BG Development

Страници: (3) [1] 2 3   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Пичове, остаряваме и си е ебало мамата ...
makumba
Публикувано на: 28-07-2019, 14:20
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Времето не прощава на никого, а явно сега е дошъл и нашия ред. Преди 20 години се захванах да уча Java. Да кажем, че го понаучих и почит две десетилетия си изкарвах прилично хляба с този език. Преди 10 години реших да надградя с Android, все пак беше Java базиран. И с това едно десетилетие прилично си изкарвах хляба. Сега обаче започна да си ебава мамата. Java и Android почнаха да отмират, а обявите за работа да се пълнят с нови езици, софтуерни библиотеки и технологии. Дърти сме вече, но явно ще трябва на ново да се чете. Дайте съвет към какво да се насоча? Гледам, че работодателите са подивели по JavaScript базираните решения - React, Angular, Vue, Meteor и т.н. Не ми се ще да „замръзна“ във времето както имам колеги, които са спрели своето развитие на нивото Fortran и от тогава не са мръднали на сантиметър.
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 28-07-2019, 14:54
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP
Ранг: Почетен член

Това са веб лайна. Аз съм си на C, Python, Labview, Qt, C++

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
PMEmail PosterUsers Website
Gamma Goblin
Публикувано на: 28-07-2019, 15:01
Quote Post

Име:

Изобщо не умира джавата. Всички тия уеб лайна са еднодневки. Всеки ден излиза нов фреймуърк, и всички му се нахвърлят и изоставят стария. Не следващия ден - пак така. Та според мен е пълна щета да се инвестира в javascript. Джавата още дълго няма да умре.

Иначе ако ти се цъка нещо ново, зависи за какво:
* ако искаш да е яко - тогава Rust
* ако искаш да го ползваш на работа, или да си намериш новаработа с него, то тогава учи GoLang

Това мнение е било редактирано от Gamma Goblin на 28-07-2019, 15:02

--------------------
https://www.rust-lang.org/
---
Хора, които са прекалено умни, за да се занимават с политика, са наказани да бъдат управлявани от глупаци.
---
Life is hard; it's harder when you're stupid.
---
Black metal is like coffee. You have to learn to drink it but when you get used to it, you just want it darker and darker
Дон Реба
Публикувано на: 28-07-2019, 15:16
Quote Post

Име:

аз вече 20 години съм на С++ и още си бацам
PM
gat3way
Публикувано на: 28-07-2019, 15:32
Quote Post

Име:

Айде още малко ще пуснете христоботьовски бради и ще си епилирате крайниците. Върви супер с шкембето дето се заформя след трийсетака.
PMEmail Poster
Rabin8192
Публикувано на: 28-07-2019, 15:53
Quote Post

Име:
Група: Изгонен
Ранг: Новопостъпил

Aз като им разправям у другия хорум, че дрътотията чука на вратата - те ми се лендзят и чеплезят. Писал съм на кво ли не. Като тръгнеш от Асемблер, С, Ардуино, малко С++, ЛабВю, Жава, PL-SQL, чист SQL и h-sql, баш-скрипт... ЛинкедИн вече неще да ми регистрира технологиите, с които съм имал досег, че много станали.
И кво? Винаги ще излиза нещо ново. Тури си го на дедовеца, като си намериш нова работа ще учиш на квото работят.
И аз съм си мислил за някъв фронтенд да фана да не съм хептен капо, ама цяла наука си е дагоева, не е само езика.
И както забелязваш издигат тия дето не стават за програмисти, за ИТ имам предвид, е гледай го нащо админче. Неучило, неслужило, неможещо, ама като нищо ще го издигат по йерархията. Пак да кажа - технически директор на една от най-големите фирми у Софето е бесна чиновничка, познавам я много добре, ходил съм с нея на обяд. Не че е лошо момичето, само дето нямам идея що все такива издигат и им дават по 12 бона месечно, и дори повече. И после надолу се лее корпоративния шит, и безумни изисквания и бумащина.
Ся пръскам градината с глифозад, че видях един смок, бера си доматенца и може трета зима да си изкарам айляк. Нямам ги корпоративните разходи, там нови дреи, обувки, обяд, транспорт, тимбилд и подаръци на колеги. Иначе и още 10 езика да науча - у кмб пак ще си е беднотор. И все мрънкят, че не си достатъчен синиър, водиха ме у ена чужда фирма да им оправям бакиите и мазаляците, то и Господ да слезе пак ще му намерят кусури. Срещу 20 г. дръгел и 30 г. ипотека очакват да можеш да ходиш по вода, и да знаеш 3 езика говоримо.

Това мнение е било редактирано от Rabin8192 на 28-07-2019, 15:54
PMEmail Poster
Stilgar
Публикувано на: 28-07-2019, 15:54
Quote Post

Име:

Аз мисля, че ако някое бебе се роди днеска ще може спокойно да се пенсионира с Java и то екстраполирам пенсионна възраст 80 години.

--------------------
Опитахме се да го направим както трябва, но стана както винаги.
thrawn
Публикувано на: 28-07-2019, 16:00
Quote Post

Име:

Ми то естествената градация е котлин.
PMEmail Poster
todor3
Публикувано на: 28-07-2019, 16:12
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

QUOTE (Rabin8192 @ 28-07-2019, 15:53)
Не че е лошо момичето, само дето нямам идея що все такива издигат и им дават по 12 бона месечно, и дори повече.

Няма за чудене, това са резултатите от тежък нощен физически труд.
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 28-07-2019, 16:35
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP

Програмиране в неделя.

Прикачена картинка (Кликнете на картинката, за да я увеличите!)
Прикачена картинка

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0