BG Development

Страници: (8) « първа ... 6 7 [8]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ардуино
Реконструктор
Публикувано на: 25-07-2018, 14:54
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

QUOTE (johnfound @ 25-07-2018, 13:51)
QUOTE (Реконструктор @ 25-07-2018, 12:43)
Какво означава "Ардуино програмист" ?
Ардуино-то е MCU с проста платка, колкото да тръгне - захранване, кварц, изводи за програмиране и т.н.

Ардуино е преди всичко софтуерна платформа при това доста преносима – специален бутлоудер/ос, огромно количество библиотеки, специален език (който не е съвсем Ц/Ц++), специално IDE. Всичко това предназначено за абстрахиране на програмиста от конкретния хардуер на контролера.

Така че, "Ардуино програмист" е малко или много, но легитимен термин - това е програмист, който познава добре и може да използва изброените по-горе софтуерни инструменти.

Да, сега разучих нещата и се удивлявам до къде стигна цялата тая глупост. icon_lol.gif Ц-ц-ц, страшна работа. Но така или иначе, до сега не съм срещал в джобса обява за "ардуино програмист" icon_smile.gif
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 25-07-2018, 16:04
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP
Ранг: Почетен член

Няма и да срещнеш. Нарича се Ардуино Копи-Пейстер. icon_wink.gif

Това мнение е било редактирано от ici на 25-07-2018, 16:05

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
PMEmail PosterUsers Website
Реконструктор
Публикувано на: 25-07-2018, 16:40
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

Е, то това очевидно е направено с образователна цел, младите да се учат. Нормално е никой да не го приема на сериозно.
PMEmail Poster
Rabin
Публикувано на: 25-07-2018, 17:47
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

QUOTE (Дон Реба @ 25-07-2018, 05:53)
QUOTE (Rabin @ 24-07-2018, 15:00)

Гейфодя казва, че го пишели не-програмисти, щото било елементарно. Ако беше пипвал жица през живота си нямаше да пише тия глупости. Като ония, дето не му стигал проточния бойлер!

аз пиша глупости, пък на тебе се смеят, що така бе рабиняк?

Като погледнем фактите - на тебе се смеят в момента (демек аз).
Иначе един направи 3D принтер на база на Ардуино.
Иначе пак се самозалъгвайте, че не е програмиране.
Иначе е много скопено, напр. с версията дето си играх нямаше вариант да си експортна компилирано binary. Не е предвидено и дебъгер за Ардуино.
Предполагам тия дреболии са причината да не го вземат насериозно.
Иначе просто си инклуднах библиотеката за дисплея, и какво беше изумлението ми, като тръгна с първия път. Тия течнокристалните буквени дисплеи, обикновено са на 2 реда.
QUOTE (korsarq)
Писането за контролери е елементарно от софтуерна гледна точка

Мдам, контролера на тия профи алармите - само описанието им е на 2 книжки. Тия лафове и у хоремага не минават, не знам поне виждали ли сте как се пише ембед.

Това мнение е било редактирано от Rabin на 25-07-2018, 18:04

--------------------
Цитат: "Споделете тази страница
Разкажете на всички. Споделете тази страница с приятелите и семейството си." tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly
PMEmail Poster
2 потребители преглеждат тази тема в момента (2 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (8) « първа ... 6 7 [8]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0