BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Прекратяване на платена услуга
Zeardn
Публикувано на: 25-03-2021, 10:01
Quote Post

Име: Иван Красимиров
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

Привет!

Имам апликация, която има платена версия (еднократно плащане и получаваш про версията). Ако в политиката за поверителност напиша, че програмиста (собственика на услугара в случая), има право по всяко време да прекрати използваната услуга и в случай, че е закупена про версията, сумата не се възстановява, мога ли да спра предоставяната от мен услуга (апликацията)?

Какво смятате вие по темата?

--------------------
StackOverflow Member
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 26-03-2021, 07:11
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор
Ранг: Почетен член

Смятам, че не са ти ясни основни понятия. icon_smile.gif

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
Zeardn
Публикувано на: 26-03-2021, 14:16
Quote Post

Име: Иван Красимиров
Ранг: Редовен член

Опитвам се, но няма как всичко да ми е ясно ... аз съм просто програмист, не юрист и не съм имал до сега досег с това. За това пиша тема, в отдел "Разни" и се надявам да ми даде мнение някой, който има някакви познания (ако има такива във форума).

@SuN, щеше да е по-лесно да дадеш насока, ако на теб са ти по-ясни "основните понятия" icon_smile.gif

---

В крайна сметка, ако никой не се отзове, ще дам 50 кинта на някой адвокат и ще разбера. Но нали за това са форумите - да дискутираме разни неща

Това мнение е било редактирано от Zeardn на 26-03-2021, 14:17

--------------------
StackOverflow Member
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 26-03-2021, 16:02
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

Не казваш какво искаш да направиш.

Или продаваш еднократно и повече с потребителите нямате обвързващи отношения, или предлагаш услуга с периодичен абонамент. Този абонамент вече може да подлежи на прекратяване според различни условия.

Средните варианти са по-сложни и е малко като да купиш булка, а после роднините да дойдат да си я приберат. И едните и другите мислят, че са си в правото, но накрая по-силният излиза прав. icon_smile.gif

Това мнение е било редактирано от SuN на 26-03-2021, 16:03

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
rvc
Публикувано на: 26-03-2021, 23:43
Quote Post

Име:

друг пример:
все едно да си купя кола (плащайни за нея еднократно), и фирмата производител да ми я вземе след като е разбрала че съм дрифтил неразумно.
PMEmail PosterUsers Website
dvader
Публикувано на: 27-03-2021, 07:30
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

QUOTE (rvc @ 26-03-2021, 23:43)
все едно да си купя кола (плащайни за нея еднократно), и фирмата производител да ми я вземе след като е разбрала че съм дрифтил неразумно.

Не е точен примера.
Ако вземем за пример гаранцията, то да, могат и да ти я отнемат, ако си "дрифтил неразумно".

То към двата варианта, дето ги каза Сън има и трети - еднократна сума за "доживотно" обслужване. В този случай опира до това, дали някъде има дефиниция на "доживотно обслужване".

--------------------
I find your lack of faith disturbing
PM
Антон Яначков
Публикувано на: 27-03-2021, 08:27
Quote Post

Име: Антон Яначков

QUOTE (Zeardn @ 25-03-2021, 10:01)
Привет!

Имам апликация, която има платена версия (еднократно плащане и получаваш про версията). Ако в политиката за поверителност напиша, че програмиста (собственика на услугара в случая), има право по всяко време да прекрати използваната услуга и в случай, че е закупена про версията, сумата не се възстановява, мога ли да спра предоставяната от мен услуга (апликацията)?

Какво смятате вие по темата?

Ако клиентът изрично се е съгласил с подпис срещу това условие, то можеш да му спреш услугата веднага след като ти преведе парите. Има много примери за далеч по шантави договори. Днес прочетох в интернет за безлимитния мобилен интернет на Vivacom. Оказва се, че макар да е обявен за безлимитен, то Vivacom си запазва правото да ти понижи скоростта, ако установи, че ти злоупотребяваш. Под злоупотреба се разбира дневен трафик над 100 Gb.
Тук все пак има някакво конкретно условие, но ето ти друг пример - ваксинацията. Там преди да ти поставят ваксината изискват от теб, черно на бяло да подпишеш, че каквото и да се случи ти не можеш да имаш никакви претенции. Както виждаш там не иде реч за някаква софтуерна програмка или услуга, а за милиони човешки животи и въпреки това бизнеса процъфтява. Все пак за да да накараш клиента да си сложи подписа срещу клауза, че ти по всяко време еднолично можеш да му отнемеш нещо, за което той е платил, трябва да намериш безумен клиент или такъв, който си го докарал до безумие, чрез страх, заплахи, изнудване и други познати методи за въздействие върху човешката психика, а защо не и хипноза. Пак подчертавам, можеш всякакъв безумен договор да сключиш, но клиента трябва да си сложи подписа, че е запознат с твоите условия. Мафия действа по подобен начин - забират един нотариус, закарва го при клиента милионер и след 2 минути, милионера не е милионер, защото е продал или дарил цялото си състояние. Ако се вземе предвид колко балъци крачат по тази планета, то замисъла ти да продаваш нещо, което след това да си го взимаш законно е напълно реалистичен, макар да звучи фантастично. Има майстори на търговията, които Айфеловата кула са успявали да продадат и то по няколко пъти.
PMEmail PosterUsers Website
thrawn
Публикувано на: 27-03-2021, 09:35
Quote Post

Име:

Всички безсрочни договори включват клауза за прекратяване. С други думи, няма проблем това да се направи (в контекстът на въпроса).

Остава моментът с равноправността на двете страни, който обикновенно се решава с някакъв период на предизвестие.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0