BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Как се запушват дупки
gat3way
Публикувано на: 09-04-2019, 23:07
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Абе това било забавно, как съм го изтървал хах. Не че е някакъв ужасен прецедент, обаче е доволно нагледен.

Интересно, сигурно след като са им репортнали проблема и са им пратили набързо скалъпения PoC, онези са си завели тикет в ишу тракинг системата и понеже цицко са си дълбоко корпоративна детска градина, всичко си е било точно както трябва да бъде по процес, вероятно тикета си е имал DoD изрядно попълнен и в него е пишело - PoC експлойта да спре да работи. И според мен всичко си е шест според процеса и всички най-добри практики и аз не виждам какво е това възмущение от цялата работа.
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 10-04-2019, 06:28
Quote Post

Име:

щом автоматичните тестове се минали, значи затваряме ишуто icon_smile.gif
това ме подсеща за оная легенда, която не знам истина ли е, дето наков бил на няква олимпиада (вероятно по-малко задръстения наков, другия щеше да е честен) и решението му било просто хардкоднати отговори на автоматичните тестове icon_smile.gif самите отговори май ги набарал като хакнал компа на журито
PM
johnfound
Публикувано на: 10-04-2019, 07:11
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

QUOTE (Дон Реба @ 10-04-2019, 07:28)
това ме подсеща за оная легенда, която не знам истина ли е, дето наков бил на няква олимпиада (вероятно по-малко задръстения наков, другия щеше да е честен) и решението му било просто хардкоднати отговори на автоматичните тестове icon_smile.gif самите отговори май ги набарал като хакнал компа на журито

Че то това си е стандартен трик, който се учи специално от състезателите. (Щерка ми в 5-ти клас ходеше по състезания и ги подготвяха).

Номерът се състои в това, че заедно с условието на задачата, се дава примерен набор от начални данни и правилни отговори, за да могат да си тестват състезателите преди да събмитнат решението. Та тези данни и отговор задължително влизат и в официалният набор от данни за автоматичните тестове. Така че, ако не можеш да намериш решението, хардкодваш този отговор и взимаш точки различни от 0.

Ей заради такива номера и тя спря да ходи по състезания. Абсолютно безсмислено занятие.

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 48C0321ADDB2FE5F644BB5E3D58B0D58C35E5BCBC81D7CD333633FEDF1047914A534256478D9
PMEmail PosterUsers Website
SuN
Публикувано на: 10-04-2019, 07:14
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

Ей заради такива номера

Странно е дъщеря на комунист да се отказва заради такива дреболии. Властта как я взехте 1945? Честно и с избори или избивайки предходната власт и елита?
PMEmail Poster
dvader
Публикувано на: 10-04-2019, 07:32
Quote Post

Group Icon
Име:

QUOTE (SuN @ 10-04-2019, 07:14)
Ей заради такива номера

Странно е дъщеря на комунист да се отказва заради такива дреболии. Властта как я взехте 1945? Честно и с избори или избивайки предходната власт и елита?

Ебати трола...

--------------------
I find your lack of faith disturbing
PM
Дон Реба
Публикувано на: 10-04-2019, 07:55
Quote Post

Име:

евала, цитирах го във суратя
PM
Golden Gega
Публикувано на: 10-04-2019, 08:04
Quote Post

Име:

QUOTE (Дон Реба @ 10-04-2019, 06:28)

Ми то легенди да искаш, една от тях е как сложили бацилче на принтерския драйвер (или по-точно в прекъсването за печат на принтера, става дума за матричарка а печатаните файлове са текстови) в компютърната зала на не знам вече кой университет. Бацилчето бухало всичко за печат в лог файл, а комисията си разпечатвала задачите ден преди изпита, сещай се.
PMEmail Poster
gat3way
Публикувано на: 10-04-2019, 08:28
Quote Post

Име:

Не помня да се е учил тоя номер, но пък не знам и някой да не е бил запознат, то е достатъчно очевидно. Няма как да знаеш срещу какъв точно вход ще тестват, но в описанието на задачите обикновено има примерен вход и примерен изход, това задължително се покрива защото хората дето тестват и оценяват ги мързи и почти винаги тестват със същия вход дето са го дали в задачата. Оттам нататък е вече проява на фантазия, да покриеш такива входове които е вероятно да дадат.
PMEmail Poster
code2
Публикувано на: 10-04-2019, 09:09
Quote Post

Име:
Ранг: Активен

QUOTE (Дон Реба @ 10-04-2019, 06:28)

Това е доста плоска легенда, защото по времето на Наков локални мрежи не е имало по състезанията, а за Интернет да не говорим. Как ще хакне тогава чужд компютър?
Също така по това време даваните примерни тестове и следващите изпитващи бяха различни, защото голям интерес към състезанията имаше. След това явно са свалили нивото, защото да можеш все пак да подкараш нещо и да не си тръгнеш с 0 точки сумарно (защото вече догодина няма да участваш в състезанието).
Между другото в началото състезанията по информатика се проверяваха, като журито разглеждаше сорса на програмата ти. Така се проверяваше алгоритъма който си избрал и можеше да се дават по-сложни логически задачи. Такива задачи ако се дадат днес когато се проверява с тестове, то почти всички ще си отидат с нулички като точки.
PMEmail Poster
johnfound
Публикувано на: 10-04-2019, 09:42
Quote Post

Group Icon
Име:

QUOTE (SuN @ 10-04-2019, 08:14)
Ей заради такива номера

Пишеш го, все едно е нещо лошо. А всъщност детето се отказа от евроатлантическите ценности в програмирането в полза на истинското програмиране.

А изборите, това е политическия аналог на състезателното програмиране. icon_razz.gif

Това мнение е било редактирано от johnfound на 10-04-2019, 09:42

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 48C0321ADDB2FE5F644BB5E3D58B0D58C35E5BCBC81D7CD333633FEDF1047914A534256478D9
PMEmail PosterUsers Website
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0