BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Малки фирми които работят с wordpress
zasaqa
Публикувано на: 11-11-2020, 17:19
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте.Наскоро кандидаствах в една малка фирма за уебсайтове, където имат 2 програмиста и правят всичко на wordpess(разбрах в последствие). Мениджърът не е програмист и не разбира особено от програмиране. Аз имам няколко проекта на jquery + bootstrap и няколко месеца стаж в друга фирма катo front-end. Обичам да пиша html и да работя с frontend frameworks. В момента уча vue.js. Мразя wordpress. Започнах във въпросната нова фирма и имах няколко дни, в които ме запознаваха с това как wordpress работи. Как менюто ти излиза на html такова, каквото са го написали от wordpress, как ако искаш да просто да добавиш един контейнер, трябва да наследяваш цели класове и да презаписваш методи. Потвърди ми се мнението за wordpress. Long story short, влезнахме в диалог с мениджърът за това как само това е начина за малки фирми да са на печалба. Как е невъзможно да се работи на нещо различно от wordpress и забележете - visual composer (drag and drop editor), за да може клиента да има контрол и дава парата. Аз естествено, не съм компетентен по въпроса и не мога да изразя мнение, затова питам вас.

Наистина ли извън София, фирмите които правят сайтове на модерни frameworks се броят на пръсти, а повечето си правят уебсайтовете на builder? И наистина ли от това се печели повече, отколкото backend - frontend, javascript frameworks, css libraries, reusable components etc.
PMEmail Poster
deam0n
Публикувано на: 11-11-2020, 19:15
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

Аз веднъж отидох от интерес в една фирма да ги питам колко ще ми струва да ми направят един малък сайт и като ми казаха 5 бона за wordpress с готов темплейт... спуках се от смях..

За всеки влак си има пътници.

Като цяло едва ли се печели повече :Д Колко ли сайта за продажба на тухли, керемиди, чорапи, близалки трябва да направиш за да вземеш пари колкото за някоя по-солидна система.

Vue-то е много готино иначе. Малко ми приличаш на един приятел с тази история icon_wink.gif
PMEmail Poster
akrachev
Публикувано на: 11-11-2020, 21:56
Quote Post

Име: акрачев
Ранг: Почетен член

QUOTE (zasaqa @ 11-11-2020, 17:19)
Здравейте.Наскоро кандидаствах ...

А защо отиде точно там ???

--------------------
PMEmail PosterUsers Website
Sm1rfa
Публикувано на: 11-11-2020, 22:13
Quote Post

Име: Стоян
Ранг: Старо куче

Не се печели повече, но за сметка на това конкуренцията е жестока. Стандартен уърдпрес сайт е около 300 лв. Сам сметни колко клиенти ще ти трябват този месец колко сайта до 3-5000 и с оглед на цялата бумащина дали ще ти се занимава.

--------------------
Търси се: Стара жена, ограбена и изхвърлена от дома ѝ. Съсухрена, силно прегърбена и с трескаво горящи очи. Не помни коя е, но често плаче и вика децата си. Винаги носи дрипаво зелено палто и избеляла червена забрадка. На един от пръстите ѝ има златна халка с гравирано "Свобода или смърт". Името ѝ е България.
akrachev
Публикувано на: 12-11-2020, 15:42
Quote Post

QUOTE (Sm1rfa @ 11-11-2020, 22:13)
Не се печели повече, но за сметка на това конкуренцията е жестока. Стандартен уърдпрес сайт е около 300 лв. Сам сметни колко клиенти ще ти трябват този месец колко сайта до 3-5000 и с оглед на цялата бумащина дали ще ти се занимава.

Интересно е, че подобно фирми (web agency) в Холандия примерно спокойно взимат 20К евро на сайт ...

--------------------
Sm1rfa
Публикувано на: 12-11-2020, 22:32
Quote Post

Име: Стоян
Ранг: Старо куче

Е едва ли за един уърдпрес/визитка вземат 20к евро.

--------------------
Търси се: Стара жена, ограбена и изхвърлена от дома ѝ. Съсухрена, силно прегърбена и с трескаво горящи очи. Не помни коя е, но често плаче и вика децата си. Винаги носи дрипаво зелено палто и избеляла червена забрадка. На един от пръстите ѝ има златна халка с гравирано "Свобода или смърт". Името ѝ е България.
akrachev
Публикувано на: 13-11-2020, 09:18
Quote Post

QUOTE (Sm1rfa @ 12-11-2020, 22:32)
Е едва ли за един уърдпрес/визитка вземат 20к евро.

Ами примерно nopcommerce с някоя интеграция с нещо, склад, ...

--------------------
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0