BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> поредният калпав ъпдейт
nkk
Публикувано на: 20-11-2020, 17:59
Quote Post

Име: николай
Група: Потребител
Ранг: Посетител

Кой/кои смотани некадърници правят ъпдейтите на win 10?
След последният ъпдейт, програма в която се пишеше и четеше на кирилица сега показва маймуница. в пейпър порт имена на сканирани файлове вече се виждат само на латиница, кирилицата е мъртва. някаква идея как да се реши проблема
PMEmail Poster
thrawn
Публикувано на: 20-11-2020, 18:21
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

Най-вероятно, като почнеш да ползваш utf-8...
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 20-11-2020, 19:16
Quote Post

Име:

аз съм го решил с вин 7 на служебния и вин хр на домашния
ако все пак правиш нещо вин10 специфично, виж къде си сваля ъпдейтите, в една папка е. изключваш интернета влизаш там в сейф модове и квото трябва, и изтриваш папката, после създаваш празен файл със същото име. ако обаче все пак искаш ъпдейти, заслужаваш си да те порят като риба, и никво съжаление
PM
devil
Публикувано на: 20-11-2020, 21:15
Quote Post

Име: Ангелов

Как пък от 2 години го ползУвам и до тук един път не съм имал проблем със ъпдейтите му...

Но за сметка на това, понеже всичко му е наред и няма проблеми, съвсем целенасочено си създадох проблем с драйверите, който с големи стъпки ме води към преинсталация...

--------------------
PMUsers WebsiteICQ
ici
Публикувано на: 21-11-2020, 01:39
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев
Група: VIP

Между другото октомврийският ъпдейт маха контрол панела. Аз не знам как ще достъпвам някой CPL аплет без да си играя с композирането на глупави шортфъки и засега го задържам - казах да ми се махат от главата поне за месец.

Това мнение е било редактирано от DarkOne на 21-11-2020, 07:27

--------------------
Ние не сме в една лодка, ние сме в една буря. Лодките са различни.

Следващият път когато се почувстваш ненужен, грозен и недооценен, помни че освен това си и тъп.
PMEmail PosterUsers Website
Дон Реба
Публикувано на: 21-11-2020, 08:06
Quote Post

Име:

QUOTE (devil @ 20-11-2020, 21:15)
Как пък от 2 години го ползУвам и до тук един път не съм имал проблем със ъпдейтите му...

ами то и жената документирано живяла най-дълго (122г) е била пушач. вероятно всички тия неща за рак набелите дробове и тн са измислица на бялата мафия, не виждам друго обяснение

Това мнение е било редактирано от Дон Реба на 21-11-2020, 08:06
PM
ici
Публикувано на: 21-11-2020, 14:01
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев
Група: VIP

Тая болка с ъпдейте я има цялата долна паплач с хоуме версията и тия дето нямат лиценз. На тях им набиват всичко без да питат. Про версията пита к'во да прави, кога да го прави и дали да го прави въобще.

--------------------
Ние не сме в една лодка, ние сме в една буря. Лодките са различни.

Следващият път когато се почувстваш ненужен, грозен и недооценен, помни че освен това си и тъп.
PMEmail PosterUsers Website
devil
Публикувано на: 21-11-2020, 21:31
Quote Post

Име: Ангелов

QUOTE (Дон Реба @ 21-11-2020, 09:06)
QUOTE (devil @ 20-11-2020, 21:15)

ами то и жената документирано живяла най-дълго (122г) е била пушач. вероятно всички тия неща за рак набелите дробове и тн са измислица на бялата мафия, не виждам друго обяснение

Измислица са, разбира се! Аз съм маняк на ъпдейтите - не мога да живея, ако няма какво да ъпдейтвам - докато бяха нормални времена, на работа от нямане ъпдейтнах фърмуера на телевизорите (дърти парчета на по 10 години), както и се опитах да ъпдейтна фърмуера на конферентния модул и го убих (добре, че успях после да го съживя, че иначе щях да го плащам).

--------------------
PMUsers WebsiteICQ
nkk
Публикувано на: 22-11-2020, 07:35
Quote Post

Име: николай
Ранг: Посетител

QUOTE (ici @ 21-11-2020, 14:01)
Тая болка с ъпдейте я има цялата долна паплач с хоуме версията и тия дето нямат лиценз. На тях им набиват всичко без да питат. Про версията пита к'во да прави, кога да го прави и дали да го прави въобще.

Аз съм с легален и не хом. При ъпдейта не съм разглеждал какво да се , и какво да не се
инсталира, но ми изтри игрите от уин 7 / инсталирани допълнително / , и програмата за сканиране, също легална, започна вместо кирилица да показва "маймуница".
Нямам "краквани" програми.
Ти когато отидеш на зъболекар, проверяваш ли предварително какви лекарства ще ти сложи
в зъбът?
Едва ли в описанието на ъпдейта подобни ефекти ще бъдат споменати.
Защо винаги се търсят някакви оправдания, обяснения и т.н, за покриване на некомпетентността. Факт е, че ъпдейтите са недоглеждани и много, много често създават проблеми,така че се налага нов ъпдейт да компенсира щетите от предишният.

Типично за форумът:
100 писания, какъв смотаняк е питащият, 100 писания как трябва да се ползва нещо друго, а не това. Без съществен отговор на въпроса: може ли да се оправи, коригира описаният проблем.

Това мнение е било редактирано от nkk на 22-11-2020, 08:01
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 22-11-2020, 07:58
Quote Post

Име:

QUOTE (nkk @ 22-11-2020, 07:35)
Без съществен отговор на въпроса: може ли да се оправи, коригира описаният проблем.

абсолютно не може, това е дълбоко заложено в същността на модела с перманентните ъпдейти (continuous delivery), не са разработчиците некадърни, а самия модел. затова никой човек с акъл не ъпдейтва.
едни и същи разработчици са "некадърни" когато работят по модел с ъпдейти и съвсем кадърни когато работят по класическия модел - с нови версии.
нещо повече, това се наблюдава дори в рамките на един единствен проект. много фирми поддържат така наречените "нощни билдове", можеш да си свалиш бъдещата нова версия докато още е в процес на разработка. смисъла е мераклиите за ъпдейти да оберат мините а нормалните усери да получат стабилен тестван продукт. излишно е да казвам че тия нощни билдове са пълни с бъгове, оправи се едно, счупи се друго. разработките се спират примерно половин година преди релийз, и се почва работа само върху стабилизацията, без никакви промени по функционалната част. презтая половин година текат тестове от собствените QA, от бета тестери и най-важното от смелите ентусиасти ползващи нощни билдове. така получаваш продукт който поне малко може да бъде наречен тестван, а тия постоянни ъпдейти са пълен ташак, тествани са само от вътрешния QA отдел, което е смешно. затова - вин7, и никакви десятки, докато тая малоумна практика не изчезне.

Това мнение е било редактирано от Дон Реба на 22-11-2020, 07:59
PM
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0