тишина. Има вариант да отидеш да живееш на село, но така само ще забавиш процеса на приспособяване. Когато на село дойде 5G, в градовете вече ще са въвели 10G. Е на това му викат еволюция - оцеляват само онези, които се приспособяват към всякакви условия на живот - вредна храна, замърсен въздъх, отровена вода и задължително големи дози високочестотна радиация.
PMEmail PosterUsers Website
makka89
Публикувано на: 29-11-2020, 19:12
Quote Post

Име:

QUOTE (Дон Реба @ 29-11-2020, 07:11)
просто изчакай, като станеш на 40 вече няма да чуваш нищо по-високо от 1KHz хахаха
ей, много се разглезихте. телевизорите с с кинескоп всички пищяха, като бях млад и минавам покрай прозорец, чувах ТХОто дори без да чувам звука от телевизора. пищяло било, голям праз. като тръгне човек по тоя път, стига до пералня в мазата с опашки за записване и бой за таймслотове - не се ебавам, това е практика в много западни държави , познайте защо - ами пералните били шумни, затова.

Нямам проблем с шумовете просто този е много неприятен и не мога да го издържа. Другото което, е че ми пищят ушите след като спра компютъра вечер чак до сутринта и не мога да заспя. Стария ми компютър беше с 80мм вентилатори, които бяха доста шумни и нямах проблем, просто реших да сменя всичко, защото дъното не поддържаше по силен процесор от този който му бях сложил.

Пробвай с нещо такова: https://zonetech.bg/apc-essential-surgearre...any-pme1wu2b-gr

Някое от тези двата : https://zonetech.bg/apc-essential-surgearre...germany-pm5t-gr или https://zonetech.bg/apc-essential-surgearre...many-pme5u2b-gr ,би ли ми свършил работа за да мога да включа и мониторите в тях? Или някой друг подобен. Разгледах ги, но не виждам голяма разлика в останалите, ако може да препоръчаш някой от тези с повече гнезда.

Има вариант да отидеш да живееш на село, но така само ще забавиш процеса на приспособяване.

Това е другият "проблем", че живея на село и е тихо и единственото нещо, което чувам е шума от захранването, което е нещо средно между скърцане,виене,чегъртане.Но повече ме притеснява да не ми увреди слуха, като цяло, защото наистина пищят много дълго време след това.

--------------------
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0