BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Липса на план
EdwinBG
Публикувано на: 10-01-2019, 20:28
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте. На няколко пъти започвам да се обучавам самостоятелно в front end областта, но всеки опит завършва с отказ. Харесва ми, отдава ми се, но проблема ми е, че нямам ясен план за това от къде започвам, колко задълбочавам и кога приключвам примерно с HTML- а.
Прекалено практичен човек съм, ако имам черно на бяло план, стъпка по стъка - нищо не може да ме спре. Но тъй като се обучавам сам, такъв план липсва.
Иска ми се някой минал по този път да ми даде тези отпорни точки, които са ми така нужни в момента. Иначе информацията си намирам в интернет. Надявам се на вашата помощ. Благодаря ви.
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 10-01-2019, 21:44
Quote Post

Име: Антон Яначков
Ранг: Старо куче

QUOTE (EdwinBG @ 10-01-2019, 20:28)
Здравейте. На няколко пъти започвам да се обучавам самостоятелно в front end областта, но всеки опит завършва с отказ. Харесва ми, отдава ми се, но проблема ми е, че нямам ясен план за това от къде започвам, колко задълбочавам и кога приключвам примерно с HTML- а.
Прекалено практичен човек съм, ако имам черно на бяло план, стъпка по стъка - нищо не може да ме спре. Но тъй като се обучавам сам, такъв план липсва.
Иска ми се някой минал по този път да ми даде тези отпорни точки, които са ми така нужни в момента. Иначе информацията си намирам в интернет. Надявам се на вашата помощ. Благодаря ви.

С HTML-a трябва да си приключил на 40-та минута, ако пушиш може да го докараш до 1 час. След това преминаваш на точка 2 от плана - Javascript.
PMEmail PosterUsers Website
qtakabg
Публикувано на: 10-01-2019, 22:14
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

План

1. Може да почнеш тук, защото има структуриран план на обучение с уроци и задачи:
https://www.freecodecamp.org/
Направи всички задачи сам обаче!

2. Като приключиш, направи един личен блог с базова функционалност. Може и да направиш няколко различни проекта, ако имаш мерак. Колкото повече, толкова по-добре. Ето няколко примерни идеи тук.

3. След това или си потърси работа като начинаещ във фирма, или си потърси клиент, на който да направиш проект безплатно, ако си се насочил към работата на свободна практика.

4. Повтаряй стъпка 3, докато някой се навие да ти плати за работата ти.

Това мнение е било редактирано от qtakabg на 10-01-2019, 22:33
PMEmail Poster
EdwinBG
Публикувано на: 10-01-2019, 23:29
Quote Post

Име:

QUOTE (qtakabg @ 10-01-2019, 22:14)
План

1. Може да почнеш тук, защото има структуриран план на обучение с уроци и задачи:
https://www.freecodecamp.org/
Направи всички задачи сам обаче!

2. Като приключиш, направи един личен блог с базова функционалност. Може и да направиш няколко различни проекта, ако имаш мерак. Колкото повече, толкова по-добре. Ето няколко примерни идеи тук.

3. След това или си потърси работа като начинаещ във фирма, или си потърси клиент, на който да направиш проект безплатно, ако си се насочил към работата на свободна практика.

4. Повтаряй стъпка 3, докато някой се навие да ти плати за работата ти.

Благодаря ти. Разгледах сайта, който ми предложи. Изглежда обещаващ.
PMEmail Poster
PxL
Публикувано на: 10-01-2019, 23:35
Quote Post

Group Icon
Име: Димитър Т. Димитров
Група: VIP

QUOTE (Антон Яначков @ 10-01-2019, 22:44)
С HTML-a трябва да си приключил на 40-та минута, ако пушиш може да го докараш до 1 час. След това преминаваш на точка 2 от плана - Javascript.

А JS за колко време? 1-2 часа?

Много ми е интересно до къде ще доведе това непрограмисти да специализират в скриптови езици и конфигурационни файлове, и после да минат в графа "програмист". Не, че не се наблюдава от известно време, но ми е много интересно до къде ще стигне.

