BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Локална телефонна централа, да се управлява Уеб
samominavam
Публикувано на: 02-03-2019, 20:05
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Активен

Здравейте,
имам задача да направя нещо като тел централа.
Трябва през Уеб софтуер да се набират номера и да се отчита дали са ти вдигнали, да се записват разговори и все в тая насока.
Уловката е че ми дават 10 сим карти и трябва да ползвам една или всички.

Има ли как чрез някой GSM модул забучен на PC да стане работата?
Вебаджия съм и ако трябва да пиша декстоп апп ще е много зор. Всякакви идеи и съвети ще са добре дошли.

PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 02-03-2019, 21:28
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP
Ранг: Почетен член

Това се нарича GoIP, VOIP GSM Gateway, SIMBank. Намираш фирма която предлага такива устройства и ги питаш за подробности. Устройството се свързва със някакъв софтуер на PC Windows или пък си има някакъв web сървър с Java. Твоят софтуер трябва да може да чете MDB бази на Access или текстови файлове или пък да си взема разни неща със ssh.

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
PMEmail PosterUsers Website
PxL
Публикувано на: 02-03-2019, 23:36
Quote Post

Group Icon
Име: Димитър Т. Димитров

www.asterisk.org

Относно дали ще можеш да се оправиш сам, съмнява ме, защото не е тривиална задача, но може да опиташ. Има много модули и уеб разширения.

Може да опиташ и с фирма, може и ако искаш да ми пишеш на лично да се разберем за оферта, приемам проекти в момента.

Това мнение е било редактирано от PxL на 02-03-2019, 23:45

--------------------
void putchar(char c);int main(){int x,c=1,i;for(i=0;(x="PxLY2H4:2E;7231?=68255A5S5P9N:N9O84111H861I85111G9N:O811O812M<G33911EAEDBECE22169D1=2k"[i+++3]);)while(x-->'0')putchar((!(++c%'('))?0x0a:33^(i&1));}
samominavam
Публикувано на: 03-03-2019, 00:09
Quote Post

Име:

Засега май го опростих до 2 варианта:
първия е ако не ми се получи план 2
1. апп от Гугъл сторе който да записва обажданията
2. къстъм андроид апп който ще получава рекуест с номера който да набере. Същия записва дали разговора е проведен и колко време е траел + взема записа от базата на апп от 1 точка и праща всичко към уеб сървъра.

реално според бюджета и познанията ми мисля, че това е варианта -
ардуино + модул за сим карта.

Доколкото се запознах през SSH могат да се пращат команди към модула и да набира номера. Остава да разбера дали мога да записвам разговора.

Сега ще видя и тоя asterisk.
PMEmail Poster
PxL
Публикувано на: 03-03-2019, 00:27
Quote Post

Group Icon

QUOTE (samominavam @ 03-03-2019, 01:09)
2. къстъм андроид апп който ще получава рекуест с номера който да набере. Същия записва дали разговора е проведен и колко време е траел + взема записа от базата на апп от 1 точка и праща всичко към уеб сървъра.

Доколкото се запознах през SSH могат да се пращат команди към модула и да набира номера.  Остава да разбера дали мога да записвам разговора.

Забрави за Aрдуино, трябва ти нещо по-сериозно в случая. Ако искаш просто да записваш обаждания има приложения в play store-a.

Относно собствено приложение за записване на разговорите и после изпращане към сървър някакъв... звучи ми кофти, с политиките им трябва да се провери, изобщо не мисля, че е оптимален вариант на първо четене това.

Това мнение е било редактирано от PxL на 03-03-2019, 00:28

--------------------
void putchar(char c);int main(){int x,c=1,i;for(i=0;(x="PxLY2H4:2E;7231?=68255A5S5P9N:N9O84111H861I85111G9N:O811O812M<G33911EAEDBECE22169D1=2k"[i+++3]);)while(x-->'0')putchar((!(++c%'('))?0x0a:33^(i&1));}
ici
Публикувано на: 03-03-2019, 00:39
Quote Post

Group Icon

Нещо нещата не се връзват ми се струва. icon_smile.gif Модулiте са GPRS, те нямат глас, само UART и АТ команди. Освен това нямат и APP store. Трябва ти телефон. Телефоните се свързват трудно с Ардуино. Евентуално може да се използва ESP32 с Bluetooth. Не всичко което лети се яде.

--------------------
samominavam
Публикувано на: 03-03-2019, 00:41
Quote Post

Име:

QUOTE (PxL @ 03-03-2019, 00:27)

Доколкото се запознах през SSH могат да се пращат команди към модула и да набира номера.  Остава да разбера дали мога да записвам разговора.

Забрави за Aрдуино, трябва ти нещо по-сериозно в случая. Ако искаш просто да записваш обаждания има приложения в play store-a.

Относно собствено приложение за записване на разговорите и после изпращане към сървър някакъв... звучи ми кофти, с политиките им трябва да се провери, изобщо не мисля, че е оптимален вариант на първо четене това.

Ебем им политиките.

Идеята просто казано е следната - да се спести писането на номера ръчно всеки път - звънят на по ~200 човека на ден и ако може с един клик на мишката да набират ще е чудесно.
Трябва да има и статистика на обажданията им - колко разговора са провели, колко време са били и евентуално запис на разговора.

Всичко това ще се ползва от 2-ма човека или 400 обаждания на ден. Имат и много сим карти с хиляди безплатни минути и искат да ги ползват.

Към Астерикса може ли да се върже андроид телефон и да се ползва за разговорите?

PMEmail Poster
samominavam
Публикувано на: 03-03-2019, 00:43
Quote Post

Име:

QUOTE (ici @ 03-03-2019, 00:39)
Нещо нещата не се връзват ми се струва. icon_smile.gif Модулiте са GPRS, те нямат глас, само UART и АТ команди. Освен това нямат и APP store. Трябва ти телефон. Телефоните се свързват трудно с Ардуино. Евентуално може да се използва ESP32 с Bluetooth. Не всичко което лети се яде.

По скоро изобщо не съм наясно с темата и ги приказвам едни...

BTW https://www.arduino.cc/en/Guide/ArduinoGSMShield
това четох за ардуното:
The Arduino GSM shield allows an Arduino board to connect to the internet, send and receive SMS, and make voice calls using the GSM library.

Това мнение е било редактирано от samominavam на 03-03-2019, 00:45
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 03-03-2019, 01:00
Quote Post

Group Icon

SIMBank - виж как работят тези устройства. Другото е VOIP GSM Gateway - мисля че съм виждал за 8 карти около 500лв. Другото дето си го намислил май няма да стане.

--------------------
PxL
Публикувано на: 03-03-2019, 01:03
Quote Post

Group Icon

QUOTE (samominavam @ 03-03-2019, 01:41)
QUOTE (PxL @ 03-03-2019, 00:27)

Ебем им политиките.

Идеята просто казано е следната - да се спести писането на номера ръчно всеки път - звънят на по ~200 човека на ден и ако може с един клик на мишката да набират ще е чудесно.
Трябва да има и статистика на обажданията им - колко разговора са провели, колко време са били и евентуално запис на разговора.

Всичко това ще се ползва от 2-ма човека или 400 обаждания на ден. Имат и много сим карти с хиляди безплатни минути и искат да ги ползват.

Към Астерикса може ли да се върже андроид телефон и да се ползва за разговорите?

Да, за това няма да ти е необходим външен труд даже. Точно за подоби неща е създаден asterisk.

Таблицата е mysql от там ти си прави статистиките евентуално ограниченията.

--------------------
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0