BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Въпрос за .functions в JS, Логика за развитие на игра rock-pap-sc
emchibby
Публикувано на: 09-02-2019, 16:32
Quote Post

Име: Емил Христов
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте, icon_smile.gif
съжалявам in advance ако въпросът ми е плосък. icon_rolleyes.gif
Логиката за развитие е от тип (rock, paper, scissors), идеята на проектчето е след като се постигне даден резултат в игра срещу компютъра - да се добави нов елемент. След като добавя новият елемент, в случая fire, той ползва нова логика с нова функция. Аналогично на този в последствие се добавят и нови елементи.

Въпросът ми е как да добавя новата функция с новата логика включваща новият елемент с условието което е - при постигнат резултат add fire as an element. Трябва да добавя функцията като нова в app.js-a или да създам нов js file, който да е с новите функции?
И как да brake-на използването на старата функция и да пренасоча към новата?

Благодаря.

Прикачена картинка (Кликнете на картинката, за да я увеличите!)
Прикачена картинка
PMEmail Poster
lucky
Публикувано на: 09-02-2019, 17:57
Quote Post

Име:
Ранг: Старо куче

QUOTE (emchibby @ 09-02-2019, 16:32)
Въпросът ми е как да добавя новата функция с новата логика включваща новият елемент с условието което е - при постигнат резултат add fire as an element. Трябва да добавя функцията като нова в app.js-a или да създам нов js file, който да е с новите функции?

Някои трябва да дава награди за тези въпроси, честно.

Осъзнаваш, че това app.js ти говори само на тебе нещо, нали? Нито си дал код, нито репозитори, нищо.
PMEmail Poster
emchibby
Публикувано на: 09-02-2019, 18:52
Quote Post

Име: Емил Христов
Ранг: Новопостъпил

QUOTE (lucky @ 09-02-2019, 17:57)

Осъзнаваш, че това app.js ти говори само на тебе нещо, нали? Нито си дал код, нито репозитори, нищо.

Благодаря за позитивизмът, повече хора като вас трябва да има по форумите за да има по-малко като мен, здраве.
PMEmail Poster
relax4o
Публикувано на: 09-02-2019, 20:38
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

QUOTE (emchibby @ 09-02-2019, 18:52)
QUOTE (lucky @ 09-02-2019, 17:57)

Благодаря за позитивизмът, повече хора като вас трябва да има по форумите за да има по-малко като мен, здраве.

Я си прочети няколко пъти въпроса и се попитай какво разбрахме останалите от това и току виж си разбрал къде ти е грешката в темата.

Ако все пак не си разбрал, пиши и ще ти обясня защо няма да получиш отговор.

--------------------
Бисери :D

QUOTE (oveRLuckEd)
Ползваш някоя нова версия на PHP, която е вече ооп ориентирана и заради това ти я изкарва тази грешка.

QUOTE (nbacool2)
Щом няма input полета, значи няма откъде да се направи SQL инжекция Very Happy
PM
Антон Яначков
Публикувано на: 10-02-2019, 10:26
Quote Post

Име: Антон Яначков
Ранг: Почетен член

Най-просто е да заложиш всички елементи със всички свързани към тях функции предварително, като при определен резултат просто визуализираш едни елементи и скриваш други. Можеш също да ползваш различни форми, които да се презареждат при определени условия, като на отделните форми слагаш само елементите, които ти трябват в случая. И най сложно е, динамично да създаваш елементи и функции свързани с тези елементи. Това са три работещи варианта, като за последния се изисква известен опит.

Това мнение е било редактирано от Антон Яначков на 10-02-2019, 10:27
PMEmail PosterUsers Website
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0