BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Синхронизация различни API-та с различна структура
samominavam
Публикувано на: 31-03-2020, 14:44
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

Имам една главоблъсканица - трябва да събера от няколко АПИ-та данните.
Да обясня - става дума за спортни събития а всяко апи идва с различна структура. Но най общо е:
- данни за събитие
- цени за събитие Х на брой

Проблема реално е, че данните не са много ОК - за футболна среща пращат само единия отбор и аз няма как да я добавя като продукт. Или липсват други данни - дати, място на събитие.
Всеки евент идва с Х на брой цени за него.
Досега пробвах на лайв - зареждам апито и ако всичко е ОК записвам. Но ако липсва нещо пропускам и ако следващото апи има всичко за събитието го записва но така губя цените от първото което не сме вкарали защото липсват данни.

За да ги нормализирам имам за всяко апи база с неговите отбори/стадиони и едно главно за сайта като са линкнати по между си.

Дайте акъл как да не губя данни.

PMEmail Poster
thrawn
Публикувано на: 31-03-2020, 14:46
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

А защо "губиш" данни?
PMEmail Poster
samominavam
Публикувано на: 31-03-2020, 14:51
Quote Post

Име:

QUOTE (thrawn @ 31-03-2020, 14:46)
А защо "губиш" данни?

Примерно то апи 1 идват данни за мач Левски - ЦСКА но няма нито място на събитие, нито дата нито са ми дадени отборите но пък имам 20 на брой цени, съответно не го записвам щото няма нищо съществено и цените и тях, но след това от апи 2 идва същия мач с всички данни и го запсивам.

Май докато пиша и ми дойде решението - всеки евент който дойде го записвам с каквито данни има, всяко следващо апи търси за съвпадение и ако има такова допълва с данните които липсват и записва неговите си цени, съответно когато имаме вече всички нужни данни продукта става със статус публикуван

Това мнение е било редактирано от samominavam на 31-03-2020, 14:52
PMEmail Poster
thrawn
Публикувано на: 31-03-2020, 14:58
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

QUOTE (samominavam @ 31-03-2020, 14:51)
А защо "губиш" данни?

Примерно то апи 1 идват данни за мач Левски - ЦСКА но няма нито място на събитие, нито дата нито са ми дадени отборите но пък имам 20 на брой цени, съответно не го записвам щото няма нищо съществено и цените и тях, но след това от апи 2 идва същия мач с всички данни и го запсивам.

Май докато пиша и ми дойде решението - всеки евент който дойде го записвам с каквито данни има, всяко следващо апи търси за съвпадение и ако има такова допълва с данните които липсват и записва неговите си цени, съответно когато имаме вече всички нужни данни продукта става със статус публикуван

Загубата на данни си е твое решение. Данни не се изхвърлят а се съхраняват такива каквито са. Има си специални стойности - null които се ползват в случай, че някакви данни липсват.
От тук на татък е въпрос на дизайн да си извличаш информацията от наличните данни
PMEmail Poster
samominavam
Публикувано на: 02-04-2020, 15:46
Quote Post

Име:

QUOTE (thrawn @ 31-03-2020, 14:58)
QUOTE (samominavam @ 31-03-2020, 14:51)
А защо "губиш" данни?

Загубата на данни си е твое решение. Данни не се изхвърлят а се съхраняват такива каквито са. Има си специални стойности - null които се ползват в случай, че някакви данни липсват.
От тук на татък е въпрос на дизайн да си извличаш информацията от наличните данни

проблема е че трябва да получа някои задължителни данни за да мога да го запиша...
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0