BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Мейл сървър, Postfix, Dovecot
cpuin
Публикувано на: 11-04-2018, 22:54
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Старо куче

Здравейте,

В момента ползвам OS X + Server App.За онези, които не са се сблъсквали, това е сървър на Apple, който включва: DNS, DHCP, WEB(Apache), Mail(Postfix+Dovecot), VPN Server и т.н.

Apple взеха решение да го спрат, тъй като всеки би могъл да си инсталира и конфигурира услугите по отделно от самите Open source източници.
Без коментар по това...

Не съм наясно за да функционира един мейл ( да изпраща и приема мейли) какво точно е необходимо.Тоест кое е SMTP и кое IMAP/POP3 сървъра.

Виждам, че MAMP Pro има конфигуратор на Postfix, но това надали е достатъчно за да имаме самостоятелен мейл сървър.

Предполагам, че когато са конфигурирани, всички акаунти от системата биха могли да пращат мейл, като използват собственият си user@domain.com

Всякакви съвети и препоръки биха били от полза.

--------------------
"Трудните неща изискват време, невъзможните - просто малко повече"
PMEmail Poster
johnfound
Публикувано на: 12-04-2018, 00:18
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP
Ранг: Почетен член

Ами postfix e SMTP сървъра, а dovecot е POP3/IMAP сървъра. Не е съвсем така, но почти, частично. Всъщност postfix е MTA (mail transfer agent) a dovecot има в състава си и MDA (mail delivery agent).

email системите са от най-старите системи в Интернет и са ужасно объркани и затънали в обратни съвместимости, сложни конфиг файлове и философията на Юникс.

Истината е, че единствения начин да ги настроиш правилно е да прочетеш някъде ръководство и да го разбереш. Ако не успееш, вероятно или нищо няма да тръгне или ще тръгне, но ще влезеш във всички черни списъци за спам и няма да можеш да изпратиш писмо до никъде, освен до себе си и акаунтите от собствения си домейн. icon_smile.gif

Аз правих скоро такава инсталация, тогава четох доста, разбрах всичко, успях от втория опит да пусна системата както трябва. Сега обаче вече не помня как се прави, така че не мога да ти помогна с нищо, освен с горните указания.

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 2B446ADCEC7E180CD4C59391D81D4CAB3E99CA7AE767DB3AB45AF976F8A2050FF071DDB733F1
PMEmail PosterUsers Website
gat3way
Публикувано на: 12-04-2018, 00:42
Quote Post

Име:

email системите са от най-старите системи в Интернет и са ужасно объркани и затънали в обратни съвместимости, сложни конфиг файлове и философията на Юникс.
Истината е, че единствения начин да ги настроиш правилно е да прочетеш някъде ръководство и да го разбереш.

Това е направо като новата ми пералня навремето деба. Трябва да четеш ръководството и всичко е ужасно объркано, затънало в странни зависимости, емнайсе врътки и копчета и философията на Самсунг.
PMEmail Poster
hristonev
Публикувано на: 12-04-2018, 07:01
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

+ @Джон аз дори с ръководство бях объркал конфизи. Малко след това черния списък icon_confused.gif . Втория опит вече с повече внимание подходих.
PMEmail Poster
Golden Gega
Публикувано на: 12-04-2018, 08:19
Quote Post

Име:

Настройката е едно, поддръжката - съвсем друго. Труда по тази поддръжка - спама, блекмейл листите и т.н. прави поддръжката на собствен мейл сървър (от човек който не му е работа да е админ) меко казано съмнителна. Същата история е с DNS-и, firewall-и и прочее.
Препоръката е да си купиш домейн някъде, смешни пари са.
PMEmail Poster
gat3way
Публикувано на: 12-04-2018, 08:42
Quote Post

Име:

И какво ще излезе, админстването не било проста работа icon_smile.gif
PMEmail Poster
johnfound
Публикувано на: 12-04-2018, 09:05
Quote Post

Group Icon
Име:

QUOTE (Golden Gega @ 12-04-2018, 09:19)
Настройката е едно, поддръжката - съвсем друго. Труда по тази поддръжка - спама, блекмейл листите и т.н. прави поддръжката на собствен мейл сървър (от човек който не му е работа да е админ) меко казано съмнителна. Същата история е с DNS-и, firewall-и и прочее.
Препоръката е да си купиш домейн някъде, смешни пари са.

Ами аз не съм съгласен. При правилна настройка, поддръжката трябва да е близка до нула. Иначе настройката не е правилна и трябва да се промени.

Аз след първоначалната настройка на емейл сървърите, като дейност имам само отписване от 2 спам листа в които е бил внесен IP адреса преди аз да го придобия - тоест някакъв стар сървър е работил с това IP и е бил вписан заедно с цяла област. След това не съм пипвал абсолютно нищо.

Специално за smtp сървърите проблем може да стане само ако някакъв спамерски бот успее да релейва поща през твоя сървър - тогава да, големи главоболия са ти гарантирани. Но това може да стане единствено, ако не ти е конфигуриран сървъра както трябва.

--------------------
Tox: 2B446ADCEC7E180CD4C59391D81D4CAB3E99CA7AE767DB3AB45AF976F8A2050FF071DDB733F1
Golden Gega
Публикувано на: 12-04-2018, 16:37
Quote Post

Име:

То е без значение за какво си съгласен, ако беше толкова безпроблемна тая работа куцо и сакато щеше да си слага (и да поддържа) мейл сървърите у дома. И освен това предпочитам да вярвам на админите на фирмите в които съм работил и за което са получавали заплата.
PMEmail Poster
johnfound
Публикувано на: 12-04-2018, 17:55
Quote Post

Group Icon
Име:

QUOTE (Golden Gega @ 12-04-2018, 17:37)
То е без значение за какво си съгласен, ако беше толкова безпроблемна тая работа куцо и сакато щеше да си слага (и да поддържа) мейл сървърите у дома. И освен това предпочитам да вярвам на админите на фирмите в които съм работил и за което са получавали заплата.

Аз изобщо не съм сигурен, че на домашен сървър може да се конфигурира нормално емейл сървър, защото за правилната конфигурация трябва да имаш регистриран домейн асоцииран с този сървър и нормални DNS записи за обратен лукъп.

--------------------
Golden Gega
Публикувано на: 12-04-2018, 20:41
Quote Post

Име:

QUOTE (johnfound @ 12-04-2018, 17:55)
QUOTE (Golden Gega @ 12-04-2018, 17:37)

Аз изобщо не съм сигурен, че на домашен сървър може да се конфигурира нормално емейл сървър, защото за правилната конфигурация трябва да имаш регистриран домейн асоцииран с този сървър и нормални DNS записи за обратен лукъп.

И с какво точно един домашен се различава от един офисен сървър?
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0