BG Development

Страници: (36) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> любимата тема на джонката - таймерите
Дон Реба
Публикувано на: 27-10-2019, 08:17
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

тия дни докато си човърках по машината (не компютъра, а проекта по който бачкам) написах на едно място Sleep(10) подсмихвайки се под мустак - как би се възмутил джонката ако можеше да го види. в следващия миг обаче се замислих сериозно - добре де, защо наистина пиша Sleep(10) а не си го направя както трябва, със обратен сигнал. позамислих се и все пак реших да го оставя така - това е правилния начин. ако го бях направил със сигнал, това щеше да е откровена джаварщина и вебаджийство. ма ма ма как така, джонката е заклет асемблерист, а е лют фен на сигналите и проповедник на вредата от таймерите. някой беше споменал че обектното програмиране го били измислили не заради класовете и тинтири минтири, а заради сигналите. как мъжете се срещат? по часовник, и са там в уречения час. как геевете се срещат? разчитайки на телефона, "аз съм тука вече, ти къде си? ааа, таман тръгвам, чакай ме ще ти звънна като наближа". геевете обичат сигналите, мъжете обичат таймерите!
PM
bvbfan
Публикувано на: 27-10-2019, 08:33
Quote Post

Име:

No comment, най-лесният начин да насереш производителността е да напишеш sleep (<> 0), ти си по-гее от геевете ве.

--------------------
QUOTE (Bender @ 23-04-2015, 19:11)
Xamarin: ЛАПАЙ!
Ти: Добре...
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 27-10-2019, 08:36
Quote Post

Име:

Ако си вебаджия и ползваш колбеци значи скрито докато ебеш жена си си мислиш за корнишон в гъзъ?
PM
SuN
Публикувано на: 27-10-2019, 08:39
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

В потребителския софтуер е пълно с разни време закъснители. Даже се счита за добра практика да се слагат.

П. П. В случая как е по-правилно да се каже? Време закъснители или само закъснител?

Това мнение е било редактирано от SuN на 27-10-2019, 08:41

--------------------
Само аз не троля.
PMEmail Poster
dvader
Публикувано на: 27-10-2019, 08:41
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

QUOTE (bvbfan @ 27-10-2019, 08:33)
най-лесният начин да насереш производителността е да напишеш sleep

Така си е, само че не винаги ти трябва производителност. Така или иначе процесора дреме 99,99% от времето.
Другаде е проблемът - когато се почне с копи-пействането тия слипове плъзват по целия код.
Веднъж трябваше да фиксвам бъг заради 15 секунден (!) sleep в UI нишката...

--------------------
I find your lack of faith disturbing
PM
SuN
Публикувано на: 27-10-2019, 08:43
Quote Post

Group Icon
Име:

Вчера махнах 20мс спинкане за дебъгване и процеса спря да гърми в малок.с. icon_smile.gif

--------------------
Само аз не троля.
PMEmail Poster
bvbfan
Публикувано на: 27-10-2019, 08:47
Quote Post

Име:

таймер е едно, sleep е съвсем друго, с него не се синхронизира нищо, освен да залепиш някой проблем с тиксо.

--------------------
QUOTE (Bender @ 23-04-2015, 19:11)
Xamarin: ЛАПАЙ!
Ти: Добре...
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 27-10-2019, 08:56
Quote Post

Group Icon
Име:

Аз го ползвам точно за синхронизация и то често. Например като почне компилацията на проекта и след 5 минути да пусне програмата, пък аз отивам за кафе.

--------------------
Само аз не троля.
PMEmail Poster
thrawn
Публикувано на: 27-10-2019, 09:12
Quote Post

Име:

QUOTE (SuN @ 27-10-2019, 08:39)
В потребителския софтуер е пълно с разни време закъснители. Даже се счита за добра практика да се слагат.

П. П. В случая как е по-правилно да се каже? Време закъснители или само закъснител?

Ако говориш за нещо като игра ОК, може и да има резон но иначе не, това звучи леко налудничаво.
Единственото място на което е удачно да се слагат е за timeout таймери.

В електрониката пък съвсем. Освен ако проектът не изисква изрично устройството да направи пауза. Да речем, при запис в сериен флаш - пускаш командата и никой не знае кога ще стане реално. Единия вариант е да чакаш вдигнат флаг другия да проверяваш периодично дали операцията е минала. Като при втория времето което ще отнеме записването скача.
На скоро преправях една библиотека за серийна комуникация която ползваш твърдо забит timeout за четене от сериен порт вместо да следи флаговете.

Това мнение е било редактирано от thrawn на 27-10-2019, 09:13
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 27-10-2019, 09:16
Quote Post

Group Icon
Име:

Ако щеш вярвай, но съм го виждал да се ползва в за комуникация между нишки. icon_smile.gif

Това мнение е било редактирано от SuN на 27-10-2019, 09:17

--------------------
Само аз не троля.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (36) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0