BG Development

Страници: (4) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> гийкщина
Дон Реба
Публикувано на: 10-09-2018, 08:54
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

преди няколко седмици майка ми си измрънка да и купя електрическа читанка, от тия с пасивен дисплей. зех там няква, и това нещо бая полезно се оказа, то си е реално пълен таблет, но с пасивен дисплей. за разлика от таблетите обаче, батерията издържа адски много, седмици и дори над месец май. явно подсветката на дисплея е сериозно перо в консумацията на джаджите, чудя се що не правят телефони с пасивен дисплей, аз бих си зел веднага, 15 годишната нокия само за товая държа. тия белите дисплеи на читанките (е-хартия дето им викат) са още по-ниско консумиращи дори от лцд, което постоянно иска да му въртиш сигналите, иначе се деполяризира.
PM
Gamma Goblin
Публикувано на: 10-09-2018, 09:04
Quote Post

Име:

Аз ползвам е-книги от над 5 години и съм много доволен - батерията издържа страшно много. Обаче ако си взимаш си вземи с подсветка, за да може да четеш дори когато няма хубава светлина

--------------------
Напред! Живота е сраженье! Напред! И прав всегда ходи!
Напред, макар към поражение! Ако ще паднеш, прав падни!
---
Raw, and untamed in spirit, We chew this world and Spit it out
---
Challenge my own world to chaos
---
“I overcame myself, the sufferer; I carried my own ashes to the mountains; I invented a brighter flame for myself.”
PMEmail PosterUsers Website
Major Obvious
Публикувано на: 10-09-2018, 09:05
Quote Post

Име:
Ранг: Активен

Тя държеливостта на старите нокии е малко митологизирана. Имах една такава и доколкото си спомням издържаше около седмица без зареждане. Сега и айфона ми издържа толкова ако не го бъзикам много.
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 10-09-2018, 09:08
Quote Post

Име:

аз читанката (досега тая на жената) ползвам главно като пътувам нейде, иначе чета на лаптопа в леглото преди сън. на жената е с мазане, на майка ми зех с такава с бутони, и бутоните са доста по-удобни май.
PM
Дон Реба
Публикувано на: 10-09-2018, 09:13
Quote Post

Име:

QUOTE (Major Obvious @ 10-09-2018, 09:05)
Тя държеливостта на старите нокии е малко митологизирана. Имах една такава и доколкото си спомням издържаше около седмица без зареждане. Сега и айфона ми издържа толкова ако не го бъзикам много.

е тя сега ми издържа седмица, като нова отиваше две и нагоре
иначе нова тъпа нокия с копчета пак издържа две седмици, ма е цветна. ползвах няколко месецатакава, ама накрая на два-три пъти я изтървах до пълен разряд, исе ядосах. това екрана да е видим винаги е огромно предимство, не преставам да се дивя на пазарните криволичения когато модата е намесена. ако (когато) телефоните бяха (станат) просто инструмент, като дрелките и клещите, просто не би имало (няма да има) такива с черен екран
PM
thrawn
Публикувано на: 10-09-2018, 09:26
Quote Post

Име:

Жената си взе един четец (преди време ги коментирахме) на който може и да се пише. Много успешно замества тефтери и тетрадки.
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 10-09-2018, 09:35
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP

QUOTE (Дон Реба @ 10-09-2018, 10:08)
аз читанката (досега тая на жената) ползвам главно като пътувам нейде, иначе чета на лаптопа в леглото преди сън. на жената е с мазане, на майка ми зех с такава с бутони, и бутоните са доста по-удобни май.

Аз си взех таблет за тези цели тази събота. Имам си Киндъл, но докато се мотах из Технополис пипнах един таблет и се оказа че е доста лек и си го купих. По-тънък е от Киндъла, малко по-тежки, но пък можеш да слушаш музика (Харман/Кардон говорители 4 бр) и да гледаш клипове. Хуявей Медиапад М3 10.1"

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
PMEmail PosterUsers Website
Golden Gega
Публикувано на: 10-09-2018, 09:39
Quote Post

Име:

PMEmail Poster
Major Obvious
Публикувано на: 10-09-2018, 09:40
Quote Post

Име:
Ранг: Активен

QUOTE (Дон Реба @ 10-09-2018, 09:13)
е тя сега ми издържа седмица, като нова отиваше две и нагоре
иначе нова тъпа нокия с копчета пак издържа две седмици, ма е цветна. ползвах няколко месецатакава, ама накрая на два-три пъти я изтървах до пълен разряд, исе ядосах. това екрана да е видим винаги е огромно предимство, не преставам да се дивя на пазарните криволичения когато модата е намесена. ако (когато) телефоните бяха (станат) просто инструмент, като дрелките и клещите, просто не би имало (няма да има) такива с черен екран

Оказва се че има точно тва дето търсиш:
https://www.indiegogo.com/projects/light-phone-2#/faq

Само че се получава малко конфликт, на тебе ти трябва нещо дето да казва "аз съм селянин" пък то това е по-хипстърско от айфон във тесла.
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 10-09-2018, 10:19
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

QUOTE (Major Obvious @ 10-09-2018, 09:05)

Месец. От време на време слушах програма Христо Ботев или Хоризонт на БНР като ходя по-дълго.

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (4) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0