BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Warming филтри, Някой ползва ли?
Irrefutable
Публикувано на: 07-01-2015, 18:32
Quote Post

Име: Васил
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Някой ползва ли warming филтри? Гледам онлайн магазини и хич не намирам нещо на достъпна цена (за 77mm), явно откакто хората снимат с dslr-ри са анатемосали филтрите и вече почти ги няма.

Другото е желатин филтрите: ползвате ли, намират ли се някъде в България? Струва ми се доста играчка с тях, трябва да ги разкачаш, закачаш, някакви стойки имат... не можеш просто да извадиш фотоапарата от калъфа и да снимаш.

Накратко.... снимам доста пейзажи и по изгрев и залез нещата са лесни. Проблема идва със дневната светлина. Зеленото и синьото са доста силни и червено почти няма. В при софтуерната корекция от RAW-а, трябва червеното да се засили и шума започва да се вижда дори в небето.

При пейзажите реших тоя проблем със статив и Exposure bracketing, шия си снимките после, взимам си червеният канал от по-светлата снимка (И се налага да си правя Demosaicing допълнително което е най-големият шит в случая).

Обаче... при движеща се сцена този подход не работи, и като цяло получавам едни снимки с недоекспонирано червено или преекспонирано зелено.

За сега съм на нивото: UniWB + ETTR и внимателно замерване, но за жалост не ми се вижда достатъчно, особено зимата в мъгливо време.

Знам че лесно мога да реша проблема със Dynamic Range-джа като продам канона и взема никон.... но нямам за цел да сменям техниката нито да обсъждам предимствата и недостатъците на двете марки.

Насочил съм се към 81A и 85.

Всякакви идеи и мнения са добре дошли, благодаря.

--------------------
Not only to survive: to die alive.
PMEmail PosterICQYahoo
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0