BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Pyinstaller и windows 10
dedal
Публикувано на: 22-10-2021, 14:53
Quote Post

Име: Григор Колев
Група: Потребител
Ранг: Активен

Windows 10 ми скъса нервната система. Не ми се е случвало друг път.
Програмата се тегли от svn без проблеми.
През CMD като пуснеш exe си работи, обаче ако кликнеш на нея отказва, вади съобщение failed to execute script.

С часове се рових и даже не знам каква е болката. Не като да не плеснах един .bat на десктопа, обаче много ме нерви, че нямам идея от къде е проблема.

На някой да му се е случвало?

Това мнение е било редактирано от dedal на 22-10-2021, 14:54
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 22-10-2021, 15:21
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев
Група: VIP
Ранг: Почетен член

gui, console? 64/32 bit? Qt/PySide?
Версия на питоня, къде билдваш на Win7 или Вин10?

ПП. Билдни exe-то с опция --console и го пусни в терминал. Ако е --windowed, pyinstaller-а прихваща стандартният изход и губиш съобщението за грешка. Много често се налага папките от проекта да се добавят в sys.path. Това става с опцията на pyinstaller --paths. Тази опция може да я има няколко пъти, колкото папки ти трябват.

Това мнение е било редактирано от ici на 22-10-2021, 15:30

--------------------
Ние не сме в една лодка, ние сме в една буря. Лодките са различни.

Следващият път когато се почувстваш ненужен, грозен и недооценен, помни че освен това си и тъп.
PMEmail PosterUsers Website
dedal
Публикувано на: 22-10-2021, 20:27
Quote Post

Име: Григор Колев
Група: Потребител
Ранг: Активен

QUOTE (ici @ 22-10-2021, 15:21)
gui, console? 64/32 bit? Qt/PySide?
Версия на питоня, къде билдваш на Win7 или Вин10?

ПП. Билдни exe-то с опция --console и го пусни в терминал. Ако е --windowed, pyinstaller-а прихваща стандартният изход и губиш съобщението за грешка. Много често се налага папките от проекта да се добавят в sys.path. Това става с опцията на pyinstaller --paths. Тази опция може да я има няколко пъти, колкото папки ти трябват.

На 7 с windowed с console е малко кофти черния прозорец
Пътища не добавям, само сменям работната директория и ползвам tmp на съответната система. Това е първата 10 която ми създава грижи.
А инсталатора сетва пътища направо в win env.
Ще пробвам и с console да да билдна. За сега bat върши работа и работи без проблеми
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 22-10-2021, 21:09
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев
Група: VIP
Ранг: Почетен член

Аз имах подобен проблем ама преди 3-4 години, беше програма за фирмата която ни прави платките, с TkInter, качва фърмуера с DFU и после малко тестове. Работеше със 7, но с 10 нещеше. Да ме убиеш не се сещам какво правих тогава. Наскоро я билднах наново, но се оказа че те използват windows 7, аз пък я направих с 3.9/64. Смених версията на Питона на 3.8.10 която е последната която работи с Windows 7 и всичко тръгна.

ПП. Сега гледах в GIT-a, всъщност търся COM порта не като дескрипшън, а като VID/PID, защото на Windows 10 за USB CDC не трябват драйвери. Това за твоя проблем едва ли има значение.

Това мнение е било редактирано от ici на 22-10-2021, 21:20

--------------------
Ние не сме в една лодка, ние сме в една буря. Лодките са различни.

Следващият път когато се почувстваш ненужен, грозен и недооценен, помни че освен това си и тъп.
PMEmail PosterUsers Website
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0