BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Кое да използвам за Андроид, ListView или TableLayout
noviq
Публикувано на: 20-12-2018, 19:50
Quote Post

Име: Новия Нов
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Реших се да си направя акаунт, но все още съм нов в андроид програмирането и съм доста бос. Извинявам се предварително. Имам два склада, от които в тях има стока. Идеята ми е като вляза в тях да мога да ги нареждам горе долу като на снимката. Идеята ми е нали различни цветове различни стоки(примерно).

user posted image
PMEmail Poster
alphasoftwarebg
Публикувано на: 20-12-2018, 20:26
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

Стоките имат ли срок на годност?

--------------------
zzz.bg - клиент/сървър за базата данни "ЗЗЗ база"
zzz.bg/zzzbase-micro - микро база данни за вграждане "ЗЗЗ база - микро" - без транзакции
zzz.bg/zzzbase-mini - мини база данни за вграждане "ЗЗЗ база - мини" - с транзакции
PMEmail PosterUsers Website
noviq
Публикувано на: 20-12-2018, 20:36
Quote Post

Пояснение: Само някакви насоки или съвети бих желал. Надявам се никой не оставя с грешно впечатление и да си мисли, че искам някой да ми пише код или т.н.

@alphasoftwarebg Нямат. Надявам се да не се шегуваш icon_smile.gif
PMEmail Poster
alphasoftwarebg
Публикувано на: 20-12-2018, 20:59
Quote Post

Име:

Не се шегувам, имах предвид, ако стоките имат срок на годност може да ги оцветиш примерно така:
- в срок на годност - зелено;
- ако срока на годност изтича скоро, т.е. е под някаква граница за стоката или групата стоки - жълто;
- ако срока на годност е минал - червено.

--------------------
zzz.bg/zzzbase-micro - микро база данни за вграждане "ЗЗЗ база - микро" - без транзакции
zzz.bg/zzzbase-mini - мини база данни за вграждане "ЗЗЗ база - мини" - с транзакции
noviq
Публикувано на: 20-12-2018, 21:53
Quote Post

Не нямат срок на годност. Цвета е да се знае, че стоките са различни. Идеята ми е да може това може да го направя да се добавя на различно място с image дали хоризонтално или вертикално.
Някакви съвети, за да е наред подредбата, но и да може да има някакво инфо за всеки един елемент примерно.
PMEmail Poster
alphasoftwarebg
Публикувано на: 20-12-2018, 22:13
Quote Post

Име:

Зависи много от конкретната работа със стоките и склада, но малко насляпо мога да ти предложа нещо, което може да не е много подходящо за твоя конкретен случай.

Можеш да маркираш групите от места в склада със самозалепваши се уникални потребителски баркодове(или рид етикети) и програмата ти преди да поставиш/изнесеш стока в съответното място да сканира баркода(с помоща на преносимо устройство) на мястото и след това баркода на стоката, за да свържеш конкретното място с наличието на конкретна/и стока/и. Това е много груба насока, всичко зависи от конкретния начин на функциониране и нуждите на складовете.

Въобще направата на складова програма изглежда просто начинание и в много случаи може и да е така, но направата на такава програма за ефективно управление на склад може да отнеме значително време, средства и усилия!

Съветите, които ти дадох може дори да не са ти полезни, най-добре помисли сам как е най-добре да си организираш приложението.

--------------------
noviq
Публикувано на: 20-12-2018, 22:17
Quote Post

Благодаря много за съвета със сканирането и аз си го мислих, но доста ще се усложни според мен всичко. За сега по-простичко ще я карам. Само броене и горе в таблицата да ги записва.
PMEmail Poster
noviq
Публикувано на: 21-12-2018, 22:17
Quote Post

Ще съм благодарен ако някой прати някой урок за конкретния случай icon_smile.gif
PMEmail Poster
noviq
Публикувано на: 21-12-2018, 22:18
Quote Post

Ще съм благодарен ако някой пусне някой урок за конкретния случай icon_smile.gif))
PMEmail Poster
Реконструктор
Публикувано на: 21-12-2018, 22:32
Quote Post

Име:

QUOTE (noviq @ 21-12-2018, 22:17)
Ще съм благодарен ако някой прати някой урок за конкретния случай icon_smile.gif

Генерален хинт: ако очакваш урок за всеки конкретен случай, по-добре заебавай тая професия.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0