BG Development

Страници: (3) [1] 2 3   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ко ши идем
stewie
Публикувано на: 23-11-2018, 21:33
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Пичуи дайте некви заведения/кухни/бистрота/кръчми/будки из голямото гето, където се готви традиционна българска кухня тип манджи. Пичицата им на всички пицарии, италиянски лайна, таятели, шундавели, бургери, дюнери, гироси и миди с крем сос от папрат.
PM
johnfound
Публикувано на: 23-11-2018, 22:15
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

По-добро от домашната манджа няма.

А въобще по по-малките заведения понякога се попада на гениални манджи. Но само по една такава манджа на готвач, щото левъла им е нисък и готвят добре само едно нещо.

Но като им се увеличи левъла, се появява друг проблем – започват да се вземат много насериозно и да готвят префърцунено в съответствие с изисканите евро-атлантически ценности.

Например – най-вкусно сготвения фасул яхния (с кърначе) който съм ял, беше в безименна селска кръчма, в която попаднах съвършено случайно на обяд.

А най-върховните спагети карбонара (абсолютен шедьовър, който никъде и никога повече не съм ял) в бистро с 3 масички в центъра на Букурещ.

И в двете заведения, останалите манджи бяха далеч под средното равнище.

Та мисълта ми е, че ако искаш великолепно сготвени манджи – едно заведение няма да ти свърши работа. Трябва да си съставиш каталог в коя кръчма, кое точно готвят прекрасно и да ядеш точно там, когато ти се яде въпросната манджа.

А иначе има много заведения с официален таг "българска кухня" но масово са или посредствени или префърцунени.

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 2B446ADCEC7E180CD4C59391D81D4CAB3E99CA7AE767DB3AB45AF976F8A2050FF071DDB733F1
PMEmail PosterUsers Website
Delegate
Публикувано на: 23-11-2018, 22:16
Quote Post

Име:

Ше прайш промишлен шпионаж на конкуренцията ли ?
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 23-11-2018, 22:22
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP

Ние тези в София не ги броим, май само на турски ресторант зад турското посолство сме ходили напоследък и някои квартални заведения. Не знам какво търсиш. В Горубляне, ул. Самоковско шосе е "Окото" - най-доброто шкембе в София. Миналата събота бяхме с жената в "Червиляка" - на края на Костинброд, близо до Голяновци. Ядохме шкембе и сърми по шопски. То се нарича пицария, но има телешко с манатарки и пр. На "Балач", това е разклонението за Годеч има скара от дивеч и убийствен джолан. Джолан и хубав качамак има на 31-ви километър - това е след Пасарел по пътя към Самоков. В "Боянско ханче" има хубаво агнешко и други хубави неща.

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
PMEmail PosterUsers Website
Дон Реба
Публикувано на: 23-11-2018, 22:30
Quote Post

Име:

QUOTE (stewie @ 23-11-2018, 21:33)
Пичуи дайте некви заведения/кухни/бистрота/кръчми/будки из голямото гето, където се готви традиционна българска кухня тип манджи. Пичицата им на всички пицарии, италиянски лайна, таятели, шундавели, бургери, дюнери, гироси и миди с крем сос от папрат.

контеса
PM
stewie
Публикувано на: 23-11-2018, 23:14
Quote Post

Име:

QUOTE (Дон Реба @ 23-11-2018, 23:30)
QUOTE (stewie @ 23-11-2018, 21:33)

контеса

Ял съм там, доста ниско ниво и никакви манджи - бира/скара/картофи.
PM
stewie
Публикувано на: 23-11-2018, 23:16
Quote Post

Име:

QUOTE (johnfound @ 23-11-2018, 23:15)
По-добро от домашната манджа няма.

А въобще по по-малките заведения понякога се попада на гениални манджи. Но само по една такава манджа на готвач, щото левъла им е нисък и готвят добре само едно нещо.

Но като им се увеличи левъла, се появява друг проблем – започват да се вземат много насериозно и да готвят префърцунено в съответствие с изисканите евро-атлантически ценности.

Например – най-вкусно сготвения фасул яхния (с кърначе) който съм ял, беше в безименна селска кръчма, в която попаднах съвършено случайно на обяд.

А най-върховните спагети карбонара (абсолютен шедьовър, който никъде и никога повече не съм ял) в бистро с 3 масички в центъра на Букурещ.

И в двете заведения, останалите манджи бяха далеч под средното равнище.

Та мисълта ми е, че ако искаш великолепно сготвени манджи – едно заведение няма да ти свърши работа. Трябва да си съставиш каталог в коя кръчма, кое точно готвят прекрасно и да ядеш точно там, когато ти се яде въпросната манджа.

А иначе има много заведения с официален таг "българска кухня" но масово са или посредствени или префърцунени.

Точно това е проблема, всичко стана префърцунено и от такива хуйни дето готвят сега, особено ако тръгнеш да дириш из листи със заведения и тяхните менюта, то няма една мусака или пълнени чушки, свинско с ориз, огретен и подобни манджи, с които реално повечето тук (визирам хората над 30) сме израстнали.
PM
stewie
Публикувано на: 23-11-2018, 23:18
Quote Post

Име:

QUOTE (ici @ 23-11-2018, 23:22)
Ние тези в София не ги броим, май само на турски ресторант зад турското посолство сме ходили напоследък и някои квартални заведения. Не знам какво търсиш. В Горубляне, ул. Самоковско шосе е "Окото" - най-доброто шкембе в София. Миналата събота бяхме с жената в "Червиляка" - на края на Костинброд, близо до Голяновци. Ядохме шкембе и сърми по шопски. То се нарича пицария, но има телешко с манатарки и пр. На "Балач", това е разклонението за Годеч има скара от дивеч и убийствен джолан. Джолан и хубав качамак има на 31-ви километър - това е след Пасарел по пътя към Самоков. В "Боянско ханче" има хубаво агнешко и други хубави неща.

Бате аз докато стигна до тея места ще умра от глад. Очевидно темата е за !(провинция).
PM
stewie
Публикувано на: 23-11-2018, 23:18
Quote Post

Име:

QUOTE (Delegate @ 23-11-2018, 23:16)

Ква конкуренция, гладен съм бе батка icon_smile.gif
PM
SuN
Публикувано на: 24-11-2018, 01:13
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

QUOTE (stewie @ 23-11-2018, 23:18)
QUOTE (Delegate @ 23-11-2018, 23:16)

Ква конкуренция, гладен съм бе батка icon_smile.gif

Айде, да видиш, че и ние сме хора ще помогна. Добави повечко масло и захар за да е по-вкусно: http://www.cookingscienceguy.com/pages/wp-...ce-Macaron3.pdf

Това мнение е било редактирано от SuN на 24-11-2018, 01:17

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0