BG Development

Страници: (3) [1] 2 3   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Покупка на нов лаптоп, с екран 17,3 инча резолюция WQHD (2560 x
Бай Аз
Публикувано на: 10-11-2022, 08:47
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Посетител

Здравейте!

Родственикът ми ще си купува нов лаптоп, който ще се ползва за игри и графичен дизайн. Естествено помоли мен да му помогна с избора: icon_lol.gif

Гледахме, че са се появили лаптопи с нова резолюция WQHD (2560 x 1440).
Ето един примерен: lтук
Та въпросът ми е:

Някой ползвал ли е лаптоп с такава резолюция и какви са му впечатленията?

Желая на всички приятен ден!

Това мнение е било редактирано от Бай Аз на 10-11-2022, 08:49
PMEmail Poster
DarkOne
Публикувано на: 10-11-2022, 11:39
Quote Post

Group Icon
Име: Александър Петков
Група: Администратор
Ранг: Почетен член

Ползвал съм лаптопи с висока резолюция и е ужасно. Където мащабираенто на ОС сработи е ок, но всички останали приложения са или твърде дребни, или размазани. Повече от FullHD няма смисъл.

--------------------
The man who learns only what others know
is as ignorant as if he learns nothing.
The treasures of knowledge are the most rare,
and guarded most harshly.
-- Chronicle of the First Age
PMICQ
ici
Публикувано на: 10-11-2022, 12:38
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев
Група: VIP

На дъщерята за рисуване и взех този:

https://www.technopolis.bg/bg/Laptopi/Lapto...010XBM/p/518403

Тя е студентка и го мъкне навсякъде с нея. Даже и стандартната писалка става за работа, но по желание има и с по-висока разделителна способност срещу 80-тина лева от Амазон.

Всъщност не точно този модел, нейният е с i5 и Windows 10, но цената беше тази, тогава това беше най-скъпият от тази серия.

Това мнение е било редактирано от ici на 10-11-2022, 12:43

--------------------
Ние не сме в една лодка, ние сме в една буря. Лодките са различни.

Следващият път когато се почувстваш ненужен, грозен и недооценен, помни че освен това си и тъп.
PMEmail PosterUsers Website
Бай Аз
Публикувано на: 10-11-2022, 14:35
Quote Post

Име:

QUOTE (DarkOne @ 10-11-2022, 11:39)
Ползвал съм лаптопи с висока резолюция и е ужасно. Където мащабираенто на ОС сработи е ок, но всички останали приложения са или твърде дребни, или размазани. Повече от FullHD няма смисъл.

Благодаря за мнението!

Аз смятам, че с по-високата резолюция е по-добре, заради графичния дизайн, но твоето мнение ме накара да се замисля още. Ако действително при останалите приложения прави проблеми - то наистина не си струва. (Освен това е и по-скъп)

А и ако набутам родственика ми, после ще се чувствам много неудобно, понеже аз го навивам за тази резолюция!

Най-добре ще бъде да прескоча довечера до Tehnopolis и да изпробвам един лаптоп с такава резолюция. (Аз ходих предната седмица и тогава само видях един такъв лаптоп, но не беше включен, а аз бързах и не поисках да го пробвам.)

Ици, на дъщеря ти лаптопа е с FullHD резолюция, но явно имаш предвид, че и тя е подходяща.
А за рисуването - родственикът ми има графичен планшет с писалка за рисуване и просто ще го включва към лаптопа.

Това мнение е било редактирано от Бай Аз на 10-11-2022, 14:42
PMEmail Poster
Bender++
Публикувано на: 10-11-2022, 19:21
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

Зависи с каква ОС си и как се спарвя с дисплей с висок DPI.

Моя мак е с по-голяма резолюция и няма проблеми. Обаче, като го вържа към външен екран с по-ниска резолюция се намазва и всичко ми е дребно:

Докато с линуксчето нямам никакви проблеми - там си скалира нормално и всичко е точно.

Така че най-добре е да се види на място как изглежда.

Прикачена картинка (Кликнете на картинката, за да я увеличите!)
Прикачена картинка

--------------------
Ваксините са лъжа и НЕ работят! Не на ковид фашизма!
Слава на Цар Путин! Долу украинските фашисти!
Слава на героите - Z V
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 10-11-2022, 22:50
Quote Post

Group Icon
Име:

Нямам мнение за графичния дизайн или за модерните процесори, но за всичко, що се води машина за игри и чарколята са навряни натясно, е гарантирано да бъде шумно. Всъщност и геймър не съм, но знам за хора, които са се отказвали от геймърски лаптопи, но не защото са били слаби - подкарвали са всички съвременни игри за времето си. Малко по-старите ми процесори вдигат 95-100 градуса без проблем при правилно натоварване и вентилаторите са доста шумни.

А за резолюциите, аз бих избягвал нестандартните резолюции, освен ако нямам специфични изисквания. Планирам по някое време да мина от FullHD на 4K с увеличение 200% за да ми е пак FullHD, но с по-високо качество на картината (а и алгоритмите ще се справят по-добре, ако резултатите са кратни числа).

Ето още материал за размисъл по въпроса за игрите и резолюциите: https://store.steampowered.com/hwsurvey. Към момента най-популярната резолюция за основен монитор е FullHD с резултат 65% от всички анкетирани.

Това мнение е било редактирано от SuN на 10-11-2022, 22:50

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
Бай Аз
Публикувано на: 11-11-2022, 08:43
Quote Post

Име:

Благодаря на всички, които се включиха в темата, за мненията!

Родственикът ми прочете темата и каза, че предпочита да не рискува и ще се спре на стандартната FullHD резолюция.
А с него решихме да изчакаме черния петък, за да видим какви ще са намаленията и тогава ще купим лаптопа.

Но ще радвам и още хора да споделят мнения, за да може темата да бъде полезна и на други, които се сблъскват с подобен въпрос! icon_smile.gif

Желая на всички весел и усмихнат ден!
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 13-11-2022, 12:08
Quote Post

Group Icon
Име:

Като се замисля, най-правилното е да си купи външен монитор и да си ползва лаптопа с него. Екрана на лаптопа може да го ползва за да показва колко е часът.
Всичките ми лаптопи ги закачам за монитор, освен ако не извършвам някаква дреболия. Тогава се мъча на малкия екран, клавиатура и тъчпад.

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 13-11-2022, 14:18
Quote Post

Име:

така се връщаш на правец 8Д , лаптопа хубавото му е точно това че не е закачен на нищо, ако ще го закачаш па земи си нормален комп с клавиатура и мишка, пей сърце
PM
SuN
Публикувано на: 13-11-2022, 16:22
Quote Post

Group Icon
Име:

Преди не правеха добри малки и евтини компютри, но сега наистина седи като възможност. Извадил съм батериите на лаптопите и ги ползвам като компютри за лека работа, но ако почнат да измират масово - заменям ги с мини компютри.

И все пак си мисля, че може хем да се радваш на лаптоп, хем на голям монитор с голяма резолюция. Първоначално споменатата резолюция нямаше да седи под съмнение за целесъобразност, ако я бяха разположили не в 17 инча, а в 30-40 инча широк екран.

--------------------
Само аз не троля.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0