BG Development

Страници: (3) 1 2 [3]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Не народ а мърша?
Антон Яначков
Публикувано на: 22-11-2020, 12:52
Quote Post

Име: Антон Яначков
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

QUOTE (dvader @ 22-11-2020, 12:29)
А на всеки, станал лекар за жълти стотинки, трябва да му се вдига паметник!

Паметник трябва да се вдига на падналите в боя и на всички останали в битката до последния момент, но на дезертьор паметник да вдигаш е меко казано цинично.
PMEmail PosterUsers Website
Антон Яначков
Публикувано на: 22-11-2020, 13:09
Quote Post

QUOTE (Дон Реба @ 22-11-2020, 12:40)
военно положение обаче в момента няма, а дори и да се въведе, трябва да се внимава с форсирането на задълженията, защото хората избират професия в мирно време, да не стане така че никой не иска да става лекар или военен

Чакай малко, че нещата започват да стават грозни. Значи решаваш да ставаш военен, ама само до като не засвистят куршумите около теб или решаваш да ставаш пилот, ама само до като не откаже някой двигател или моряк, ама само ако кораба не потъва. Аз написах, че смятам за редно на лекарите дезертьори да им се отнемат лекарските права, защото тази мярка я има в други професии. В ядрената енергетика сгафиш ли, те снемат от длъжност за повторно сдаване на изпити, а лиценза може да ти бъде отнет директно със заповед на председателя на АЯР, ако си прегазил правила за ядрена безопасност и си застрашил цялостност на оборудване или човешки живот. Бягството на уплашения лекар нима не застрашава човешки животи. Я ми кажи знаеш ли в колко професии има клетва и защо?
bvbfan
Публикувано на: 22-11-2020, 14:21
Quote Post

Име:

Само, че това не е точно дезертиране. Т.е. те са работили или били на фронта, някакво време, и се уморяват или/и не издържат на натоварването, Това го има и при войниците. Също така в обществото съществува една "заблуда", че като ти плащат ниска заплата - ти трябва само да седиш и да я вземаш, само че такъв филм няма, аз това го отдавам на комунизма и 5 за 4, на 2 на 3 и т.н.

--------------------
QUOTE (Bender @ 23-04-2015, 19:11)
Xamarin: ЛАПАЙ!
Ти: Добре...
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 22-11-2020, 17:13
Quote Post

Име:

QUOTE (Антон Яначков @ 22-11-2020, 13:09)
QUOTE (Дон Реба @ 22-11-2020, 12:40)
военно положение обаче в момента няма, а дори и да се въведе, трябва да се внимава с форсирането на задълженията, защото хората избират професия в мирно време, да не стане така че никой не иска да става лекар или военен

Чакай малко, че нещата започват да стават грозни. Значи решаваш да ставаш военен, ама само до като не засвистят куршумите около теб или решаваш да ставаш пилот, ама само до като не откаже някой двигател или моряк, ама само ако кораба не потъва. Аз написах, че смятам за редно на лекарите дезертьори да им се отнемат лекарските права, защото тази мярка я има в други професии. В ядрената енергетика сгафиш ли, те снемат от длъжност за повторно сдаване на изпити, а лиценза може да ти бъде отнет директно със заповед на председателя на АЯР, ако си прегазил правила за ядрена безопасност и си застрашил цялостност на оборудване или човешки живот. Бягството на уплашения лекар нима не застрашава човешки животи. Я ми кажи знаеш ли в колко професии има клетва и защо?

разликата е че лекарите всъщност работят основно през мирно време, без пандемии и глупости, специалността им е цивилна. военните през мирно време само шляпат карти, и тях изцяло предназначението им е само за война. може би нещо като военни лекари за епидемии би било най-удачно, такивакоито са под пагон и за тях важат военните правила. освен товае ясно че при епидемия няма как да е достатъчно количеството лекари което нормално покрива ежедневните нужди , трябва резерв. тоя резерв от къде? армията е не лош вариант
PM
dvader
Публикувано на: 22-11-2020, 17:21
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

QUOTE (thrawn @ 22-11-2020, 12:51)
И тогава имаше призиви тия хора моментално да бъдат изритани от армията ни, но уви.

