BG Development

Страници: (5) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Нов форум за програмисти
code2
Публикувано на: 06-11-2022, 15:32
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

Създаването на форуми в които се дискутират теми за програмиране очевидно вече не е нещо, за което има достатъчно търсене. Ето защо предлагам, ако някой се появи случайно и чете тук, то да помислим съвместно за следната идея. Да се създаде форум с име "ИТ бизнес" в който да се дискутират само теми за дейности, които носят парични приходи. Нуждата това да се направи на чисто е просто защото претоплянето на нещо старо според опита ми винаги води до лоши резултати. Напротив - направата на нещо с новите идеи понякога се случва поне временно да даде добри резултати.

Имам и идеи за теми във въпросния нов форум. Но такъв няма да правя сам, защото е глупаво. Поне да сме 2-3 човека, за да дискутираме нещо и така да му натрупаме на форума съответното съдържание.
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 07-11-2022, 12:25
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

виж сега, форуми ползваме само дъртаците, а сред нас интереса към програмистки теми е минимален. къде влизат младите и къде се вихрят разпалени технически дебати не знам, от време на време сядам на маса с компания 20 годишни, ако не забравя ще ги питам.
PM
rvc
Публикувано на: 07-11-2022, 14:05
Quote Post

Име:

tiktok?
PMEmail PosterUsers Website
code2
Публикувано на: 17-11-2022, 04:53
Quote Post

Име:

QUOTE (Дон Реба @ 07-11-2022, 12:25)
виж сега, форуми ползваме само дъртаците, а сред нас интереса към програмистки теми е минимален. къде влизат младите и къде се вихрят разпалени технически дебати не знам, от време на време сядам на маса с компания 20 годишни, ако не забравя ще ги питам.

Влизаме само дъртаците, защото просто форумите за абсолютно нищо не служат. И влизаме определено само за забавление, докато младите вече са свикнали на големи количества мултимедийни забавления (като Youtube).

Форум с реална парична насоченост може да е успешен, защото сам представлява апетитна примамка. Ама не говоря да е такъв за празни приказки как се правят пари. Идеята е да е нещо по-конкретно. Правиш химикалки и ги продаваш и после показваш, как нещата все по-добре ти се получават (естествено от финансова гледна точка).

Този tiktok е толкова долнопробен, че си мисля че успехът му се дължи на голямо количество "загниващо" поколение. Членовете му не са в сферата ми на интереси. Такива хора са създадени за да бъдат цокани срещу примитивен труд от тяхна страна, а не те да разработват каквото и да е.
PMEmail Poster
thrawn
Публикувано на: 17-11-2022, 07:10
Quote Post

Име:

Това е изключително наивна идея.
PMEmail Poster
code2
Публикувано на: 19-11-2022, 18:17
Quote Post

Име:

QUOTE (thrawn @ 17-11-2022, 07:10)
Това е изключително наивна идея.

Именно. Точно това се цели, защото под посредствената външност може да се упражнят много умения в развитие на много по-стойностни идеи (но не явно, разбира се). Стига поне още някой да се навие на начинанието. Тук нещата са някак обречени с каквото и да се захванеш...
PMEmail Poster
thrawn
Публикувано на: 19-11-2022, 18:25
Quote Post

Име:

Какво значи "обречени неща". Форумите са форма на социална мрежа - хора със сходни интереси си губят времето в тях. Ти расъждаваш наивно, като смяташ, че форумът трябва да призвежда нещо.

Да не говорим за идеята за изкарването на пари. Всичко в тоя раздел (как да станем милионери) е форма на върховна глупост. Има само един качествен писмен документ по трмата - наказателния кодекс.
PMEmail Poster
code2
Публикувано на: 20-11-2022, 18:32
Quote Post

Име:

Под "обречено" се разбира нещо, което просто не може да си върши предназначението и няма да може да го прави в бъдеще. Ако забелязваш форумът съдържа частицата "dev", а в него нищо не се "develop-ва".

Аз не разсъждавам наивно, но ти разсъждаваш твърде повърхностно. И е нормално, като си в режим "да си приказваме празни приказки". Този форум не може, а и не е предназначен да изкарва пари. Темите, които обсъждат това са точно както ти спомена - върховна глупост. Един специализиран форум за ИТ бизнес е нещо съвсем различно като концепция.

Наивното представяне е част от играта както се казва. Много неща не трябва да се почват на сериозно, защото сериозни разработки се правят само в група от сериозни разработчици. Такива на случаен принцип се събират изключително рядко. Затова трябва само наивно да се обсъждат нещата, за да се разберат с времето способностите и интересите на съответните хора. Знам например един форум за инженери по електроника - идеален пример за голяма процент от смислени разговори (по тяхната си тема). Тук нещата са "обречени" и вече съвсем няма нищо стойностно.
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 20-11-2022, 20:39
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев
Група: VIP

Във форумите по електроника в които съм попадал се въртят механични инженери, които вместо да си гледат Солидуъркса и Аутокада, правят лампови усилватели и DAC-ове за слушалки и се радват като деца на неща които не разбират. icon_smile.gif

--------------------
Ние не сме в една лодка, ние сме в една буря. Лодките са различни.

Следващият път когато се почувстваш ненужен, грозен и недооценен, помни че освен това си и тъп.
PMEmail PosterUsers Website
avsrm
Публикувано на: 20-11-2022, 21:57
Quote Post

Име: Но
Ранг: Новопостъпил

QUOTE (code2 @ 20-11-2022, 18:32)

..................... Знам например един форум за инженери по електроника - идеален пример за голяма процент от смислени разговори (по тяхната си тема).................................................................

Аз все още го търся icon_confused.gif

--------------------
Знам само малко от Borland Builder C++ 6.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (5) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0