BG Development

Страници: (2) 1 [2]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Fintech firm: Представяне и обяви за работа, За офис в София на Швейцарска фирма
movedigital
Публикувано на: 03-07-2019, 09:47
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

QUOTE (Gamma Goblin @ 03-07-2019, 09:40)

* Не разбрах от обявата какво се очаква от java dev-a ?

Един от продуктите ни е платформа за инвеститори свръзваща новини, продукти, и research. Java dev-ът ще работи основно по back-end частта. Това отговаря ли на въпроса?
PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 03-07-2019, 09:55
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

ами не, това е все едно да кажеш "ще прави коли". Ама на поточната линия болтовете на гумите ли ще завива или ще ги проектира тия коли. Разликата е огромна.

Та пак - какво се иска от този програмист ? Тоя бекенд може да е някакъв low latency high frequency trading shit, а може да е и някакво spring г*вно. Едното е интересно, а другото - не.

--------------------
https://www.rust-lang.org/
---
Хора, които са прекалено умни, за да се занимават с политика, са наказани да бъдат управлявани от глупаци.
---
Life is hard; it's harder when you're stupid.
---
Black metal is like coffee. You have to learn to drink it but when you get used to it, you just want it darker and darker
PMEmail PosterUsers Website
bvbfan
Публикувано на: 03-07-2019, 09:55
Quote Post

Име:

QUOTE (Golden Gega @ 03-07-2019, 10:36)
Стана ми интересно - каква е разликата да наемеш програмист в Швейцария и в България за израелска фирма?

Разликата е, много високите заплати в Швейцария.

--------------------
QUOTE (Bender @ 23-04-2015, 19:11)
Xamarin: ЛАПАЙ!
Ти: Добре...
PMEmail Poster
Golden Gega
Публикувано на: 03-07-2019, 10:02
Quote Post

Име:

QUOTE (bvbfan @ 03-07-2019, 09:55)
QUOTE (Golden Gega @ 03-07-2019, 10:36)
Стана ми интересно - каква е разликата да наемеш програмист в Швейцария и в България за израелска фирма?

Разликата е, много високите заплати в Швейцария.

Т.е. швейцарската HR-ка ще си развали престижа ако наема нископлатени програмисти?
PMEmail Poster
movedigital
Публикувано на: 03-07-2019, 10:12
Quote Post

Име:

QUOTE (Gamma Goblin @ 03-07-2019, 09:55)
ами не, това е все едно да кажеш "ще прави коли". Ама на поточната линия болтовете на гумите ли ще завива или ще ги проектира тия коли. Разликата е огромна.

Та пак - какво се иска от този програмист ? Тоя бекенд може да е някакъв low latency high frequency  trading shit, а може да е и някакво spring г*вно.  Едното е интересно, а другото - не.

Не се занимаваме с high-frequency trading на този етап. Но пък имаме доста хора с предишен опит в HFT. И те работят със Spring понякога. Какъв е проблемът с него? Това е просто framework за направата на service. По-важно е какво прави самият service...

QUOTE (Golden Gega @ 03-07-2019, 09:36)
Швейцарците ли са много умни или ние сме много тъпи, коденето е по-различно ли, дипломите/сертификатите, английския...
В досегашните чужди фирми в които съм ходил не съм чул HR-а да се оправдава че е още нов на българския пазар, явно с Швейцария имаме някаква специална културна или професионална бариера.

Благодаря за мнението. Аз съм един от основателите на форума, но отдавна не се занимавам активно с него. Реших че е по-подходящо аз да пусна обявите тук вместо HR. Най-малкото защото е трудно да се направи регистрацията без Български език.
PMEmail Poster
bvbfan
Публикувано на: 03-07-2019, 11:58
Quote Post

Име:

QUOTE (movedigital @ 03-07-2019, 11:12)
По-важно е какво прави самият service...

От говно и торта може да направиш, но дали ще ти е приятно да я ядеш? Образно казано, не визирам спринг.

--------------------
QUOTE (Bender @ 23-04-2015, 19:11)
Xamarin: ЛАПАЙ!
Ти: Добре...
PMEmail Poster
movedigital
Публикувано на: 03-07-2019, 12:05
Quote Post

Име:

QUOTE (bvbfan @ 03-07-2019, 11:58)
QUOTE (movedigital @ 03-07-2019, 11:12)
По-важно е какво прави самият service...

От говно и торта може да направиш, но дали ще ти е приятно да я ядеш? Образно казано, не визирам спринг.

Не защитавам Spring, на мен самият не ми е любимата работа да добавям магически анотации тук и там докато нещо сработи! ;-) В back-end отдела има много работа, Spring е малка част от всичко. Искам да обърна внимание, че в обявата са написани и следните две точки:
  • Influence and co-architect the systems and application landscape.
  • Contribute with your ideas and initiatives as part of our agile environment.

Нека ако някой се интересува сериозно да пише на мейла и тогава ще стане по-ясно какво очакваме, какви технически проблеми имаме, и дали бихме могли да работим заедно.
PMEmail Poster
Golden Gega
Публикувано на: 03-07-2019, 12:33
Quote Post

Име:

QUOTE (movedigital @ 03-07-2019, 10:12)
QUOTE (Golden Gega @ 03-07-2019, 09:36)
Швейцарците ли са много умни или ние сме много тъпи, коденето е по-различно ли, дипломите/сертификатите, английския...
В досегашните чужди фирми в които съм ходил не съм чул HR-а да се оправдава че е още нов на българския пазар, явно с Швейцария имаме някаква специална културна или професионална бариера.

Благодаря за мнението. Аз съм един от основателите на форума, но отдавна не се занимавам активно с него. Реших че е по-подходящо аз да пусна обявите тук вместо HR. Най-малкото защото е трудно да се направи регистрацията без Български език.

Да, да, подходящо е, ефекта е видим.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0