Абсолютно малоумен призив.
Ако някой трябваше да бъде изритан от армията, то това трябваше да бъдат тия, дето са взели на служба тия връзкари... Плюс тия, дето така правят договорите - без неустойки и санкции...

--------------------
I find your lack of faith disturbing
PM
bvbfan
Публикувано на: 22-11-2020, 17:35
Quote Post

Име:

QUOTE (Дон Реба @ 22-11-2020, 17:13)
може би нещо като военни лекари за епидемии би било най-удачно, такивакоито са под пагон и за тях важат военните правила. освен товае ясно че при епидемия няма как да е достатъчно количеството лекари което нормално покрива ежедневните нужди , трябва резерв. тоя резерв от къде? армията е не лош вариант

ВМА е горе-долу за това, тъй като имаме малко войници, имаме и малко лекари.

--------------------
QUOTE (Bender @ 23-04-2015, 19:11)
Xamarin: ЛАПАЙ!
Ти: Добре...
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 22-11-2020, 21:04
Quote Post

QUOTE (Дон Реба @ 22-11-2020, 17:13)
разликата е че лекарите всъщност работят основно през мирно  време, без пандемии и глупости, специалността им е цивилна.

Е хубаво, специалността им е цивилна, твърдите, че сега не е военно време, е защо тогава не рабоят, а бягат тези лечители във мирно време и оставят пенсионерката да работи вместо тях. Нали не било военно време, за да ги квалифицираме, като дезертьори? А как се отнасяш към категорията лекари, които от Март месец са в болнични и така както са болни се спукват от работа по къщи и около къщи. Тази категория също не са малко, след като лично аз познавам поне един спешен медик. Тези лисунгери към коя категория трябва да ги отнесем? Тези не само, че не лекуват, но и пари взимат, за да не лекуват. Има ли право подобен тарикат да носи титлата лекар, но искам да ми отговориш честно, от сърце.
SuN
Публикувано на: 22-11-2020, 21:49
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

Тези лисунгери към коя категория трябва да ги отнесем?

Благодарение на тези хора, догодина ще четем и слушаме за слабостите в системата. Мисля, че не е пресилено да се каже, че са будители, защото отвориха очите на много хора за това какво става в здравната система. Благодарение на техните действия мисля, че много повече животи ще бъдат спасени. Нобелова награда някаква май заслужават.

Това мнение е било редактирано от SuN на 22-11-2020, 21:51

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 23-11-2020, 07:42
Quote Post

Име:

QUOTE (Антон Яначков @ 22-11-2020, 21:04)
Тези лисунгери към коя категория трябва да ги отнесем?

далновидни тарикати. е не съвсем, иначе нямаше да са лекари, защо да си лекар, като има толкова по-приятни неща за бачкане? но да речем били са млади и глупави като са избирали специалност, и аз исках да съм учЕн като ученик, после се поправих, но лекаря дори да му дойде акъла на 30, вече е късно да търси друга специалност.
мисълта ми е, хората стават лекари доброволно. ако върнем феодализма и имаме фермиза разплод налекари, няма проблем и да ги разстрелваме за дезертиране или дори за погрешна диагноза. днес не е така, първия и най-важен въпрос е "какда митивираме хората да стават лекари" и чак на второ място са глупости за справедливост, дезертиране, колко били (не)кадърни и тн.
сегашната здравна система вече е достатъчно дълбоко нагазила в блатото на социализма, няма защо да я завираме още по-дълбоко с напъни за "подобрение".
в един "перфектен свят" би трябвало ясно да се разграничава колективното от индивидуалното, без глупости като "ама живота не е стока". обществения интерес не е механична сума от индивидуалните интереси, когато аз имам рак, това е чисто индивидуален интерес, и опитите да се колективизира водят до мизерията която имаме сега. епидемиите са точно наопаки, и опитите да минат по пазарен принцип водят до това което се случи в америка. двете неща са толкова различни, колкото плочките в твоята лична баня и плочките на площада, опитите да минат по един механизъм са пълна тъпотия. хората някак си го разбират ясно това, когато става въпрос за плочки, но не и когато става въпрос за емоционално натоварени неща.
PM
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (3) 1 2 [3]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0