BG Development

Страници: (4) 1 [2] 3 4   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> GDPR
ProXy
Публикувано на: 25-05-2018, 12:03
Quote Post

Име: Йордан Иванов
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Според GDPR, може да ти бъде отказано изтриване на данните. Аз ако бях администратор щях да отказвам на всеки, който има мнения във форума.

--------------------
Always code as if the guy who ends up maintaining your code will be a violent psychopath who knows where you live.

https://ivanovyordan.com/
PMEmail PosterUsers Website
JetStorm
Публикувано на: 25-05-2018, 12:26
Quote Post

Име:
Ранг: Новопостъпил

Не съм си правил труда да чета как е в момента, определено не съм чел и цялата тази поредна бюрократична глупост, имаща за цел единствено да пречи на малките сайтове, но по принцип при регистрация потребителите трябва да бъдат предупреждавани, че мненията във форумите са публична информация и при публикуването им губят всякакви права върху тях (един вид стават собственост на форума), и ако на по-късен етап желаят профила им да бъде изтрит, то тези мнения ще си останат дори след изтриването на email адреса, паролата и IP адреса.

Същото би трябвало да се отнася и за потребителското им име (при положение, че никой не ги задължава да си казват истинското име, както примерно правят от Фейсбук).

Поне още преди години съм го мяркал подобно нещо по други форуми и ми звучи напълно оправдано, понеже в противен случай повечето форуми ще станат напълно безсмислени като 10 човека се изтрият и половината теми останат непълни... ще изглежда все едно някакви луди си пишат сами.
PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 25-05-2018, 12:50
Quote Post

Име:

QUOTE (ProXy @ 25-05-2018, 12:03)
Според GDPR, може да ти бъде отказано изтриване на данните. Аз ако бях администратор щях да отказвам на всеки, който има мнения във форума.

Сигурен съм че пише в какви случаи може да се откаже, в противен случай, тоя закон сам се обезсмисля.

--------------------
Напред! Живота е сраженье! Напред! И прав всегда ходи!
Напред, макар към поражение! Ако ще паднеш, прав падни!
---
Raw, and untamed in spirit, We chew this world and Spit it out
---
Challenge my own world to chaos
---
Im not intimidated by the good looking ones, it's the ugly ones that scare the shit out of me
Дон Реба
Публикувано на: 25-05-2018, 12:56
Quote Post

Име:

QUOTE (Gamma Goblin @ 25-05-2018, 12:50)
QUOTE (ProXy @ 25-05-2018, 12:03)

Сигурен съм че пише в какви случаи може да се откаже, в противен случай, тоя закон сам се обезсмисля.

неси чел книгата май. ето какво е казано там
И така, на никого от изследователите не е позволено да приема каквито и да било услуги, финансови отстъпки или някакви други привилегии в замяна за редакционни услуги, освен ако:

1. Не са направили опит да платят добросъвестно за услугата по нормалния начин.

2. Животът им в противен случай ще бъде изложен на опасност.

3. Наистина им се иска.
PM
kapitancho
Публикувано на: 25-05-2018, 13:54
Quote Post

Име:

Няколко неща:
1. По технически причини, може вместо изтриване, данните да бъдат анонимизирани, т.е. "първо име" = Anonym123, "фамилия" = Anonym123. Определено е по-лесно, отколкото да има foreign key constraint violations icon_smile.gif
2. Има ситуации, в които изискването се override-ва, например ако трябва да се пазят данни от фактура за определен брой години.
3. Все пак, не всички данни са лични и може да се позапазят неща, които нямат отношение по случая - примерно колко коментара е написал някой, или нещо от сорта.

--------------------
®...¢↓"←—¬ªº±£™×÷⁄...©
PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 25-05-2018, 14:55
Quote Post

Име:

--------------------
Напред! Живота е сраженье! Напред! И прав всегда ходи!
Напред, макар към поражение! Ако ще паднеш, прав падни!
---
Raw, and untamed in spirit, We chew this world and Spit it out
---
Challenge my own world to chaos
---
Im not intimidated by the good looking ones, it's the ugly ones that scare the shit out of me
Stilgar
Публикувано на: 25-05-2018, 19:02
Quote Post

Име:

QUOTE (kapitancho @ 25-05-2018, 13:54)
Няколко неща:
1. По технически причини, може вместо изтриване, данните да бъдат анонимизирани, т.е. "първо име" = Anonym123, "фамилия" = Anonym123. Определено е по-лесно, отколкото да има foreign key constraint violations icon_smile.gif
2. Има ситуации, в които изискването се override-ва, например ако трябва да се пазят данни от фактура за определен брой години.
3. Все пак, не всички данни са лични и може да се позапазят неща, които нямат отношение по случая - примерно колко коментара е написал някой, или нещо от сорта.

И моят чорбаджия, който е адвокат така вика. Ще правим да се трият само имената, мненията остават.

--------------------
Опитахме се да го направим както трябва, но стана както винаги.
gat3way
Публикувано на: 25-05-2018, 23:01
Quote Post

Име:

Преди време ходих на GDPR конференция, от любопитство, правиха я в нашата сграда, срамота да не отида да се образовам по въпроса. И там имаше една адвокатка, специализирана в тези материи. Та доколкото помня нямат право да отказват да изтриват освен ако не противоречи на други регулации, нямат право и да ти отказват справка какво точно са ти събрали. Оооообаче има тънкости, никой не е казал че трябва да е безплатно примерно, никой не е казал че трябва да стане и на момента. Та жената предлагаше в такива казуси тези неща да се решават офлайн и срещу някаква такса. За да откаже свободолюбивите рабиноиди които имали потенциала да съборят всеки човеколюбив бизнес.
PMEmail Poster
Stilgar
Публикувано на: 26-05-2018, 00:26
Quote Post

Име:

Абе съдържанието може да ти откажат да го изтрият. В agreement–а се пише, че е собственост на форума въпросното съдържание и после проблемът е еквивалентен на това Linus Torvalds да поиска да изтрият кода на Linux дето е написал нищо, че го бил пуснал с отворен код сега по GDPR било лична информация icon_smile.gif

--------------------
Опитахме се да го направим както трябва, но стана както винаги.
gat3way
Публикувано на: 26-05-2018, 00:43
Quote Post

Име:

А е те фейсбуците и форумите са отделна категория, защото там хората творят. Не знам разните лични данни, които фигурират в творбите им как се водят и дали попадат под тази директива изобщо. Но всякаква лична информация, която форума събира за бизнес-нуждите си - там детайли за регистрация, IP адреси от които е поствано и прочее, трябва да може да се унищожава по изискване. В някои случаи може да не е веднага, може да има retention период за нуждите на бизнеса и това аргументирано се описва в бумащината която КЗЛД могат да ти изискат по всяко време и да те опраскат ако ти липсва, но дори в този случай като изтече, трябва да се унищожава. Абе алтава работа е това с GDPR-а, ще има циркове, защото от това дето съм слушал и чел, много лесно възникват някакви гранични случаи и става забавно.

Това мнение е било редактирано от gat3way на 26-05-2018, 00:53
PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (4) 1 [2] 3 4  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0