BG Development

Страници: (3) [1] 2 3   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> MQTT, простичко, може и да си споделяме :)
NikB
Публикувано на: 21-07-2018, 19:56
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Преди време ми се наложи бързо да спретна MQTT клиент и тестов сървър за едно изделие - ползвах готова библиотека (Paolo Patierno), стана бързо, но ми се стори сложно.

Постнал съм тема в тоя форум, докато се чудих от къде да го подхвана https://forums.bgdev.org/index.php?showtopic=49771&hl=MQTT

Сега отново се налага да правя подобно, но имам повече време и реших поне клиента да го направя простичко - копирах константите от "сложната" библиотека и написах 2-3 функции.

Както се вижда по-долу (файловете), Connect, Publish и Disconnect са направени. Тези дни ще направя и Subscribe и това ще е всичкото.
За моите цели ще е ок.

Публикувам тук, за да защото критиките винаги са полезни и се надявам в отпускарския сезон да споделите мнения icon_smile.gif.
(A може някой вече да е направил нещо по-просто от моето и да реши да си ги мерим icon_smile.gif.)

Прикачен файл ( Брой сваляния: 15 )
Прикачен файл  MQTT.zip
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 22-07-2018, 00:03
Quote Post

Име: Голям Черен Негър
Група: Форумен член

Накратко без да съм чел - имаш някакво message queue ?
PM
gat3way
Публикувано на: 22-07-2018, 09:24
Quote Post

Име:

Ей това дотнетаджиите не разбирате от модерните неща като iot например затва не си чувал за mqtt
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 22-07-2018, 09:28
Quote Post

QUOTE (gat3way @ 22-07-2018, 10:24)
Ей това дотнетаджиите не разбирате от модерните неща като iot например затва не си чувал за mqtt

И с какво е по-добро от AMQP ?
PM
stewie
Публикувано на: 22-07-2018, 09:32
Quote Post

Наскоро четох дефинията за IoT, понеже ме питаха какво да еба е тва говедо.

The internet of things, or IoT, is a system of interrelated computing devices, mechanical and digital machines, objects, animals or people that are provided with unique identifiers (UIDs) and the ability to transfer data over a network without requiring human-to-human or human-to-computer interaction.

Демек ако си вържа климатика към рутера съм IoT ! По-изсмукан от пръсти термин не съм чувал.
PM
gat3way
Публикувано на: 22-07-2018, 09:35
Quote Post

Име:

С това че е доста по-прост протокол и съответно по-лесно се имплементира на ограничен хардуер. И като протокол е орязан, има по-малко овърхед от хедъри и прочее
PMEmail Poster
gat3way
Публикувано на: 22-07-2018, 09:48
Quote Post

Име:

QUOTE (stewie @ 22-07-2018, 09:32)
Наскоро четох дефинията за IoT, понеже ме питаха какво да еба е тва говедо.

The internet of things, or IoT, is a system of interrelated computing devices, mechanical and digital machines, objects, animals or people that are provided with unique identifiers (UIDs) and the ability to transfer data over a network without requiring human-to-human or human-to-computer interaction.

Демек ако си вържа климатика към рутера съм IoT ! По-изсмукан от пръсти термин не съм чувал.

А супер аз не мога да дам такава дефиниция това е нещо което само маркетинговите хора и шефчетата на стартъпите го могат, но специално mqtt-то някак си е брандирания стандарт по въпроса предполагам заради амазона дето са кръстили mqtt брокера "амазон иот"
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 22-07-2018, 10:01
Quote Post

QUOTE (gat3way @ 22-07-2018, 10:35)
С това че е доста по-прост протокол и съответно по-лесно се имплементира на ограничен хардуер. И като протокол е орязан, има по-малко овърхед от хедъри и прочее

Е са гейтъуей много добре знаеш, че като заможни .нетаджии под уиндоус понятието "ограничен хардуер" не го разбираме. Там вече джонито трябва да се пита.
PM
gat3way
Публикувано на: 22-07-2018, 10:28
Quote Post

Име:

Хаха хладилника и термометъра ви са с по една x86 щайга щот на друго виндовса не върви?
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 22-07-2018, 10:34
Quote Post

QUOTE (gat3way @ 22-07-2018, 11:28)
Хаха хладилника и термометъра ви са с по една x86 щайга щот на друго виндовса не върви?

Нема лошо да ти забие хладилника с уидноуса, по-лошо е банкомат на ХП.
PM
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0