BG Development

Страници: (3) 1 2 [3]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Качване на нов сайт в интернет - и после какво?, Първи стъпки, оптимизация, SEO- що е то?
Бай Аз
Публикувано на: 26-02-2021, 21:27
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

QUOTE (Антон Яначков @ 26-02-2021, 13:53)
QUOTE (Бай Аз @ 26-02-2021, 09:24)
Яначков, прави ми впечатление, че ти не четеш внимателно, това което аз съм написал. Още един от първите ми коментари е следния: който цитирам тук.

Обърни внимание на тези думи:

Както вече казах, целта на тази тема е да споделя с вас, това което съм научил (и продължавам да научавам) по този въпрос, като се надявам в темата да се включат повече хора с опит, които да дадат практически съвети!

Така, че аз съм написал съвсем ясно, че аз също ще споделям в темата това, което съм научил - за може то да бъде от полза и за други хора.

В този форум, мисълта за знанието съм я писал многократно и няма да изненадам с нищо редовните читатели, но за теб ще я повторя.
Знанието не е това, което си чул, нито това, което си прочел. Знанието е само и единствено това, което си преживял и само то е неоспоримо вярно за теб. Всичко останало е в графа предположения. Странно изглеждат нещата, когато още нищо не си преживял свързано с материята на дискутираната тема ( така поне твърдиш ) и все пак смяташ, че си научил нещата, че дори искаш и другите да ги изучиш.

Яначков, чета този форум от 2008г, така че знам всичките ти изпълнения тук...
Хайде да не влизам в подробности, че ще бъде голяма излагация за теб...

Това, което твърдиш за знанието - не е вярно! (както ти написа и @wqw)
Това е опитът. Той се придобива, когато се занимаваш с дадено нещо.

Така, че по темата - аз имам знания, а нямам опит - и именно затова съм я пуснал, за да могат хора с опит - да го споделят с нас.

А относно знания - не ме учи мен! Имам си достатъчно, имам и нужните документи, и мога да обучавам и други хора...

Въобще не се заяждай с мен, а си гледай своята работа!

ОК, включи се в темата добре, изложи своята позиция подробно - супер, но ако нямаш да кажеш нищо повече по темата - не пиши offtopic в нея!

PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 27-02-2021, 06:05
Quote Post

Име: Антон Яначков
Ранг: Почетен член

QUOTE (Бай Аз @ 26-02-2021, 21:27)
Това, което твърдиш за знанието - не е вярно! (както ти написа и @wqw)
Това е опитът. Той се придобива, когато се занимаваш с дадено нещо.

Така, че по темата - аз имам знания, а нямам опит - и именно затова съм я пуснал, за да могат хора с опит - да го споделят с нас.

А относно знания - не ме учи мен! Имам си достатъчно, имам и нужните документи, и мога да обучавам и други хора...

Въобще не се заяждай с мен, а си гледай своята работа!

Точно от естеството на моята работа ти пиша тези неща за знанието. Как ще научиш някого на нещо, ако лично ти никога не си го правил? Ако с само с четене и слушане на лекции се придобиваше знание, то всеки завършил образованието си, щеше автоматично да се превръща в специалист в своята област. Защо тогава издевателстваме над младите инженери, които започват работа в атомната фабрика и ги обучаваме още 5 години преди да им дадем да си играят с реактора. А после ги учим още 5 години, за да могат да работят и с турбини и с генератори и с трансформатори и така нататък. Отделно ги спукваме от тренировки на тренажори. Да преподава може всеки, дори и да не разбира какво преподава, но да научиш някого реално на нещо и то така, че той действително да може да го върши достатъчно добре е необходимо да го спукаш от работа, чанч и тренировки. Трябва да му предадеш същинското знание за конкретната работа и то това не става с четене, а с работа. Пробвай да научиш някого на плуване с четене и ако успееш, значи си абсолютно прав и пред теб има голямо бъдеще на преподавател. Дори да събереш съветите на всички олимпийски шампиони по плуване в една книга и да я прочетеш 1000 пъти, пак няма да заплуваш, ако никога не си плувал. Знаеш да плуваш само, ако си плувал. Колко добре плуваш това е отделен въпрос. Ти твърдиш, че още не си се топвал в басейна, но понеже имаш нужните документи, значи можеш да обучаваш. Звучи доста несериозно, но няма лошо човек да вярва в дядо Коледа.

Това мнение е било редактирано от Антон Яначков на 27-02-2021, 06:12
PMEmail PosterUsers Website
Бай Аз
Публикувано на: 27-02-2021, 10:44
Quote Post

Име:
Ранг: Новопостъпил

Здравейте!

----------------------------------------------------

Яначков, нещо не си ме разбрал правилно.

Аз нямам намерение да преподавам "качване на сайт в интернет" - нещо, което сега се уча.

----------------------------------------------------

ОК, ще разкажа още малко за себе си, за да схванеш по-добре, а може да бъде интересно и за другите хора.

Интересувам се и се занимавам с компютри повече от 30 години. В началото персонални(лични) компютри нямаше и четяхме всичко, което можем да намерим книжки, списания...от познати и в библиотеки.

Имаше в младежките домове нещо като представяния на компютри, където можехме да седнем за малко на компютър (Правец 82) и да поиграем на някоя игра - Змията, или Галактиката - много я харесвах тогава нея. icon_lol.gif

Имах и един приятел, на който баща му на работа имаха компютър и ходехме тайно в събота или неделя, за да поиграем на компютъра. (той беше взел ключ от баща си) Ех какви времена бяха... icon_smile.gif

Много бях радостен, когато си купих тогава една книга: "На ти с компютъра" - даже се записах в компютърен кръжок и пробвах някои програми, естествено написани на Бейсик...

---------

А иначе повече от 20 г. се занимавам професионално с компютри, но не в област свързана със интернет сайтовете. И съответно за там имам нужните документи (и права да обучавам също).

А сега се захванах с това (както вече обясних), просто защото мой близък родственик ме помоли да му помогна и да му кача и поддържам сайта (сайтовете). А понеже той много е направил за мен, нямаше как да му откажа...

И затова реших да спестя от времето на научаване посредством метода на проба-грешка (през който всички сме минали, когато изучаваме практически нещо ново за нас) и основно затова пуснах тази тема.

А и точно по тази част от нещата: за качването на сайт на хостинг и първите стъпки след това - няма много подробно описано в интернет - (явно, защото се предполага, че това не е област за начинаещи и трябва да наемеш човек, който е минал през това (или фирма), за да ти свърши работа...)

А втората причина да я пусна, беше че обичам да споделям знанието, което придобивам с други хора, и се радвам, когато мога да бъда полезен на хората.

Това е - просто и ясно.

--------------------------------

Затова ще апелирам към всички: хора споделете (поне накратко) точните първи стъпки, които сте предприемали, когато сте качвали вашите първи сайтове в интернет!
И най-вече, след като сте качили сайта си на хостинга.

Пожелавам на всички весел и усмихнат ден! icon_smile.gif

PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (3) 1 2 [3]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0