BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> BlueTooth комуникация
dvader
Публикувано на: 22-04-2015, 23:03
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP
Ранг: Почетен член

Не съм много на "ти" с блутута.

Имам следния казус - имам два девайса (всъщност девайс и РС но това не е от значение). Искам когато двата девайса се "видят" един друг да си установяват връзка и да си приказват каквото имат да казват. Номера е, че всичко трябва да е 100% без намеса на усера.

Гледах някакво АПИ (под виндовс) дето има функции за търсене на девайси и комуникация по сокети но не става ясно дали това ще работи без да се "чифтосат" девайсите.

Изобщо не държа нещата да стават по някакъв "стандартен" протокол, ключовото е да няма намеса на усера.

Въпроса е дали това изобщо е възможно и ако да, в коя посока да гледам?

--------------------
I find your lack of faith disturbing
PM
felore
Публикувано на: 22-04-2015, 23:43
Quote Post

Име:
Група: Потребител

Вероятно е възможно, но едва ли без първоначално "чифтосване".

--------------------
PMEmail Poster
ivan84
Публикувано на: 23-04-2015, 07:18
Quote Post

Име:
Група: Форумен член

Определено ще трябва намеса на потребителя, за да разреши първоначално свързването. В последствие няма проблеми да става от "самосебеси".
PMEmail Poster
mr_nikolov
Публикувано на: 23-04-2015, 07:20
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

Мисля, че не е възможно или не би трябвало да бъде (винаги може да има дупка в сигурността) защото "чифтосването" е въведено като допълнителен метод за превенция на Bluetooth атаки и източване на данни. Реално ако става без сдвояване нищо не ти пречи ако напишеш такъв app да си го качиш на телефона и да изтеглиш на сумати хора данните.
PMEmail Poster
ivan84
Публикувано на: 23-04-2015, 07:40
Quote Post

Име:

Позволението се прави еднократно. Ако не се лъжа, се ползва физическия адрес на отсрещната страна (в мобилните устройства). В последствие няма никакви проблеми да става от самосебеси.
Всичко което виждаш като диалози за подтвърждаване, касае стандартни сървизи и/или услуги). Нищо не ти пречи да си вземеш един сокет и да си правиш каквоти искаш вез никакви подтвърждения от страна на потребителя).
Даже, може да се укаже, че дори първоначалното сдвояване става без подтвърждение.
PMEmail Poster
bvbfan
Публикувано на: 23-04-2015, 08:52
Quote Post

Име:

Ако му знаеш мак адреса и е видим галиба си се свързал без перване. http://en.wikipedia.org/wiki/Bluesnarfing

--------------------
QUOTE (Bender @ 23-04-2015, 19:11)
Xamarin: ЛАПАЙ!
Ти: Добре...
PMEmail Poster
dvader
Публикувано на: 23-04-2015, 09:36
Quote Post

Group Icon
Име:

Не му знам мак адреса но и от двете страни има качено мое приложение, мой протокол, и т.н.

Идеята е едното приложение да пуска "сървър" а "клиента" от време на време да проверява дали не се е появил сървър и ако да, да се закачи за него.

Пак ли трябва да правя свързване?

Това мнение е било редактирано от dvader на 23-04-2015, 09:40

--------------------
PM
ivan84
Публикувано на: 23-04-2015, 09:42
Quote Post

Име:

Ами трябва да се свържеш, все пак.
Пускаш единия блутут в "discovery mode" а с другия пускаш търсене. Като го намериш (по име, мак или както ти е по удобно) се свързваш с него и си взимаш сокетът.

В последствие, все пак ще трябва да пуснеш сървиз който да гледа дали другата страна е налична и ако е налична, да си се закача.

---едит---
Според мен, е по-удачно да обърнеш нещата. "Клентът" го направи стационарен, а сървърът го пусни "мобилен".
Идеята е, да не караш мобилно устройство постоянно да търси а просто да си дреме и да чака някой да се свърже с него.

Всъщност, не знам защо реших, че имаш постановка компютър <- телефон/таблет

---edit---
Ето ти на java как стават нещата. Каквото и API да ползваш, процедурата трябва да е горе долу подобна.

Това мнение е било редактирано от ivan84 на 23-04-2015, 09:55
PMEmail Poster
dvader
Публикувано на: 23-04-2015, 10:21
Quote Post

Group Icon
Име:

Под "свързване" имах впредвид онова, дето му викат "pairing", примерно като си закачаш слушалка за мобилния телефон. Иначе е ясно, че ще има сокет сесия между двата девайса. За момента ми е все едно кое ще бъде активното и кое пасивното устройство. За момента искам да разбера дали изобщо такова нещо е възможно - два процеса на две устройства сами да се намерят и да си "говорят".

--------------------
PM
ivan84
Публикувано на: 23-04-2015, 10:27
Quote Post

Име:

Това за което говориш са стандартни услуги, който няма да ползваш. Та най-вероятно изобщо няма да се стигне до подобни процедури.

Всъщност, за какви ОС става дума, предполагам windows?

Това мнение е било редактирано от ivan84 на 23-04-2015, 10:28
PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0