BG Development

Страници: (22) « първа ... 20 21 [22]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Кои са добрите фирми за работа в България ?
zasaqa
Публикувано на: 22-07-2021, 10:58
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Ще ползват тази тема, че ме е срам да правя нова.

Ако съм програмирал сайт изцяло аз, на node+react и който изглежда доста прилично (и се гордея с него), но съм го правил в работно време в сегашната ми фирма, то мога ли да го ползвам в резюмето си, когато кандидатствам в други компании? Или по-скоро мога да опиша като проект какво съм правил, а на по-късен етап от интервюто да дам директно линка на сайта? В момента, в който дам линка, интервюиращият ще може да види от коя фирма е направен сайта, а от там ще има опасност да се обади и да се разкрият плановете ми, че се оглеждам за друга работа. Моля, помогнете, невеж съм в тея отношения.
PMEmail Poster
DarkOne
Публикувано на: 22-07-2021, 11:27
Quote Post

Group Icon
Име: Александър Петков
Група: Администратор
Ранг: Почетен член

И аз съм невеж, но ако си споделил причните, които те карат да се оглеждаш за нова работа, с ръководството в текущата и те не са реагирали, не виждам проблем в това да разберат, че проучваш възможностите си.

--------------------
The man who learns only what others know
is as ignorant as if he learns nothing.
The treasures of knowledge are the most rare,
and guarded most harshly.
-- Chronicle of the First Age
PMICQ
SuN
Публикувано на: 22-07-2021, 12:08
Quote Post

Group Icon
Име:

Причини за недоволство може да се споделят, но предварително да се казват причините, поради които се търси нова работа е наивно.

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 22-07-2021, 19:33
Quote Post

Име: Антон Яначков

QUOTE (SuN @ 22-07-2021, 12:08)
Причини за недоволство може да се споделят, но предварително да се казват причините, поради които се търси нова работа е наивно.

За съжаление си прав. Работодателят вижда нещата през своя личен интерес и тълкува подобно поведение като вид предателство. Разбере ли работодателят, че си търсиш друга работа, снема своето доверие. Само много умни работодатели, които ясно осъзнават твоята ценност, биха провели искрен разговор, който да доведе до вдигане на доходите ти. Дори в държавни фирми, където емоционалния елемент практически отсъства, пак се наблюдава подобно явление. Коя от двете стратегии е по-правилна, зависи от нивото на интелигентност и почтеност на работодателя и от правилната преценка за собствените качества на индивида. Личната преценка на собствената персона е много трудна задача и само малцина могат да я преценят вярно. Имах един колега, който се местеше от служба на служба търсейки своето кариерното развитие, но преди да се пенсионира изрече следната фраза - колкото пъти съм се местел по лично желание, толкова пъти съм се прецаквал. С акъл трябва да се решават тези неща.
PMEmail PosterUsers Website
SuN
Публикувано на: 22-07-2021, 21:53
Quote Post

Group Icon
Име:

Или по-скоро мога да опиша като проект какво съм правил, а на по-късен етап от интервюто да дам директно линка на сайта?

На второ четене ще кажа - само говориш. Ако искат пример - разработи нещо начисто в извън работно време. За хора с притеснения това е по-добрия вариант.

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
zasaqa
Публикувано на: 22-07-2021, 23:01
Quote Post

Име:

в тази връзка: когато ми искат някакво CV, в графата work experience, да споменавам ли името на фирмата, в която работя в момента?

Това мнение е било редактирано от zasaqa на 22-07-2021, 23:01
PMEmail Poster
miron
Публикувано на: 23-07-2021, 11:07
Quote Post

Име: Мирослав Николов
Ранг: Старо куче

Ако не пишеш името на фирмата, какво ще напишеш за работа ти в момента?
PM
zasaqa
Публикувано на: 23-07-2021, 14:39
Quote Post

Име:

Мислех за:
Work experience -
web developer from XXXX to present at a small websites company...

но както и да е, написах си CV както трябва без такива изцепки. Дадох си сметка, че много го премислям
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (22) « първа ... 20 21 [22]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0