BG Development

Страници: (4) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> гийкщина
Дон Реба
Публикувано на: 10-09-2018, 08:54
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

преди няколко седмици майка ми си измрънка да и купя електрическа читанка, от тия с пасивен дисплей. зех там няква, и това нещо бая полезно се оказа, то си е реално пълен таблет, но с пасивен дисплей. за разлика от таблетите обаче, батерията издържа адски много, седмици и дори над месец май. явно подсветката на дисплея е сериозно перо в консумацията на джаджите, чудя се що не правят телефони с пасивен дисплей, аз бих си зел веднага, 15 годишната нокия само за товая държа. тия белите дисплеи на читанките (е-хартия дето им викат) са още по-ниско консумиращи дори от лцд, което постоянно иска да му въртиш сигналите, иначе се деполяризира.
PM
Gamma Goblin
Публикувано на: 10-09-2018, 09:04
Quote Post

Име:

Аз ползвам е-книги от над 5 години и съм много доволен - батерията издържа страшно много. Обаче ако си взимаш си вземи с подсветка, за да може да четеш дори когато няма хубава светлина

--------------------
Бе наш този свят преди да дойде човекът и нямаше място за богове
Отново ще бъде, но само че нека човешкият род да ги прибере
Изсъхват морета рушат се скалите, луната завинаги да свети ще спре
Ще паднее Господ Бог от звездите и всичко що диша в този ден ще умре
Тогава земята ще стане на пепел, свидетели ще бъдат само пясък и жар
И никой не ще помни дали нявга е светил ликът на отреченият бивш господар
PMEmail PosterUsers Website
Major Obvious
Публикувано на: 10-09-2018, 09:05
Quote Post

Име:
Ранг: Активен

Тя държеливостта на старите нокии е малко митологизирана. Имах една такава и доколкото си спомням издържаше около седмица без зареждане. Сега и айфона ми издържа толкова ако не го бъзикам много.
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 10-09-2018, 09:08
Quote Post

Име:

аз читанката (досега тая на жената) ползвам главно като пътувам нейде, иначе чета на лаптопа в леглото преди сън. на жената е с мазане, на майка ми зех с такава с бутони, и бутоните са доста по-удобни май.
PM
Дон Реба
Публикувано на: 10-09-2018, 09:13
Quote Post

Име:

QUOTE (Major Obvious @ 10-09-2018, 09:05)
Тя държеливостта на старите нокии е малко митологизирана. Имах една такава и доколкото си спомням издържаше около седмица без зареждане. Сега и айфона ми издържа толкова ако не го бъзикам много.

е тя сега ми издържа седмица, като нова отиваше две и нагоре
иначе нова тъпа нокия с копчета пак издържа две седмици, ма е цветна. ползвах няколко месецатакава, ама накрая на два-три пъти я изтървах до пълен разряд, исе ядосах. това екрана да е видим винаги е огромно предимство, не преставам да се дивя на пазарните криволичения когато модата е намесена. ако (когато) телефоните бяха (станат) просто инструмент, като дрелките и клещите, просто не би имало (няма да има) такива с черен екран
PM
thrawn
Публикувано на: 10-09-2018, 09:26
Quote Post

Име:

Жената си взе един четец (преди време ги коментирахме) на който може и да се пише. Много успешно замества тефтери и тетрадки.
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 10-09-2018, 09:35
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP

QUOTE (Дон Реба @ 10-09-2018, 10:08)
аз читанката (досега тая на жената) ползвам главно като пътувам нейде, иначе чета на лаптопа в леглото преди сън. на жената е с мазане, на майка ми зех с такава с бутони, и бутоните са доста по-удобни май.

Аз си взех таблет за тези цели тази събота. Имам си Киндъл, но докато се мотах из Технополис пипнах един таблет и се оказа че е доста лек и си го купих. По-тънък е от Киндъла, малко по-тежки, но пък можеш да слушаш музика (Харман/Кардон говорители 4 бр) и да гледаш клипове. Хуявей Медиапад М3 10.1"

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
PMEmail PosterUsers Website
Golden Gega
Публикувано на: 10-09-2018, 09:39
Quote Post

Име:

PMEmail Poster
Major Obvious
Публикувано на: 10-09-2018, 09:40
Quote Post

Име:
Ранг: Активен

QUOTE (Дон Реба @ 10-09-2018, 09:13)
е тя сега ми издържа седмица, като нова отиваше две и нагоре
иначе нова тъпа нокия с копчета пак издържа две седмици, ма е цветна. ползвах няколко месецатакава, ама накрая на два-три пъти я изтървах до пълен разряд, исе ядосах. това екрана да е видим винаги е огромно предимство, не преставам да се дивя на пазарните криволичения когато модата е намесена. ако (когато) телефоните бяха (станат) просто инструмент, като дрелките и клещите, просто не би имало (няма да има) такива с черен екран

Оказва се че има точно тва дето търсиш:
https://www.indiegogo.com/projects/light-phone-2#/faq

Само че се получава малко конфликт, на тебе ти трябва нещо дето да казва "аз съм селянин" пък то това е по-хипстърско от айфон във тесла.
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 10-09-2018, 10:19
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

QUOTE (Major Obvious @ 10-09-2018, 09:05)

Месец. От време на време слушах програма Христо Ботев или Хоризонт на БНР като ходя по-дълго.

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ (а́ е́ и́ о́ у́)
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (4) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0