BG Development

Страници: (3) [1] 2 3   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> кък да си намеря работа като програмист
emosms
Публикувано на: 03-07-2018, 08:30
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Посетител

Начии, мъчил съм се с джава, пхп, js, vba, C#, python...
Най вече като тъп QA за некви безмислени автоматизации.

Възможно ли е да избера само ЕДНО от тези неща, и да си намеря работа.
Като редово девче. Да си цъкам задачките, да си кодя моите си нещица, и да не ме занимават излишно с хора и глупости.
По възможност не уеб, фул стак, да тр. да знам освен фреймове за основния език още хиляда глупости и за JS.

Примерно, посочвам във въздуха - python. Сядам, уча са как да имплементирам някакви основни алгоритми, без фреймове и глупости, и хоп... да мина някой тест и да стана питон програмист. Дали некви скриптове за краулери, дали нещо блокчейн, неее знам.

Пайтона се надявам че има най-малко фреймове и технологии за него, не като джавата и другите - сур билюк неща за уеб, за меб, и за още хиляда работи.

Питам примерно. Където на майтап, там и леко насериозно. Сега работя друго, но не съм доволен. В ИТ, като QA - НИКОГА ВЕЧЕ !. Проджект мениджмънти, хора мора, кой кво искал, кой кво направил, кой кво казал, кой кога какво щял да деплойне, кой какво мислил, кой какво имал предвид в спекс... - Е*ЕТЕ се в Г*ЗА icon_lol.gif !!

Това мнение е било редактирано от emosms на 03-07-2018, 08:33

--------------------
API user
PMEmail Poster
gat3way
Публикувано на: 03-07-2018, 08:39
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

Стани шефче, не се занимавай с тъпотии.
PMEmail Poster
fast_user
Публикувано на: 03-07-2018, 08:57
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

1. Пусни брада
2. Спри да се къпеш
3. Ползвай Линукс
4. ???
5. Профит

--------------------
Linux is only free if your time has no value.
Linux Akbar
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 03-07-2018, 09:00
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP

Може би малко стаж във ВиК и придобиване на стаж с лайна също е необходимо? От мненията тук съм останал с впечатление че лайната и Линукс са неразделни?

________________________________________________________________________________
Майстор и чирак ВиК стигат до яма пълна с лайна. Майстора се съблича чисто гол и се гмурка в ямата. Сле малко се подава и казва "Тръбен ключ!". Пак се гмурка, пак се подава "Ключ 19". След това "Ключ 13" и лайната с гърголене изтичат някъде. Майстора се забърсва криво/ляво и нахлузвайки гащеризона казва: "Ей момче, гледай и се учи иначе цял живот само ключове ще подаваш!"

Това мнение е било редактирано от ici на 03-07-2018, 09:06

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
PMEmail PosterUsers Website
stewie
Публикувано на: 03-07-2018, 09:05
Quote Post

Име:

БаДка така като те слушам имаш същия проблем с програмирането както аз с цигарите - дълги години се мъчиш и сменяш лайната, ама все в гъз. И двамата трябва да помислим за нови ventures.
PM
Delegate
Публикувано на: 03-07-2018, 09:20
Quote Post

Име:

QUOTE (emosms @ 03-07-2018, 08:30)
Начии, мъчил съм се с джава, пхп, js, vba, C#, python...

Точно в това ти е проблема. Ние едно време не се мъчехме, а горяхме и ни беше супер забавно и интересно. По цели нощи не спяхме, но не се мъчехме, а напротив.
PMEmail Poster
bvbfan
Публикувано на: 03-07-2018, 09:24
Quote Post

Име:

QUOTE (fast_user @ 03-07-2018, 09:57)
1. Пусни брада
2. Спри да се къпеш
3. Ползвай Линукс
4. ???
5. Профит

+1

--------------------
QUOTE (Bender @ 23-04-2015, 19:11)
Xamarin: ЛАПАЙ!
Ти: Добре...
PMEmail Poster
Golden Gega
Публикувано на: 03-07-2018, 10:20
Quote Post

Име:

Като станеш кодерче ще се занимаваш пак с тия хиляди глупости, но пък ще имаш и на главата как да разковеш нещо дето си се морил доста време и да го сглобиш надве-натри за да отговаря на новите изисквания. И така няколко пъти.
Инак проблема е че като хванеш единия език, ще трябва да научиш и системи за контрол на версиите, бази данни, ОРМ-та, веб сървиси и т.н. и т.н. Т.е. мечтата да си кодиш само на питонче като знаеш 30 команди е нефелна.
PMEmail Poster
bvbfan
Публикувано на: 03-07-2018, 10:33
Quote Post

Име:

QUOTE (emosms @ 03-07-2018, 09:30)
Примерно, посочвам във въздуха - python. Сядам, уча са как да имплементирам някакви основни алгоритми, без фреймове и глупости, и хоп... да мина някой тест и да стана питон програмист. Дали некви скриптове за краулери, дали нещо блокчейн, неее знам.

Пайтона се надявам че има най-малко фреймове и технологии за него, не като джавата и другите - сур билюк неща за уеб, за меб, и за още хиляда работи.

Всичко може да направиш на питон, освен това рядко има някакъв фреймуорк, който има да знаеш - всичко го има в стандартната библиотека, като има много апи-та, които се инсталират от pip. Перфектен език за всякакви уеб сървиси, като strong dynamically typed език е много лесен, приятен и бърз за имплементация, има много софт написан на него - започни с 3-та версия направо. Go е също интересен, но той strong statically typed, като С++, а има и компилатор (GCC), което ще ти е по-некомфортно от питон.

--------------------
QUOTE (Bender @ 23-04-2015, 19:11)
Xamarin: ЛАПАЙ!
Ти: Добре...
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 03-07-2018, 11:02
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP

Общо взето единствената работа която може да се намери (само) с Питон е Джанго. Аз също го използвам но основното ми занимание е C.

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
PMEmail PosterUsers Website
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0