Това мнение е било редактирано от PxL на 10-01-2019, 23:36

--------------------
void putchar(char c);int main(){int x,c=1,i;for(i=0;(x="PxLY2H4:2E;7231?=68255A5S5P9N:N9O84111H861I85111G9N:O811O812M<G33911EAEDBECE22169D1=2k"[i+++3]);)while(x-->'0')putchar((!(++c%'('))?0x0a:33^(i&1));}
PMEmail PosterUsers Website
stewie
Публикувано на: 11-01-2019, 00:10
Quote Post

Име:

QUOTE (PxL @ 11-01-2019, 00:35)

Много ми е интересно до къде ще доведе това непрограмисти да специализират в скриптови езици и конфигурационни файлове, и после да минат в графа "програмист". Не, че не се наблюдава от известно време, но ми е много интересно до къде ще стигне.

Момци, Яначков е във вихъра си тази вечер. Ако пушиш работиш с 50 % по-бавно, да се знае !
PM
thrawn
Публикувано на: 11-01-2019, 03:08
Quote Post

Име:

QUOTE (PxL @ 10-01-2019, 23:35)

Как до къде? До javaquery разбира се...
PMEmail Poster
fir4o
Публикувано на: 11-01-2019, 09:25
Quote Post

Име: Валентин Вълчев

Един съвет от мен:

Помисли какво искаш да направиш за себе си.

Например някакво приложение, което ще ти е от полза. Или винаги си мислел, че ще е много полезно.

Когато имаш идея какво точно правиш, сам ще видиш, че е супер интересно да задълбаеш в проблемите, които излизат в процеса на работа.
PMEmail Poster
CPPlus
Публикувано на: 11-01-2019, 11:49
Quote Post

Име: Людмил Григоров

Фани един сайт дето не можеш да го направиш и го направи от край до край. Rinse and repeat. Няколко сайта по-късно имаш портфолио и опит да пишеш спагети код. Хвани се на работа в някоя фима да те вкарат в правия път и voila - за две години ще си ОК.

Това мнение е било редактирано от CPPlus на 11-01-2019, 11:50

--------------------
Нищо не е свършило, докато не е свършило! Не се предавай и ще постигнеш целта си!
PMEmail Poster
7bH5ypIdk9Ij
  Публикувано на: 13-01-2019, 08:03
Quote Post

Име:

Аз работя като Full Stack (да си знаеш че не съм точно фронтендър), но съм работил вече в няколко фирми и хората търсят доста Frontend devs и не намират.

Казваш, че сам си намираш неща в нета - това е супер!
Казваш, че сам почваш да се учиш - това е супер!

По принцип ето какво ти трябва за да си "печен" фронтендър по ред на важност

Абсолютно задължително:
- да не наричаш JavaScript-a "Java" (ако някога си го правил, покай се за греховете си icon_lol.gif )
- HTML & CSS
- - font awesome (допълнителна библиотека)
- - twitter bootstrap (допълнителна библиотека)
- JavaScript (просто като език) - може да потърсиш "javascript free video tutorial" в гугъл. или да почнеш с това https://www.youtube.com/watch?v=PkZNo7MFNFg
- JS Libraries
- - jQuery (трябва поне да разбираш как се ползва за AJAX и базови анимации, валидация на полета, показване на Widgets
- - трябва да знаеш какво е AJAX и как се ползва за да ъпдейтнеш част от страница примерно

(това до тук би стигнало за работица в по-назаднала фирма)

Ако искаш да си с по-голяма заплата и да си "истински" frontend ти трябва:

- (да познаваш добре един или повече) JS Frameworks като React/Angular/Vue.js в дълбочина

най-лесния е Vue и аз ти го препоръчвам горещо, React и Angular са бая сложни дори за напреднали отнема доста време да се научи добре

така че ето ти курс за начало за Vue
https://laracasts.com/series/learn-vue-2-step-by-step

сайт с документация: https://vuejs.org/

- да имаш идея за какво служат неща като grunt, webpack, nodejs, npm и как се ползват

Като цяло с тоя HTML и CSS не можеш да си намериш свястна работа за добри пари (освен ако не те назначи някой роднина и не те кара да вършиш нищо). Така че, стягай се и мятай JavaScript-a

ако те интересува друго пиши на лично, че да получа имейл icon_smile.gif

Това мнение е било редактирано от 7bH5ypIdk9Ij на 13-01-2019, 08:32
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0