BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Калибриране на монитор, Помощ
xpsyted
Публикувано на: 30-05-2012, 01:28
Quote Post

Име: Момчил
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Някой може ли да ме светне как точно да си калибрирам монитора или как да разбера дали е калибриран. От лаптоп работя напоследък и има разминаване между това, което виждам на лаптопа и това на настолния ми компютър. Ясно ми е, че не може да съвпада перфектно 1 към 1, но как да съм сигурен, че това, което правя на моя компютър ще изглежда що-годе по същия начин при всички останали? Някой може ли да просветли по тази тема, че съм много неинформиран. Благодаря icon_smile.gif

--------------------
xpsyted @ bgdev forums
PMEmail Poster
0xdeadc0de
Публикувано на: 30-05-2012, 10:03
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: BG Dev модератори
Ранг: Почетен член

Ако подготвяш нещата за печат разбирам да искаш да си калибрираш монитора, но предвид че 99% от потребителите на сайта ти няма да са с калибрирани монитори, какъв е смисълът да разработваш на калибриран ?

--------------------
One OS to rule them all, One OS to find them,
One OS to bring them all and in the darkness bind them ... MS-DOS FoReVeR!
PMEmail PosterYahoo
r4nd0m
Публикувано на: 30-05-2012, 13:39
Quote Post

Име:

QUOTE (0xdeadc0de @ 30-05-2012, 10:03)
Ако подготвяш нещата за печат разбирам да искаш да си калибрираш монитора, но предвид че 99% от потребителите на сайта ти няма да са с калибрирани монитори, какъв е смисълът да разработваш на калибриран ?

Хората записват и мастерират музика със мониторни колони понеже дават по-ясна аудио картина (да речем flat) така че прослушвайки и преценявайки по тях, те могат да разчитат че ще парчето ще звучи добре навсякъде. Мисля си че при дизайнерите и мониторите би трябвало да е същото, ако монитора ти набива яко зелено, нормално е да се стараеш да го компенсираш и да го намалиш набивайки друг цвят. Така че при правилно балансирани цветове би трябвало автора да е максимално сигурен, че потребителите ще видят това което е искал да изрази.

--------------------
"Happiness only real when shared."
PMEmail Poster
Emooo
Публикувано на: 30-05-2012, 18:08
Quote Post

Име:

Днеска настройвах новите ЛЕД офис монитори защото всичките биеха малко на синьо. В Виндовс 7 търси Color Managment -> Advanced -> Calibration

--------------------
Профила е неактивен. Може да се изтрие.
PM
xpsyted
Публикувано на: 31-05-2012, 00:05
Quote Post

Име: Момчил
Ранг: Новопостъпил

Ами то общо взето всичко изглежда си беше наред, понеже не се наложи да прилагам каквито и да е промени. Единствено ме обърква това, че от всеки ъгъл виждам нещо различно, понеже съм на лаптопа и като работя със сиво и черно просто не знам на какво да вярвам icon_lol.gif

--------------------
xpsyted @ bgdev forums
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0