BG Development

Страници: (22) « първа ... 20 21 [22]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Защо програмистите са нежелани
SuN
Публикувано на: 17-11-2018, 00:34
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор
Ранг: Почетен член

Ама винетката по-евтина, нали?

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
sieg
Публикувано на: 17-11-2018, 00:54
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Посетител

QUOTE (SuN @ 17-11-2018, 00:34)
Ама винетката по-евтина, нали?

Особено в Швейцария. Там където здравната застраховка за 4-членно семейство е 2500 франка на месец. Колкото е и наемът на горе-долу сносен апартамент. Не че не ми харесва... Там са и ниски данъците.
PMEmail Poster
dvader
Публикувано на: 17-11-2018, 10:01
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP
Ранг: Почетен член

От казаното до тук си правя един извод - ако стане пожар, определено няма да съм аз човекът, който ще викне пожарната.

От друга страна, струва ми се, че е по-добре да платя 3000 и пожарната да дойде веднага, отколкото да ми е безплатна и хич да я няма.

Това мнение е било редактирано от dvader на 17-11-2018, 10:03

--------------------
I find your lack of faith disturbing
PM
sieg
Публикувано на: 17-11-2018, 10:21
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

QUOTE (dvader @ 17-11-2018, 10:01)
От казаното до тук си правя един извод - ако стане пожар, определено няма да съм аз човекът, който ще викне пожарната.

От друга страна, струва ми се, че е по-добре да платя 3000 и пожарната да дойде веднага, отколкото да ми е безплатна и хич да я няма.

Мен това ми харесва, просто жална ти майка, ако нямаш застраховка. На един то нашите там това му се беше случило и сметката беше някъде 10 000, защото за един тъп тиган подпален, пожарната беше наводнила с половин метър вода цялото жилище и тия отдолу са аут, а и неговият апартамент е за ремонт.
Но беше впечатляващо, че и в най-тъпото село - примерно 3000 човека, имаха голяма и модерна пожарна. Те са си направили сметката - 3000 е много пари, но ако изгори къщата, щетите ще са за значително повече от тази сума, а ти пак ще си на пангара да ги плащаш, защото нямаш застраховка.
PMEmail Poster
Rabin
Публикувано на: 17-11-2018, 13:03
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

QUOTE (sieg @ 17-11-2018, 00:26)
...
пТва са големи измишльотини. Може да ти се е случило само, ако си бил в субсидиран фирмен стол. За последните 2 години имам десетки командировки, и такива цени няма никъде, включително в Германия, където е малко по-евтино. 6 евро ти е една бира, а имаше и по 8 на другото място. За другите неща, не ми се сравняват. Живял съм на Запад, знам като излезна от магазина колко струва и тук колко струва.
Но мисълта ми беше друга. Наем на жилище - не по-малко от 1000 евро. Аналогично жилище тук - не по-скъпо от 600 лв. Добра чиста заплата там е 3500 евро. 3 наема и половина. 2100 лв у нас. Мерси. icon_smile.gif
Данък на този апартамент - 250 евро годишно (там се плаща от наемателя, не като тук). Данък на кола - модерна, хибридна, че е по-евтино - не по-малко от 20 евро на МЕСЕЦ. Нямам идея за застраховките как са.
Здравна застраховка (моята се покриваше от работодателя, но далеч не е такъв честият случай) - около 500 евро на месец, макар че не помня точно. Пенсията също е отделно, там вече според желанието ти.
Карта за ГТ само на ЧАСТ от автобусите, без метро, трамваи, влакове - 120 евро на месец. Пълна карта като понятие не съществува, или по-точно простосмъртните не са чували. Никой не купува такова нещо, но предполагаха, че би струвало около 500 евро на месец. Билетче за еднократно ползване - 8 евро. С карта с денги в нея - според разстоянието, но първоначална такса ти е 85 цента и вече е нещо като 30 цента на спирка. Реално около 2-3 евро.
Напиване в кръчма - 150 евро на човек (ако си сериозен). Тук това ще е около 100 лв.
Единствено отоплението беше значително по-евтино. Ток и газ се плащаха заедно, като усредняваха сметките за месец, примерно 80 евро за 80 квадрата. Водата обаче беше около 20 евро на месец.
И оттук започва забавното. Викаш пожарна, недай си Боже, хоп - 3000 евро сметка. Застраховката си е твой проблем, чия е вината - също. Ако заради твоя пожар наводнят комшията, всички щети ти се връчват. Чукваш колата - да, пристигат на момента, патрулки, линейки, пожарни.Почистват маслото, парчетата броня и фарове. До ден-два оправят мантинелите и каквото още си забърсал. И ти идва фактура - за почистването на пътя, за оправянето на счупеното, за репатрирането на колата (на момента идва частна фирма, викната от ТЯХ). Не знам дали не пишат и човекочасовете на полицията.
Тва е положението. Получаваш, за каквото плащаш.

Разбира се, че субсидиран стол.
Хем евтино, хем и това ми го поема фирмата.
Тука все мрънкят, че сме бели бедни, щото малко сме работели, и неефективно. Като им кажа, че по белия свят петъка почват с бирата още от сабахлем, пък за обяд се изнасят да пазаруват от хипермаркета и не се прибират...
И изтрещялата счетоводителка дето са я турили да ми дава акъл изпотява очилата от яд.
Имаш ли някво обяснение що няма наплив на западняци да идват у Люлин, като е толкоз евтино и хубаво тука?
По селата е почти без пари, ама ората напират към високия стандарт. Или София, или фащат самолета и отиват на другия край на света. Да им се чудиш на акъла, отиват на голямата скъпотия!
Иначе в Германия съм пил бира за 2 или 3 евро не помня, в ресторанта на хотела. Бирата в магазина е колкото тука, и водата, и голямата част от обикновената храна.
Там дори си позволявам да ям колбаси и пастет, докато тука не смея, че не знам на какво рококо (рога копита кокали) ще попадна. Дори хляба ни го правят от фуражно зърно, докато хубавата родна пшеница я изнасят за евро.
Държавата я няма да контролира, сеща се единствено да си прибере вземанията, и да пречи на бизнеса.

--------------------
Цитат: "Споделете тази страница
Разкажете на всички. Споделете тази страница с приятелите и семейството си." tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (22) « първа ... 20 21 [22]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0