BG Development

Страници: (5) « първа ... 3 4 [5]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> помощ - структури от данни
troqneca
Публикувано на: 28-08-2018, 21:05
Quote Post

Име: Тодор Йорданов
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

THE STORM благодаря за единствения отговор, който би ми помогнал. Не знам защо всички решиха, че домашното ми е от една задача, с която ще си взема изпита и ще измамя системата, а балъците ще са ми изкарали оценката. Задачите бяха 12 и бях покрил 10, след едноседмично четене. Лекциите ми не бяха пълни, някои, неща ги нямаше и конкретно за задачата, не е бил целия код, за да не го пробвам, както исках и да видя отговора, а да се досетя какво би се получило. Във въпросната събота ми дойде вповече и реших да помоля за помощ и някой с две изречения да ми каже какво прави тая програма ако и се набият тея числа - логически. Написах, че не си мечтая някой да ми преправя кода ако вижда какво би станало и просто да ми го обясни, за да го схвана и аз. Преподавателката днес ми се извини, защото този пример е щяла да го напише целия на дъската, когато го преподава със допълнително обяснения - идеята е била да схванем разликата между опашка и стек. Следващата задача беше да се самени op2 със стек и какъв ще е резултатът със същите входни данни. Не бях питал за нея, тъй като мислех, че ако разбера принципа на тази, за която помолих, ще разбера и другата. Оказа се, че съм се справил със двоичните дървета и графовете и ми стига много добрата оценка.
Верно ме развеселиха някои изпращялници, особенно тези с психопортретите за калинки, чиновнически заплати с рушвети, шевстване, манипулиране..абе ще пропусна нещо ама не е нарочно icon_smile.gif
И най - накрая нека си напиша аз какво разбрах от цялата задача, макар, че след като си чух оценката, слушах с едно ухо обяснението за проблема ми...просто защото, както ви казах не ме интересува и не мисля да се занимавам с това:
След като се декларират двете опашки - цели числа, в х се набиват съответно 7,2,4,9,8,6,1,3,5 и като ги проверява дали са <=6 и ги праща или в op1 или op2. K проверява дали има 4 елемента в op1 и в зависимост от това връща 1 или 0. N - присвоява първата стойност след четвъртия елемент вслучая 3.
op1 - 2, 4, 6, 1, 3, 5
op2 - 7, 9, 8, 2, 4, 6, 1
k = 1
n = 3
m - мисля, че 9 пъти ще извъти тея тъпни, но не съм сигурен.
Ако се замени със стек, ще ги взема от последния към първия, щото стека се пълни от долу на горе и се празни от горе на долу.
Надявам се да се затвори тая тема, пък ако щете и я изтрийте, че някой някога да не препише нещо, пък да си вземе изпита и да получава рушвети + някоя заплатка 800-1000 лв. icon_lol.gif

PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (5) « първа ... 3 4 [5]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0