BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Как се работи с API
Sharpirate
  Публикувано на: 11-10-2020, 14:05
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте,
От скоро се занимавам с web development и срещнах трудност при работата с Spotify API.

Искам да получа инфо за песни и изпълнители, нещо което не изисква потребителят да си влиза в акаунта и да оторизира достъп. Обаче трябва да изпратя Bearer Token заедно със заявката. Но не ми е ясно как го получа.

До колкото разбрах трябва да изпратя заявка с енкоднати Client ID и Client Secret (на приложението ми в Spotify Developer Dashboard-а) и да ми върнат Bearer Token, с който да направя заявката за данните.

Освен това предполагам че това не може да стане от client side-а понеже всеки ще може да ми вземе ключовете. Та понеже все още не съм разглеждал node js и backend се чудя как ще стане всичко това.

Ако можете и да ме насочите към някакви четива на тези теми ще съм благодарен.
PMEmail Poster
thrawn
Публикувано на: 13-10-2020, 09:11
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Като цяло, трябва да се научиш да четеш документацията. Там всичко си е описано.

Първо извикваш /authorize за да минеш автентикация (на приложението?) като тук получаваш съответните данни за сесията. След като ги имаш, извикваш /api/token за оторизация (тук, може би се минава с потребителските данни за автентикация).

Как ще го реализираш вече е друга тема. Можеш да реализираш всичко с твой акаунт за оторизация. Така цялото действие ще се развива на твой сървър. Недостатъкът тук е с платеното съдържание, така че това би имало някаква ограничена функционалност.

Друг вариант е да направиш автентикацията при теб, да изпратиш на клиентът съответните ключове които получиш и той да си мине директно процедурата по оторизация. Така няма да има достъп до твоите ключове а и ти няма да имаш достъп до неговите име и парола (или там с каквото се логва).

Относно реализацията - ползваш това което познаваш като език - ако знаеш javascript, пиши си на node.js но имай в предвид, че ще е леко дърво да пуснеш сървърът на споделен хост. Та това решение не е много удачно. Друг вариант (по-универсален) е да ползваш само php (с curl за обръщенията към rest api -то).
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0